Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jogos a bnőm felvetés...

Mennyire jogos a bnőm felvetése a pénz-házasságot-gyereket illetően? Nem túl pesszimista?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm 22 éves, kapcsolatban él, már eljegyezték egymást. Gyerek még nincs, nem is terveznek egyenlőre, majd az esküvő utánra. Barátnőm már 20 éves kora óta gyűjtöget pénzt, arra az esetre, ha egyszer már gyereke lesz és a férje elhagyja, nehogy pénz nélkül maradjon.

Szerinted mennyire jó ez? Mert gondolkodom, talán nekem is kellene... De nem rossz felfogás ez?


N20


2011. szept. 24. 00:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

ma 12:10


Na látod, én ezt nem értem. Aki így látja a helyzetet, az általában nem házasságpárti és ez érthető is. De hogy valaki így gondolja, de házasodni akar... Ez valahogy nem fér a fejembe. Már ahhoz sem kell házasság, hogy a gyerek az apuka nevén lehessen.

Jó, mondjuk én férjnél vagyok, de az én tapasztalataim mások, az én környezetemben közel s távol 1 db. házasság végződött válással és egy nem működik jól, nem akarom most összeszámolni, de jó huszonvalahány házaspárt biztos ismerek, akik nagyon jól, vagy legalábbis elég jól élnek együtt és ezek már tíz éven túli házasságok mint, ráadásul a szüleim, a rokonaim házassága is jól működik és az enyém is, meg mi kicsit máshogy is állunk hozzá a dolgokhoz, úgyhogy én annyira nem vagyok pesszimista, bár én is igyekszek valamilyen szinten odafigyelni, hogy ne függjek teljesen.

Viszont azt is teljesen megértem, aki mást lát a környezetében, rosszabb tapasztalatai vannak, vagy óvatosabb.

Csak egyre nem tud senki normális érthető magyarázatot adni, hogy ilyen esetekben mi szükség a házasságra?


Lehet, hogy tényleg az van, amit te írtál, hogy a társadalmi elvárások, vagy a szülők elvárása... De nem szabadna engedni, hogy ebben a társadalom, vagy a szülő döntsön és belekényszerítse az embert egy olyan intézménybe, aminek a számára nincs jelentősége, vagy nem hisz benne.

2011. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
15%
Ez így van, nem kéne házasodni ha nem akarsz .De az emberek birkák könnyű őket oda terelni ahol a nyáj van. A nők álma ez a fehérruhás hacacáré leginkább,mert ezzel úgymond bebiztosítottnak érzik magukat ,és sokan érzelmileg zsarolják a párjukat ,hogy nem is szeretsz ha nem veszel el ,jön a gyerek stb. Meg kell kérdezni néhány fiatal fiút és lányt , a fiúk roppant kis százalékának az álma az esküvői oltárnál való álldogálás , a lányoknak meg 80%-ának élete álma az egynapra királylány legyek a fehérlovas herceggel dolog.. De én fenntartom , MINDIG LEGYEN "B" TERV, különben oltári pofáraesés lehetséges. Két emberen múlik a dolog.Élhetsz abban a hitben hogy te magabiztos vagy és hiheted hogy te vagy a legjobb emberismerő és legjobb párja a feleségednek/férjednek ,attól még ez nagyrészt nem így van és ,ha te a tudásod szerint meg is teszel mindent a másik fél akármikor bekattanhat.de lehet neked lesz eleged néhány év múlva és akkor vergődhetsz egy rossz kapcsolatban életed hátralévő részében miközben egymást marjátok ,vagy előrelátó voltál és jöhet a B terv..
2011. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

ma 13:20


A B tervre sokkal kevesebb szükség lenne, ha az olyan típusú emberek, mint a kérdező barátnője valamilyen más együttélési forma mellett döntenének és nem a házasság mellett.


A kockázata mindennek megvan, de ennyi erővel ki se menjünk az utcára, az úttesten se menjünk át, vagy legalábbis tartsunk pajzsot magunk elé, mert akármennyire is azt hisszük, odafigyelünk, elüthet egy kocsi. Sőt, gyorsan tartalékoljunk a temetésünkre, mert a jövő héten lehet, hogy meghalunk.

Nekem az a furcsa, hogy ha valaki házasodik és annyi mindenre lehetne félretenni, annyi probléma merülhet fel, a legkonkrétabb fenyegetésnek a válást érzi (nem azt, hogy pl. mindketten elveszítik a munkahelyüket, egyikük beteg lesz, stb.) és konkrétan erre teszi félre a pénzét. Ez már azért jelent valamit és nem azt, hogy jó döntés a házasság.


Egyébként meg nem teljesen van igazad, bár nem tartozik a tárgyhoz, de már kétszer említetted... Nálunk pl. az összeköltözést, az eljegyzést és az esküvőt is a férjem hozta szóba először, úgyhogy nem feltétlenül a nő erőszakolja ki. De persze biztos van ilyen is. Viszont ilyenkor én a férfi helyében nem mennék bele. Kényszerből szerintem mindenképpen hülyeség. Na, de mindenkinek a saját döntése.

Az biztos, hogy én a mai világban és a mai gondolkozással keveseknél tartom jó döntésnek a házasságot.

2011. szept. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%
Az emberek biztosítást kötnek a házukra, kocsijukra ,és sokuknak életbiztosításuk is van ami baleset után is fizet..Miért olyan furcsa ,ha valaki válás ellen is "kötne biztosítást"? melyik gyakoribb egy válás vagy egy leégett ház?
2011. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
19%

Nem azt mondom, hogy furcsa.

Az a furcsa, hogy hogy valaki házasságot tervez valakivel és a jövője LEGNAGYOBB anyagi kockázatának azt tartja, hogy elválnak. De annyira, hogy már két éve gyűjt rá, holott még majd csak most fog férjhez menni. Két év alatt annyi minden történhetett volna, még az sem biztos, hogy ennyi idő alatt valaki nem gondolja meg magát, de még akkor is a válást látta az életében a legnagyobb kockázatnak.

Én is azt mondom, hogy ne támaszkodjon teljesen az ember a férjére-feleségére, ha lehet. Csak ezt már túlzott félelemnek érzem. De még ezzel sincs semmi baj, csak ha ennyire fél, akkor tényleg nem sok értelmét látom a házasságnak.

Azért az én szemszögemből nézve más egy baleset biztosítás, meg más egy házasság. De ebbe nem megyek bele, mert nem a témához tartozik, meg magánügy.


Na, nem akarom túlbeszélni a témát. Összefoglalva annyi: én megértem, ha valaki előrelátó és óvatos, de a kérdésben szereplő lány viselkedését már kicsit fóbiának érzem.

2011. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
87%
Van egy jó mondás .Jobb félni mint megijedni. Meg egy másik is : Bízzál Istenben és tartsd szárazon a puskaport!:)
2011. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

84%

nagyon naiv vagy.

2011. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nagyon okos lány a barátnőd. ha több ilyen okos nő lenne, nem dobnák ki őket naivan is semmivel 3 gyerekkel az utcára munka nélkül.


84%: gondolom te a házadra, autódra sem kötsz biztosítást MERT ÚGYSEM LESZ BALESET MERT KÜLÖNBEN NEM VETTÉL VOLNA AUTÓT HÁZAT, UGYE?


Remélem, azért érzed h hülyeséget írtál. Sajnos lehet hogy a kérdezőnek/bnőjének nincs semmilye, és a barátjának meg lesz vagy már van...nos ha összeházasodnak onnantól kezdve már minden közös....de ha már van ház, autó ami nem az övé, előfordul h váláskor kidobja 2 szekrény árával hogy szevasz!

Egy okos nő mindig biztosítja magát! Főleg ha a "balesetre" 50%-os esély van!


Hajrá okos nők!

2011. szept. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
***semmije, bocsi
2011. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha az én volt menyasszonnyom aki ma a feleségem a vállás esetére gyüjtögetett volna, akkor még mindig "boldog agglegény" lennék az tuti.

Soha nem vennék el ilyen bolond nôt!

2011. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!