Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen helyzetben?...

Mit tehetek ilyen helyzetben? (Iskolai problémák)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy lányomat feltűnően utálja az osztályfőnöke. Minden apróságért szól neki,még azért is amiért másnak nem. Például egyik osztálytárs a lányomnak mini ruhában jelent meg az iskolában,az osztályfőnök még meg is dícsérte,hogy jól áll neki. Lányom egy topban ment,ami állítólag kicsit lejjebb csúszott a kelleténél és üzent neki az egyik tanítványával,hogy "normális ruhában jöjjön iskolába". Arra is volt példa,hogy az egész osztály előtt megszégyenítette,mert rövid nadrágban ment 30 fokban iskolába. Olyanokat mondott állítólag,hogy: "Reggel miniszoknyába akartam jönni iskolába,csak anyukám mondta,hogy nem ide való,hanem strandra".Ezeket a lányom és a barátnői mesélték,rettentőnek tartom,hogy lecsúszik a gyerekek szintjére és nem hogy szépen közölné ha valami problémája van,vagy úgy üzen vagy pedig mindenki előtt. Romlott a tanulmánya is ezek miatt,nem is kicsit. Utolsó éve,nem lenne érdemes átíratni,vagy nem tudom.Mit tennétek ilyen helyzetben??


Előre is köszönöm!


38N


2011. szept. 21. 20:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én is voltam hasonló még tán rosszabb helyzetbe.Végül is elvégeztem a sulit de utólag azt a tanulságot vontam le,hogy sulit kellett volna váltanom.Ha már az osztályfőnök megszégyenítő az jóra nem vezet és életre szóló lelki sérüléseket lehet szerezni.
2011. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló esetem tanárral... Az lehetett, hogy félreismert... Velem az volt, hogy o.társak mindig nevettettek, ő meg azt hitte, rajta nevetek... Év végén megoldódott, adtam neki ajándékot, most már belátja, hogy áldozat voltam. Nem lehet, hogy valami olyasmit tesz a lányod, ami akár csak egy kicsit is, de kétértelmű? Mondjuk az öltözést esetleg rövidujjúval meg lehet oldani, nem vészes. :)
2011. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

"A tanárnő előző osztályába is csupa divatoló lányzó járt( emlékszem rájuk,mert a fiam évfolyamtársuk volt" De ha csak egy osztály van, hogy lehetett az évfolyamtársuk?

Elnézést csak ezt nem értettem. Egyébként nekem is volt ilyen tanárom, nem lehet vele mit kezdeni. Az egyik tanárom teljesen ok nélkül utált és szivatott a kedvenc tantárgyamból, érettségikor vallotta be, hogy végig tudta, hogy minden órára készültem mégsem adott soha 5-t.

A lányod igyekezzen kerülni a konfliktust, a suli nem tart örökké.

2011. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Igaz,hogy nem tart örökké de azért nem kell mindent eltűrni
2011. szept. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Azt nektek kell eldönteni ,hogy mennyire komoly a probléma.Ha nagyon kicsinálja az osztályfőnök a gyermekedet akkor érdemes átiratni másik suliba de ezt nektek kell eldönteni és ne hagyjátok magatokat befolyásolni.Itt érdemes inkább a megérzésekre hallgatni.Nem a gyereked az utolsó sem az első aki átmegy utolsó évbe másik suliba végül is nem tragédia.Én is váltottam sulit utolsó évbe és nem lett rosszabb vele a helyzet tán még jobb.Nálam is osztályfőnök probléma volt.Sose beszélt velem szépen stb.
2011. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A fiam jó pár éve ezelőtt járt ebbe a gimnáziumba akkor még több gyerek volt és így több osztály is.
2011. szept. 22. 15:45
 27/27 anonim válasza:
Ismerem sajnos a problémát,én biztos átíratnám másik iskolába,ahogyan tettem is,mert ez a gyerek idegeit felörli és beteg lehet mentálisan,ne várd meg.Én a helyedben talán különböző szervek felé jelezném a viselkedését a tanárnak,nem hagynám annyiban,egy kis meghúzgálás ráfér és ez a minimum!
2012. nov. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!