Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aupair host anyukák nem...

Aupair host anyukák nem szoktak féltékenykedni a férjüket és/vagy gyereküket illetően?

Figyelt kérdés

Aupair = babysitter

host anyuka = a családban, ahol lakik az aupair, az anyuka


Mire gondolok? Az anyuka féltékeny lesz a lány, elkezdi félteni a férjét, netán a gyerekeit...


2011. szept. 21. 08:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem minden esetben, de elofordul. Ez fugg az alkalmazott viselkedesetol pl.
2011. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Minden host anya, akit ismertem hülye volt. Tök mindegy, h kire féltékeny. Általában az a gond, h ezek ilyen tehetetlen nőcskék, akik szeretik azt hinni, h mindent tudnak. Fel se vedd, h az anya mit mond.
2011. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 ava87 ***** válasza:
Én még nem vagyok ebben a helyzetben, de pár év múlva - ha majd elköltözünk - nálunk is lesz majd aupair. Sokat gondolkodtam azon, hogy nagyon nem szeretnék az a sárkány típusú nő lenni :) Mondjuk én nem szoktam féltékenykedni amúgy sem, a férjem meg kimondottan távolságtartó (de nagyon udvarias) más nőkkel, vele nem igazán lehet csak úgy incselkedni.
2011. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

08:52

"fel se vedd, hogy az anya mit mond" Azert nem kene ilyen tanacsokat adni,

hiszen nincs olyan, hogy nem veszi figyelembe azt, hogy a munkaadoja mit mond, mert az erdekes lenne!

Eppen az anya fogja kiadni az utasitast, hiszen a gyermekere fog vigyazni pl.

2011. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az esetek többségében féltékenyek, de még így is túl lusták ahhoz, hogy maguk lássák el a háztartást és a gyerekeket(ezt nem azokra értem, akik tényleg nagyon elfoglaltak, bár az én anyukán is meg tudta oldani egyedül, munka mellett a két gyereke felügyeletét, és nem kellett neki au pair vagy babysitter, de nyugaton ez nem éppen így megy...). És sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy jogosan azok, eddig minden helyen megpróbált kikezdeni velem az apuka, hol durvábban, hol kevésbé, pedig semmiféle okot nem adtam rá, sőt! 19L
2011. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
9.15 én nem úgy értettem, h ne törődjön vele és ne hallgasson rá, hanem az ilyen anyák megpróbálnak mindent úgy beállítani, h te vagy a buta, ha valami elromlik te vagy a hibás. Ezek a nők elvárják, h egy robot legyél, aki olvassa a háztartásra kapcsolatos gondolatait. De mivel az ember nem robot és au-pairnak álltalában elég tapasztalatlan lányok mennek így mindig ott vannak a megjegyzések, amik nagyon nem kedvesek. Ezeket nem kell felvenni, meg a féltékenységi rohamokat. Akikkel én találkoztam (saját és ismerősök munkáltatói) mind nagyon hisztisek voltak.
2011. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 ava87 ***** válasza:
52%

Utolsó: az mind oké, hogy a mi szüleink ezt segítség nélkül is meg tudták oldani, de miért ne könnyítené meg valaki a saját dolgát, ha megteheti? Ha én mondjuk megtehetném, hogy soha a büdös életben ne kelljen teregetnem (mert az egyszerűen utálom csinálni), akkor nem teregetnék, hiszen miért csináljak olyat, amit utálok, ha egyszer nem muszáj?

Másrészt pedig, ha egy olyan családról van szó, ahol mindkét szülő dolgozik, akkor nem biztos, hogy van, aki elmenjen a gyerekért iskolába, mert amennyire én tudom, az iskolában valamivel korábban végeznek, mint ameddig egy átlagos munkaidő tart. Viszont bizonyos kor alatt pl. Angliában egyáltalán nem szabad felügyelet nélkül hagyni egy gyereket, és ebbe az is beletartozik, hogy nem mehet haza egyedül.

2011. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 ava87 ***** válasza:
Ja, nem utolsó, hanem utolsó előtti :)
2011. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én több családnál is voltam au pair és ilyen probléma sehol nem volt. Vagy ha volt, akkor nagyon jól sikerült eltitkolniuk előlem.
2011. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Akkor fogadjon fel egy takarítónőt, ha nem akar takarítani, azt még megértem, bár akkor is a gyerek egyből azt vágja le, hogy "Ááá, lesz*rom, nekem sem kell majd sosem dolgoznom, mindig lesz valaki, aki megcsinálja helyettem, mint ahogy anya helyett is megcsinálták!", mivel ebben nő fel. De a nagyobb probléma az, hogy kb. nem ők nevelik fel a gyerekeiket, én sokkal több időt szoktam a gyerkőcökkel lenni, mint a szülők, így szerintem nem fog kialakulni a megfelelő kötődés és bizalom a szülők és a gyerekek közt. És a legtöbb helyen az anyuka nem is dolgozik, csak tényleg túl lusta ahhoz, hogy shoppingolás helyett "elviselje" a saját gyerekeit és a velük járó problémákat. Ilyenkor nem nagyon szoktam érteni, hogy egyáltalán minek nekik gyerek...
2011. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!