Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljak, amikor...

Hogyan reagáljak, amikor anyukám megszégyenít?

Figyelt kérdés

Például mert nem ismerek egy (amúgy sem túl közismert) klasszikus zenei művet?

Vagy legyen szó bármiről, mindig azt kell kiemelni, amit nem tudok, nem azt, amit már tudok.

Az angollal is olyan jól haladtam, de a kinevetések, finom kis gunyoros beszólások (ha nem tudok egy szót) annyira elkedvetlenítenek, hogy inkább nem is foglalkozom vele, igaz, így egyáltalán nem haladok, de legalább nem gondolok rá. Mert tanulás közben is egyfolytában az jár a fejemben, hogy még ezt sem tudom, de ha meg is tanulom, mi van, ha elfelejtem, és önkéntelenül odaképzelek magam köré egy társaságot, akik jól megaláznak és azt éreztetik velem, hogy egy nagy nulla vagyok és kiröhögnek.

Hogyan tudnám ezt a belémsulykolt negatív önképet átírni?


2011. szept. 25. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ne félj, hogy elfelejtesz valamit, akkor sincs semmi

megengedem, hogy hibázz :))

fejleszd az önbecsülésed, tűzz ki magad elé egy célt, azt oszd fel apró lépésekre, mert úgy könnyebb teljesíteni

és ha teljesíted a részeket, mindig nőni fog az önbecsülésed

ezt folytasd addig, míg senki nem tudja lerombolni az önbecsülésed

ne félj hibázni, akkor sem, ha kinevetnek

ne törődj vele (buták)

nem illik senkit kinevetni

2011. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Anyád miért szégyenítget meg?!Miért jó ez neki??

Én erre úgy reagálnék,hogy 'csakazértse' viselkedést vennék fel,és nem érdekelne az adott dolog.

Egy anyának nem az a feladata hogy a gyerekét megszégyenítse. Ez halál gáz.

Egy szülőnek bátorítania kéne a gyerekét,pozitív dolgokkal ösztökélni a tanulásra,és nem szégyenítéssel.

Belőllem a lehető legrosszabbat hozná ki,elkezdenék ugyanúgy viselkedni vele,és a kapcsolatunk rohamosan romlana.Csodálom,hogy te hogy bírod.

Majd kapsz olyan hozzászólásokat,hogy akkor tanuljál,hogy ne tudjon megszégyeníteni,de én úgy gondolom,hogy ha mindenképp ez a szándéka anyádnak,akkor teljesen mindegy,hogy mennyit tanulsz,mindig találni fog megszégyenítendő dolgot benned, a tudásodban.Tudod,aki kötekedni akar,úgyis fog,teljesen mindegy,milyen jó próbálsz lenni.

Részvétem neked!

2011. szept. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez igazán csúnya az anyádtól,szégyellhetné magát,egy idegennel nem csinálok ilyet,nem a saját gyerekemmel!Ugy tudod megváltoztatni ezt a belédsulykolt neggativ önképet,ahogy megfogalmaztad,hogy tanulj a maga ütemében,tegyél meg mindent azért hogy okos légy és egre töbet tudj,és ha a saját anyád ilyen ocsmányul viselkedik és még igy is megaláz mások elött akkor te sem szégyelld kinyitni a szádat,és öt megalázni,szólj vissza,hogy nem vagy einstein,de kihozod magadból amennyit tudsz,és nem kellene mindenki elött járatnia|! Szólj be te is,ne hallgass!
2011. szept. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a biztatást és a véleményeket, igen, tényleg valahogy így van, hogy hiába tudok x dolgot, az x+n-edikre rákérdez. és mindig lesz x+n-edik!!

hallottam olyan jelenségről, hogy ha valakit ok nélkül kritizálnak valamiért, akkor előbb-utóbb tényleg olyanná is válik, hogy legalább ne teljesen jogtalanul kapja a bántást. mert annyira rosszul esik az igazságtalanság, de így azt mondhatja: "na, most legalább megérdemlem". és sajnos én is kezdek így érezni. legalább akkor igaza lenne.

2011. szept. 25. 00:30
 5/13 anonim ***** válasza:
00.29 vagyok,bocsi a sok helyesírási hibáért,gyorsan irtam,és rossz a billentyüm is ::-)
2011. szept. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
no problem. :)) amúgy arra is szoktam gondolni, és nyugtatni magam ezzel, hogy biztos ő is hasonló bánást kapott otthon gyerekként, és ezt a mintát adja tovább, meg hogy biztos nincs tisztában vele, hogy mit is tesz. de ez olcsó vigasz, nagyon belémégett már a negatív kép.
2011. szept. 25. 00:37
 7/13 A kérdező kommentje:
ráadásul nagyon művelt és tekintélye van mások előtt, ezért bármit mond vagy tesz, azt elfogadják tőle, ergo ha szerinte buta vagyok, akkor az úgy is van. :(
2011. szept. 25. 00:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Vedd fel a laza stílust.Ha olyan van,ne válaszolj neki,ha megkér,hogy beszélj angolul,nem.stb,stb.Ne menj vele társaságba,ha hozzátok jönnek,ne legyél ott,menj a szobádba,vagy valakihez.Csak észre veszi magát.
2011. szept. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

beszélj neki erről, hogy téged zavar ez, amúgy csak az érzi magát butának aki elég okos hozzá, ez már félsiker.. a kommenteid alapján okosnak tűnsz. :) tényleg beszélj anyudnak amikor épp "oszt" téged. mond neki hogy neki is meg kellett tanulnia azt a sokmindent, nem egyik pillanatról a másikra lett ilyen okos, és most te is azon az úton jársz :) légy kedves, de határozott vele, ez biztos használ. ha mégsem jönne össze, ne csüggedj.

a tudás tényleg fontos, de nem minden, mert a szeretet a legfontosabb, ezt is mondthatod anyukádnak, meg azt h te szereted őt

sok sikert!!

2011. szept. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, komolyan sokat segítettetek, vissza is jött kicsit az életkedvem, :)) most már újult erővel fogok szembenézni ezzel a problémával. csak annyira nehéz, és fájdalmas, hogy pont tőle kapom ezt... de most lelket öntöttetek belém! :) köszi
2011. szept. 25. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!