Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én már ezt nem bírom. Mit...

Én már ezt nem bírom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A problémám a szüleim. Egyetemista vagyok, jelenleg passzív féléves, mert egyetemet és szakot szeretnék váltani. A szüleim egyikben sem támogatnak. Itthon anyukám részéről folyamatosan azt hallom, hogy nekem soha nem lesz nyelvvizsgám, diplomám, barátom, férjem, gyerekeim, soha senki nem fog megbecsülni és hasonlóak.... Apukám csak annyit mondott, hogy buta vagyok és az is maradok. Mert 20 évesen rájöttem, hogy nem szeretem amit tanulok. Elment két év az életemből, bummmmm. Miért kell ezt ilyen drasztikusan felfogni? Tényleg jó tanuló voltam, bulizni se járok soha, nincs velem semmi probléma. Csak annyit szeretnék, hogy egy másik egyetemen, másik városba, másik szakon tanulhassak és végre önálló lehessek. De ők nem értenek meg, és folyamatosak a viták itthon. Anyukám a legapróbb dolgokig képes belém kötni, a frizurámtól kezdve a barátaimon keresztül, hogy mit nézek a tv-ben és mit nem, mindenből képes veszekedést kreálni. Már teljesen kiborultam, napok óta görcsöl a hasam a stressztől. Mit tehetnék hogy csak egy kicsit is másképp álljanak a dolgokhoz? :(

Egy elkeseredett 20 éves lány


2011. szept. 28. 21:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
mondd meg nekik,hogy mivel a szüleid,ezért támogatniuk kellene téged.vagy mondj nekik nyomós érveket a váltás mellett.esetleg csináj addig egy nyelvvizsgát.amúgy bocsi h nem ide tartozik,de milyen nyelven tudsz?milyen nyelvvizsgára gondoltál:kÖzépfokú v felsőfokú?
2011. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
és azt is megmondatod neki hogy azért eygetemre se jár mindenki.ezt se kéne lebecsülni.
2011. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Keress valami diák munkát:/ " év után otthagytad? Már azt az 1 évet kihúzhattad volna szerintem és szerintem nekik is ez a bajuk. am. nem tudom mit segítesz otthon, e az is javíthat a helyzeten. Nálunk is így reagálnának ha otthagynám a sulit, se papír, se munka, se semmi nélkül otthon lennék egész nap. Ez a pasis téma nálunk is megvan még így is. Hát pff... próbáld meg elengedni a füled mellett. Tanulj nyelvet míg otthon vagy és kész. Ha tudsz, keress egy kis pénz,legalább arra ami neked kell. Egyébként majd lenyugszanak ha már a másik helyeden leszel. Mondjuk én valami okj-s valamire beiratkoztam volna erre az 1 évre, de ez már így maradt. Nálunk az kifejezetten probléma hogy az utóbbi időben nem járok el bulizni. Szóval szerintem ha kínlódás van, akkor a sz*r is ízetlen:/ Majd elmúlik..
2011. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Kollégium, esetleg???...

vagy akárhova elköltözni. Az a gond, hogy amíg náluk laksz, az ilyen típusú szülők mindenbe bele fognak szólni, és azt gondolják, joguk is van rá...

2011. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
"= 2 év:D Bocsi:P Egyébként nem rosszindulatból írtam, csak furcsa, bár megértem, ah nem tetszett hogy otthagytad.
2011. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Dehàt miért akarnak ennyire lenyomni, ha nincs kedved ehhez az egyetemhez, akkor minek csinàld tovàbb. Tévedtél és ràjottél màst szeretnél, ebben igazàn segithetnének neked.
2011. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, pláne, hogy ők sem jártak :-)

Angolból megyek középfokú Rigó utcai írásbelire. A szóbelim megvan, az is Rigós. Ha ezt letettem szeretnék spanyolból is egy középfokút, de ez még arrébb van.

2011. szept. 28. 22:00
 8/21 anonim ***** válasza:
Állj anyukád elé és kérdezd meg tőle, hogy most konkrétan mi a baja veled, de az igazat mondja ne a hülyeségeket. (Bocs a ronda megfogalmazásért.) Mondd el neki, hogy te szereted őt és rosszul esik neked, hogy ilyeneket mondd. Mondd el azt amit most nekünk: Jó tanuló vagy, nem jársz bulizni, nem csináltál semmi rosszat csak azzal szeretnél foglalkozni, ami igazán fontos neked. (Egyébként egyszerre mondhatod anyukádnak és apukádnak is ha gondolod.) Remélem sikerrel jársz! :)
2011. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Egy évet csináltam meg, nem kettőt. Két év után én se hagytam volna ott. És diákmunkára szeretnék elmenni, de nem engednek... Pedig találtam pár munkát, de egyszerűen anyukám nem enged. A jogosítványt se engedi. Mert tavasszal újraérettségizek, és szerinte arra kellene csak tanulnom. Apukámmal pedig pont a jogosítványon megy a vita, ő meg erőlteti.
2011. szept. 28. 22:03
 10/21 anonim ***** válasza:
télleg bocsi hogy ilyet kérdezek,de a középfokú Rigós szóbeli naon nehéz?én most készülök.tom h nem kéne kérdeznem,de gondoltam talán nembaj.egyébként ha szüleid se mentek eygetemre akkor azt is mondhatnád hogy ők se mondjanak ilyet,ha ők se mentek.azóta beszéltél velük?
2011. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!