Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik szólni, mielőtt átmegy...

Illik szólni, mielőtt átmegy az ember valaki más otthonába?

Figyelt kérdés
Van 2 ember, családtagok. Az egyiknek a tulajdonában van egy lakás, amiben a másik lakik, kvázi szívességből (lakbért nem fizet, csak rezsit, plusz rendben tartja a lakást). Szerintetek ha a tulaj át akar menni a lakásba, ahol a másik ember él, "kell" és/vagy "illik" előtte szólnia neki?
2011. szept. 20. 18:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig szólok, még a saját tesómnak is.
2011. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha már te vagy a lakás lakója (a tulajdonjog most teljesen más dolog), akkor az már a te "személyes" élettered, és csak az mehet oda be, akit te beengedsz. Ha szét akar nézni, hogy minden rendben van-e (helyén van-e még a fürdőkád, stb) bármikor megnézheti, amikor te is otthon vagy.

Ha nélküled ment be, nyugodtan állíthatod neki, hogy eltűnt x összegű pénzed, adja vissza!

Majd legközelebb meggondolja, hogy bemenjen-e olyankor, amikor nem vagy otthon!

2011. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Tehat nem becsongetett, es Te engedted be, hanem a hatad mogott jart ott? Mert ez birtokhaboritas, maganlaksertes... fuggetlenul a koztetek levo anyagi megallapodastol. Valami irasos nyoma van a megallapodasnak?

Milyen viszony fuz Titeket egymashoz?

2011. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
Én se hagytam volna szó nélkül. Szerintem elég nagy illetlenség!!! :S Gondolom megbeszélted vele,hogy attól mert az az ő lakása még nem tehet meg bármit?!
2011. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
18:47: nem ilyen komoly a helyzet azért. Mint írtam, családtagról van szó, jó viszonyban vagyunk, eszembe sem jutna ilyesmivel megvádolni. Csak roppantul zavar, hogy a reggeli rohanásban szanaszét hagytam mindent a lakásban, arra számítva, hogy legközelebb én fogom látni, este, amikor el tudom tüntetni a kupit. Erre azzal szembesültem, hogy itt járt. Egyrészt ég a pofám, másrészt nagyon felhúztam magam, szerintem ilyen esetben az a minimum, hogy előtte lévő nap odaszólok, h. figyelj, átnézek holnap. Az ő lakása, nem azt várom el, hogy engedélyt kérjen a belépésre, csak szóljon.
2011. szept. 20. 18:51
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen jogosan akadtál ki, semmi joga nem volt hozzá. Azt, hogy megnézze milyen állapotban van a lakás, akkor is meg tudja tenni, ha telefonál és időt egyeztet.
2011. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!
2011. szept. 20. 19:02
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen esetben az a legokosabb, ha beszéltek a dologról. Mi úgy lakunk, hogy a nagymama a portánkon lévő kis házban él. Meg van beszélve, hogy ha bármi miatt le kell mennünk, akkor persze, lemehetünk anélkül, hogy előre engedélyt kérnénk (például ha habaráskor veszem észre, hogy elfogyott a liszt, akkor leszaladok és veszek egy kicsit tőle akkor is, ha nincs épp otthon). De ezt költözéskor azonnal megbeszéltük. Az ilyen helyzeteket előre tisztázni kell.

Esetetekben ez már nem megy, de most keresd meg és üljetek le megbeszélni a dolgot. Mondd meg, hogy zavar, hogy épp rendetlenséget hagytál és nem tudtad, hogy csak úgy átmegy, és szeretnéd tudni, hogy később is számíts-e erre, mert nem szeretnél még egyszer ilyen línos helyzetbe kerülni. Ha normálisan mondod, nem lesz belőle gond.

Jogi akármikkel én a helyedben nem állnék elő, mert azért egészen más, amikor van egy szerződés a két fél között, tulajdonképpen egy üzlet, és egész más, amikor te szívességet kapsz tőle.

2011. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%

18,47 vagyok!

Ettől még megkérheted, hogy legközelebb csak akkor menjen be, ha te is otthon vagy! És megkérdezheted tőle, hogy mit szólna hozzá, ha ezek után azt állítanád, hogy elvitt a lakásból x összeget?

Rögtön észheztér!

2011. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is mindig betoppant váratlanul a bátyám, ráadásul a sajátomban. Akkor zártam be a kaput, mikor gyerekem született és a leghülyébb időpontokban ugrottak be. Sokszor mondtam nekik, hogy legalább egy fél órával előbb szóljanak, hát azóta se változott. Már azon gondolkodom, hogy nem engedem be őket. Én soha nem megyek hozzájuk váratlanul.
2011. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!