Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok szigorúak a...

Mennyire vagytok szigorúak a gyereketek jegyeit tekintve?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra irányul, hogy mennyire várjátok el tőlük a jó jegyeket, mi van abban az esetben ha nem megfelelőt hoz haza stb. Csak őszintén!
2011. szept. 20. 15:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy lefogtok pontozni :)

De bármennyire fáj, ez az igazság!

2011. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%

Általános iskolában nálunk a 3-as (vagy az alatt) volt rossz jegy,a 4-es az "ejnye-bejnye mehetett volna jobban is",az 5-ös volt az elvárt szint. Elég sokat görcsöltem is anno emiatt,most szakközépben már olyan rohadtul nem érdekel hogy becsúszik-e egy rossz jegy vagy sem...úgyis összehozom a 4,5ös átlagot évvégére.


Soha nem szóltak bele a tanulásomba a szüleim,max. annyira hogy megkérdezték tanultam-e,de nem ellenőriztek,nem ültek le velem tanulni,sőt sokszor ha kérdeztem tőlük valamit akkor azt válaszolták hogy "Mi oldjuk meg helyetted a leckéd?". Büntetést se kaptam (ha a leszidást és a bűntudatkeltést nem vesszük figyelembe),csak felszólítást hogy magamért tanulok.


17/L

2011. szept. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

én jelenleg még az iskolapadot koptatom 17éves fejjel, gimnázium 3. osztály. ( fiú vagyok )


A szüleim is mindig ezt mondogatják,hogy magamért tanulok,most kell tanulnom,hogy később legyen valaki/valami belőlem. Soha nem ültek mellettem,nem segitettek leckét irni, ha nagyon kértem,akkor elmagyarázták,de ez engem nemigazán érdekelt soha sem,inkább a magam feje szerint próbáltam megoldani a problémát. Alsó tagozatokban nagyon szorgalmas tanuló voltam, lecke,tanulás, minden ment ezerrel, sokszor szégyeltem magam akár egy 4es miatt is, mert mindig is tudtam ,hogy simán lehetne jobb is. Akkoriban,még a 4est sem igazán szerettem idehaza megmondani, nem kaptam érte semmi szankciót,de inkább számomra volt égés,hogy hogy kaphattam 5ösnél rosszabbat.

Felső tagozatban, 5. osztályban sem kaptam annyira rossz jegyeket,kitartott a szorgalmam, bár az osztály tanulás szempontjából nagyon rossz volt,rajtam kivül volt még 1-2 jó tanuló ( jeles-jelesnél jobbakra gondolok ), de még kitartott az energiám.emlékszem,akkor kaptam egy 2est szavalásra,nah nagyon ideges lettem,nemtudtam itthon,hogy beállitani a szituációt, hazajöttem,valahogy elmondtam,majdnem ,hogy sirtam, anyámék meg csak annyit mondtak ,hogy majd legközelebb jobb lesz.

Nah mikor én ezt észrevettem,hogy itthon a rosszabb jegyeket is elnézik,akkor kicsit elkalandoztam a sulitól,sokszor volt olyan,hogy nemkészültem,suliba csináltam házi feladatot,de valahogy soha nem volt belőle gond. Nyolcadikos koromban meg hát,már minden volt, bár 1estől azért mindig jobbat akartam kapni ( iszonyat keveset tanultam egész életemben, 5 perceket naponta,vagy még annyit sem,rengetegszer volt olyan,hogy huhh,tanulni kéne,de inkább ki sem nyitottam,volt attól nekem jobb dolgom,a semmitevés, mindig suliba eszméltem rá,hogy pedig engem felfognak szólitani,ott tanulgattam óra előtt kisszünetbe, osztályfőnököm sokszor meg is jegyezte,hogy látszik ,hogy óra előtt tanultam,de belekötni nemtud,szépen elmondtam az anyagot ) . Végül a rengeteg javitani jegy után,a 8. is 5.00-al zártam.


Elkezdődött a gimnázium, rengetegen mondták,hogy itt pedig tanulni kell,ez nem olyan mint az általános. hát szerintem ugyan az... Elsőben nemtanultam semmit kb ( első félév: 4,59 lettem, volt kettő 3om is,először életemben ) második félévben kijavitottam,és jobb lettem,5.00 nem lett meg,de a 4,76 igen.


Azóta próbálok bár a bejelentett tudásfelmérőkre tanulni ,de legtöbbször ez sem sikerül. első félév nem igazán izgat,nekem a második a fontos. Anyámék is igy állnak hozzá,bár nekik ezt nehéz elmagyarázni

Amúgy nem mondanám a szüleimet szigorúnak,nem örülnek a rossz jegynek,és mindig valamit kitalálnak ,hogy nah most ezt azért kaptad mert nemtanultál (általában ezvan :DD) vagy mert sokat gépezel,meg ilyesmi. de soha sincs orditozás,általában minidg elmagyarázom nekik,mindig valami érveket próbálok felhozni. Büntetni nagyon nemszoktak,max,ha hozok 1 rossz jegyet,akkor tanulnom kell ( addig amig úgy érzem meg nem tanultam , nálam ez kb 5perc ) és azt csinálok amit akarok.

A jegyeket amúgy nem szoktam itthon megmondani, a jókat,és a rosszakat sem. bár ez mellet anyám mindig megkérdezi,hogy volt ma jegy? a válaszom mindig ugyanaz. rengetegszer elmondtam neki,hogy nem érdekelnek engem ezek a jegyek,ki lesznek javitva,csak figyeljen. és mindig igy is lett. Bár nekik soha nem elég jók a jegyek,mindig 5.00 várnak el tőlem. de nekem ez talán már soha sem fog menni, egyszerüen LUSTA vagyok ( pedig elég lenne 30 perc is,hogy megtanuljak valamit , nem arcoskodásból,de tényleg jó vág az eszem,ez talán valami adottság,vagy nemtudom ) a másik ok,hogy nem köt le. általában azokból a tantárgyakból van 4esem ami nem érdekel, pl fizika. Majd egyetemen,mikor azt tanulom amit szeretek,akkor jó lesz minden. Addig számomra az ilyesmi jelentéktelen. Célom ,hogy 4esnél rosszabb jegyem ne legyen semmiből év végén,és hogy kitünő meglegyek.

Ezidáig 4,76 voltam minden évben..


Elnézést ,hogy ilyen hosszú lett .

Üdvözletem

2011. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!