Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell engem mindjárt...

Miért kell engem mindjárt lerohanni? Kérlek olvassátok el! Szükségem van kívülállókra

Figyelt kérdés
A barátnom felajánlota,hogy vigyázzak a kisfiára 3 hónapig!Kapnék érte pénzt plusz ingyen szállás és kaja!21 éves vagyok,nincs munkám és ez nagyon jól jönne nekem!sok helyre leadtam az életrajzomat és nem hívnak!A fovarosba kéne utaznom és ott kell a kicsire vigyázni!Aztán ott tovább kereshetnék magamnak munkát,könnyebb lenne, mint ebbe a kis faluba!Apumnak ez nem tetszik es végig sem hallgatott, mert az jar a fejébe, h en kileszek használva!és ez nem igaz!Mit tegyek?
2011. okt. 4. 17:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy Bizonyos szintig érthető, hogy a szülő félti a gyerekét, de nem szabad túlzásokba esni.

Hisz ha nincs munkád, nem tudod magad eltartani, nem tudsz magadról gondoskodni, nem tudsz önálló lenni. Ez kell apukádnak is megértenie. Ha valaki maga mellé akarja láncolni a gyermekét, az nagyfokú önzőségre utal. Mindenképp azt kell néznie, hogy a lánya már felnőtt, s el kell indulnia a saját útján.

Nem tudom mi a baja apukádnak ezzel a lehetőséggel, hisz nem idegen helyre mész. Örülnie kellene, hogy adódott egy ilyen alkalom.

2011. okt. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Túlságosan lenézik az embereket!Mindenki rossz csak ő a jó!Nincs kivétel,ebből indul ki!
2011. okt. 6. 16:07
 23/25 anonim ***** válasza:

Apukád nézi le az embereket? Érdekesen áll a dolgokhoz. Ilyen alapon (ő szerinte) ne menj sehova dolgozni, mert mindenhol csak átvernek?


Nem tudom, mennyivel lenne jobb Neked egy gyárban dolgozni, ott mennyivel jobbak az emberek?

Tapasztalatból mondom, hogy az egyik legrosszabb amikor több száz emberrel kell dolgoznod, s olyanokból lettek főnökök, aki butábbak nálad (csak jó se**et nyaltak).

Na és ők néznek le mindenkit, aki nem olyan, mint ők.

Hidd el, ez sokkal megalázóbb.


Szívesen elbeszélgetnék apukáddal, mert ideje lenne belátnia, hogy rég nem úgy mennek a dolgok, ahogy azt ő gondolja.

2011. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Először is: használj felkiáltójelek helyett pontot. Jót tenne - neked is meg nekem is, aki olvasom. És én nem az apád vagyok, hogy alapból lerohanlak. Kikérem magamnak a feltételezést.


Másodszor: nem biztos, hogy megérted, de azért én bízom benne, hogy igen, és ezért leírom: azért nincs munkád, mert apád nem akarja, hogy legyen. Minden más csak ürügy.


Apád megvet, apád lenéz téged - meg az egész világot, de ez most mellékes -, és ahhoz, hogy ezt tehesse, neked olyannak kell lenned, hogy ennek a képnek megfelelj: azaz te nem fogsz találni munkát.


21 évesen nemhogy Budapestre mehetsz három hónapra - akár kihasználnak, akár nem -, hanem a Világ végére is!

Ha ezer éve nincs munkád, miért nem vagy már réges régen külföldön? Tán oda is apuka engedélye kell?! Tanulj nyelveket és usgyi! Vár a világ. Nemcsak bébisintérnek mehetsz, de akár ápolónőnek is, vagy pékségbe, ABC-be dolgozni. A németeknél szabad munkavállalás van, degeszre kereshetnéd magadat. A közeli pélkségben mindig látom, hogy állandóan munkaerőt keresnek. Nem kell várni a mannát, hogy majd valaki állást talál neked, pláne nem az apád, aki jól láthatóan éppen azon van, hogy sz--arrá kalapáljon téged a saját sikeretlen élete és egyéb belső problémái miatt.


21 évesen csak rajtad múlik, hogy mersz-e lépni vagy sem.

Menj és csináld.

2011. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg apukádat, hogy kapsz-e tőle legalább annyi zsebpénzt, amennyit a munkáddal megkeresnél, mert akkor esetleg szívesen otthon maradsz.
2011. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!