Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felrójam neki, vagy felejtsem...

Felrójam neki, vagy felejtsem el örökre?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, most látogattam haza néhány hétre.

Persze magammal hoztam a spórolt pénzemet is.

Ma vettem észre, hogy (több mint valószínűleg) a nővérem 200 Euróval meglopott.

Én 25 éves vagyok, a nővérem 33 éves és munkanélküli.

Anyukámnak elmeséltem a gyanúmat, aki azt mondta rá, hogy két alkalommal már ő is észre vette a múltban, mintha 10-10 ezer forinttal kevesebb lenne a spórolt pénze. Egy-két alkalommal kevesebb összege tűnt el.

Nagyon szomorú vagyok, hogy a saját véremben sem bízhatok. Kérlek ne bántsatok azzal, hogy miért nem dugtam el jobb helyre, mert tényleg nem gondoltam volna hogy a saját véremben nem bízhatok.

Amúgy nővérem nem lakik velünk, úgy viselkedik, öltözködik, mint aki 16 éves. Hozzáteszem, hogy mindig mellettem állt, az én érdekeimet védte bárkivel szemben. Hasznos tanácsokat adott az életre, még akkor is, ha ő pont az ellenkezőjét csinálta.

Azért nem akarom felróni neki, mert attól félek, hogy hisztizni kezd, becsapja az ajtót, és vagy öt évig nem is látom. Ő az egyetlen testvérem.


2011. okt. 4. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ez tényleg nem szép dolog, de semmiképpen ne hallgass! Finoman beszélj vele erről mindenképp.
2011. okt. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben az esetben ha szóvá teszed (még ha finoman is) valószínű sértődés lesz és neki fog feljebb állni a dolog. Én megértem nekem is egy tesóm van és nagyon rég nem láttam már, szóval megértem hogy "nem akarod elveszíteni", de ez sem állapot.


Vagy óvatosan említsd meg neki, vagy csak kérdezz rá finoman (vagy akár durvábban is-ezt nem tudom)


Ezek után pedig jobb lenne ha biztosabb helyre tennéd a pénzt. Mert ha testvér ha nem, nem kéne a saját szülőt vagy testvért meglopni. max lehet kölcsönkérni vagy segítséget kérni.

2011. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ilyen fontos neked a nővéred, és nem szeretnél vele összeveszni, egyszerűen csak mondd neki, hogy "Képzeld, eltűnt 200 Euróm. Csak úgy nem tűnik el ennyi pénz.. na mindegy". Aztán témát váltasz, mielőtt elkezdene kimosakodni, vagy felháborodni. Így észre fogja venni magát, és még csak meg sem vádoltad.
2011. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd el neki, hogy nem találod a pénzt, nem tud -e valamit róla. Ha azt mondja, "nem" és kikéri magának (ez a valószínűbb válasz), teljesen nyugodtan, higgadtan válaszold azt, hogy reméled is, hogy semmi köze hozzá, mert nagyon szereted őt és nehezen tudnád megbocsátani, ha ilyesmi történne. És hogy tudja, hogy ha valami nagy bajban lenne és nagy szüksége lenne pénzre, hozzád fordulhatna. Nehéz ezt megcsinálni, de ha "nekimész", tényleg félő, hogy nem áll szóba veled. Tekintsd ezt úgy, mint tanulópénzt, amit sajnos neked kellett megfizetned. De ha még egyszer is ilyesmi előfordul az életben, onnantól kezdve nem kell finomkodnod.


Ha bevallja, akkor egyértelmű, hogy onnantól kezdve nyugodtan meg is tudjátok beszélni a dolgot.

2011. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
A helyedben pi'án rugnám 33 éves felnött nő ne kezeld úgy mint egy gyereket viselje a tetei következményeit.
2011. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Finoman azért szóvá tenném, 200 euró nem kis pénz ami azt illeti.
2011. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sokat csalódtam az emberekben. A barátomról is most derült ki nemrég, hogy folyamatosan csalt, miközben a hűség mintapéldányaként állította be magát. Na mindegy. Most triplán rosszul esik...

2011. okt. 4. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:

ez nagyon rossz lehet :(

figyelj, tegyél úgy, mint akinek nagyon kellene a pénz (pl. közöld vele sírós szemmel, hogy „eltűnt a 200 euró, ami kéne a lakbérre, nem fogom tudni kifizetni” vagy ilyesmi és keresd feltűnően a pénzt. meg fog szólalni a lelkiismerete. utána meg lehet vele tisztázni a dolgot, ha bevallotta.

2011. okt. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!