Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy lányt 18 évesen kirakna...

Ha egy lányt 18 évesen kiraknak otthonról mit van joga elhozni a lakásból?

Figyelt kérdés
A férjem öccsének menyasszonyáról van szó. Az anyja az éppen aktuális "élete szerelmével" kitalálta, hogy túl sokba kerül nekik a lány, így (kihasználva, hogy 18 éves lett tegnap), egyszerűen összepakoltak neki. Hozzánk fog költözni, férjem testvére eddig is itt lakott az egyetem és a munka miatt, ezzel nincs is gond, de a "szülei" nem hagyják, hogy minden holmiját elhozza. Pl. szerintük jár nekik a hűtő, a mosógép, a mikró és a számítógép, valamint a lány eljegyzési gyűrűje(!). Tehát minden ami kicsit is értékes. A háztartási gépeket tőlünk kapta (használtan, de a blokk megvan) a számítógépet részletre vettük az én hitelkártyámmal (még 4 hónap hátravan, a lány fizeti), a gyűrűt pedig a vőlegénye vette (blokk erről is van). Ilyenkor mit lehet tenni? Holnap délután megyünk el a cuccaiért.
2011. szept. 30. 18:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem én valamit félreértettem. Azt kérdezte a lányától, hogy miután kihajította, fizet-e neki "anyanázst" továbbra is? Tanul még a kiscsaj?
2011. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nem, nem értettél félre semmit.

Még gimnáziumba jár, de mellette dolgozik (diákmunka) és sokszor vigyáz ismerősök gyerkőceire is. Ebből fizeti a gép részleteit és haza is adott belőle. A "kedves" anyukában gondolom akkor tudatosodott, hogy erről a pénzől lemondhat.

2011. okt. 1. 12:36
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezek után szerintem a következő lépés,hogy anyukát be kell perelni rokontartásért. Nem saját jószántából költözött el a lány, nappali tagozaton tanulmányokat folytat, az eddig leírtak alapján nem érdemtelen a tartásra, meg fognak ítélni neki valamennyit. Nem biztos, hogy 20%-ot, mert 18 év fölött már nem köteles a saját megélhetését veszélyeztetve eltartani, de ha anyukának van egy átlagos jövedelme, bizony kapni fog a kislány rokontartást. Ugyanez apukára is vonatkozik, de ha vele normális viszonyban van, akkor nem kell peresíteni, közös megegyezéssel is mehet. Ezzel egy időben szépen sétáljon be az Államkincstárhoz, kérjen egy nyomtatványt, hogy innentől kezdve neki folyósítsák a családi pótlékot és ne anyukának. Az Unicreditnél pl. van olyan bankszámla, hogy 26 éves korig használható, és havi 100 forint a számlavezetési díj (a fiamnak is ilyen van).
2011. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a pofám leszakadna, ha elvenném a gyerekemtől a diákmunkával keresett pénzt. Természetesen kölcsönkérni lehet, ha megszorul a szülő, de elvenni???
2011. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek nem szereteből szülnek,hanem mert a gyerekből fedezik a kannásbort meg a cigit.
2011. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!