Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen elegem van?

Figyelt kérdés

Nem szeretném hosszasan részletezni, de az a lényeg, hogy az elmúlt 7-8 évben teljesen másoknak megfelelve éltem az életemet.

Most vagyok 24, eddig én voltam a "mintagyerek-jókislány".

Folyton arra figyeltem középiskolában, hogy jól tanuljak, ne okozzak csalódást. Fölvettek rögtön egyetemre, csináltam jó eredménnyel, dolgoztam mellette, pénzt kerestem.

Barátomnak is folyton megfeleltem, az ő családjának is.

Mentem, ahova mondták, azt tettem, amit kértek, mondván: alkalmazkodjunk.

Egy csomó mindent nem is akartam, vagy nem így akartam, kapcsolatban, szexben, életvitelben, de nem szóltam, és csak nyeltem-nyeltem, tettem a dolgom.

Az én családom is nagyon maximalista, a barátom is az, velem szemben is, és amúgy is.

Az ő családja is az.

Elkezdtem fáradni, ebben a folytonos megfelelésben.

Beteg lettem, folyton lázas voltam, hányingerem volt állandóan.

Nem bírtam tovább, és elegem lett.

Elfáradtam!

Próbáltam szólni, hogy nekem ez vagy az nem jó, de kutyába se vesznek.

Meg sem hallgat senki, azt mondják, ne problémázzak, és ne elégedetlenkedjek.

És ne kötekedjek, ha szólok mondjuk barátomnak, hogy valamit nem szeretnék.

Én nem akarom ezt az állandó megfelelést tovább!

Fáradt vagyok!

Most már hadd éljek egy kicsit önmagamnak, és a saját fejem szerint!

De, úgy tűnik, bárhogy magyarázom, nem értik.

Azt mondják, hogy ne nyafogjak, ne hisztizzek.

Nem hisztizek, de szeretném már azt mondani, hogy: NEM!

Mit tegyek szerintetek?

Nagyon unom már a folytonos mosolygást és bólogatást.

Nem csak unom, belefáradtam!

Önző lennék, mert érvényesíteni akarom már magam?

Mit mondjak, vagy mit tegyek, hogy megértse a családom, a barátom és az ő családja, hogy nem akarom többé azt, hogy csak nekik felelek meg.

Egyszerűen nem tudom ezt tovább csinálni.

Ti mit gondoltok erről?


2011. szept. 25. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Mondd,hogy: NEM! És ha nem tudod és nem is AKAROD tovább csinálni,akkor ne csináld! A te életed! Úgy éled,ahogy neked tetszik! Gondolom senkit nem akarsz megbántani, de nincs joguk irányítani téged, és csak elvárásokat állítani feléd! Ebbe ki tud égni az ember! 30 évesen egy besavanyodott, boldogtalan nő leszel,aki azért megy férjhez,mert elvárják tőle! Állj a sarkadra, élj úgy,ahogy szeretnél! És legyél nagyon-nagyon boldog, azt kívánom!
2011. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen, kezdd azzal, hogy ne kérj engedélyt.
2011. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző! Ez a Te életed, és ne akarj megfelelni senkinek! Aki szeret, úgy fogad el Téged ahogy vagy!

24 éves vagy, érett nő, nehogy már játsszad a jókislányt!

Nem valami kis cseléd csicska vagy, hogy mindig azt keljen csinálnod amit mondanak!

Állj ki magadért!

2011. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Az légy, aki vagy, érezd jól magad" :)

(Charlie)

2011. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy sokan nem értenek: van családod, barátod, végzettséged, munkád - mi bajod lehet?

Az élet egyébként csupa alkalmazkodás. Társas lények vagyunk, tehát alkalmazkodnunk kell.

Az önsajnálat sem vezet eredményre,ha örökké mérlegelünk: én adok többet, én kapok kevesebbet.

De jobb lenne-e, ha egyedül élnél? Senkihez nem alkalmazkodnál, senkinek nem kellene megfelelni?

Annyi önvédelem meg kell, hogy tudj nem-et mondani.Nem sértődötten, hanem határozottan. Kétség ne férjen hozzá, hogy így gondolod - aztán majd megszokják, hogy figyelmi kell rád.

2011. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nagy hülyeség volt bele is kezdeni. Nekem ez fura is. Ha nekem valami nem tetszik nem is bírom ki hogy ne szóljak.
2011. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk a tanulást ne bánd, azzal csak magadnak tettél jót.
2011. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te mindent nagyon jol megfogalmaztal es igy kell cselekedned is.

Gyermekkent nincs meg bennunk a lelki kepesseg, hogy elutasitsuk a szuleinktol felenk arado felelmeket. De mar felnott vagy, es lehetoseged van arra, hogy megvedd magad, es eldonsd azt, hogy mit akarsz, s mit nem!

TEhat lepni kell, es nem kozolni, legy hatarozott!

2011. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Soha ne feleljél meg senkinek, én is igy voltam,most màr igenis nemet mondok, ja és azt mondjàk, hogy miért vàltoztam meg ennyire. Igy jobban érzem magamat, tényleg bele lehet betegedni, mert màsnak meg akarja mutatni az ember lànya, hogy milyen jó vagyok és szófogadó.
2011. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
B+, ezek csak kihasználnak, küldd el őket a k. anyjukba. Ha dolgozol, gondolom nem nehéz egy kicsi albérletbe elköltözni. Ha nem engednek, akkor rendőrség. Csak határozottan. :)
2011. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!