Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Más is...

El vagyok keseredve. Más is volt már így? Mit tennétek? Kérlek olvassátok el.

Figyelt kérdés

Néhány hónapja megszűnt a munkahelyem, azóta hiába kerestem nem találtam semmi mást. Jó hely volt, jól megfizettek, a munka se volt nehéz és valamennyire szakámon belül volt, szerettem. Hónapok óta kerestem valami hasanlót, nem találtam, aztán kezdtem lejjebb adni, de még egy ruhásüzletbe se vettek fel. Most felvettek egy étterembe segédpincérnek, jövőhéten kezdhetek( pincérkedtem az egyetem alatt, így abban volt gyakorlatom, de ahol akkor dolgoztam szinte üzletvezető voltam, a tulaj csak néha benézett, minden mást én intéztem) Most meg mehetek potom fizetésért hamuzókat cserélni, annyira elkeserít. 3 év főpincéri, 2 év irodai munka és 5 év egyetem után most ezt kell csináljam. Eddig még kihúztuk, de mostmár alig telik számlákra is meg nem is ülhetek itthon a fenekemen egész nap, míg nem jön egy jobb állás, már úgy szégyelem magam. A férjem azt mondja ne vállaljam el, ha nem akarom, majd lesz valahogy. De én nem birom tovább ezt, hogy már 5 hónapja nincs munkám és fizetésem. De annyira megalázó lesz ott dolgozni, sok ismerős jár arra a helyre, volt osztálytársak, évfolyamtársak, akik már befutottak. Több helyen is igérgetik, hogy amint lesz hely vagy amint lesz pénz felvesznek, de már hónapok óta csak várok.

Mit tennétek a helyemben?


2011. szept. 3. 23:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én pályakezdőként vagyok munkanélküli. Az emberek (legalábbis a tájékozottak és nyitott szemmel járnak), tudják, hogy milyen magas a munkanélküliség és szerintem megértik a helyzetet. Én ezt tapasztalom.

Persze éri sok rossz emiatt az embert, dehát...majd lesz még ettől jobb is;)

23L

2011. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Becsületes, tisztességes munkával pénzt keresni sosem szégyen!!!!
2011. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A másik az, hogy szinte minden hétvégén bent kell legyek olyan éjjel 3ig. Max havi 1 szabad hétvégém lesz. Hétköznap olyan éjjel 1ig leszek. Nem tudom, hogy fogom bírni.
2011. szept. 4. 00:03
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Ne itt kérj tanácsot! Tényleg!

Annyit tudunk itt neked mondani, hogy a becsületes munka nem szégyen, bármi is legyen az.

Viszont az, hogy egy munkát elvállalsz-e, vagy nem, az rajtad múlik. Maximum azokkal a családtagjaiddal beszélheted meg a döntésedet, akikkel egy kasszán élsz.

Tudom, hogy nehéz a döntés, de nem hozhatja meg más helyetted, ha viszont meghoztad, senki nem ítélhet el miatta.

2011. szept. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Nincs munkalehetőség? Üdvözöllek Magyarországon
2011. szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A munka szerintem sem megalázó, valakinek a nyakán élni sokkal megalázóbb.

Viszont: nem örökre betonoztad be oda: mellette keress tovább, és ha találsz jobbat, akkor válts.

2011. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

"Nincs munkalehetőség? Üdvözöllek Magyarországon"


De igen, aki igazán akar dolgozni (pl a Kérdező), az talál munkát, csak nem olyat, amilyet elképzelt magának. Manapság igenis meg kell becsülni azt is, hogyha valaki nem várja el, hogy eltartsák, hanem kiutat keres, becsülendő!


Én 2 évig takarítottam WC-ket, egyetem mellett.

2011. szept. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak annak megalázó ez a munka,aki sznob.Ha odajárnak a "befutott" ismerősök,akkor mi van? Ma nincs garancia semmire.Akinek ma van munkája,az lehet,hogy holnap az utcán van.A városunkban ettől a hónaptól az egyik legnagyobb cég megszűnik.Az összes ott dolgozó az utcára került,pedig ez lett volna az utolsó hely,amiről az jósoltuk volna,hogy tönkre megy.Senki nincs biztonságban!

Az pedig miért szégyen,hogy meg akarsz élni valamiből és nem arra vársz,hogy felnőtt emberként eltartson a férjed?

Nem prosti lettél Dubajban,emiatt a munka miatt járhatsz emelt fővel és mellette továbbra is járj nyitott szemmel,hátha jön egy jobban fizető állás.

2011. szept. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
*Dubaiban
2011. szept. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

Dorisz

Nehogy azt hidd h csak a kérdező keres magának munkát, sokan keresnek (van aki évekig) mégse talál, v nem veszik fel, van aki hiába keres mert nem kell sehova.. És bármit is mondasz, Magyarország szar hely, nincs munkalehetőség, ha találsz melót, az is gyengén fizet, kevés a megélhetőséghez, ha csak nem nyersz a lottón v nem kockákztatod a lopást, v nem mész külföldre dolgozni akkor nem fogsz pénz téren boldogan élni...

2011. szept. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!