Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezhet szerelem testvérek...

Létezhet szerelem testvérek között?

Figyelt kérdés
(Mostanában olvastam egy ilyen könyvet és elgondolkodtam ezen)
2011. okt. 6. 21:06
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
81%
azért a "mindenképp" túlzás
2011. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy egyszer olvastam, hogy egy rakat egyiptomi fáraó a saját húgát vette el. Hogy "tiszta maradjon" a vérvonal, meghát ott istenkirályság volt, nem vehettek el akárkit.

Jó, ez nem azt jelenti, hogy szerelmesek is voltak egymásba, de hát...

Asszem még az óegyiptomi nyelvben az, hogy nővér/lánytestvér jelentette azt is, hogy szerető.


Az unokatestvérek/egyéb közelibb rokonok közötti házasságok/szerelmek gyakoriságáról nem is beszélve.

2011. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár éve hallottam egy olyan esetről, ahol két testvért örökbe adtak csecsemőkorukban, de mindketten az ország két végébe kerültek, más családokhoz. Felnőve az élet összehozta őket, és össze is házasodtak, 3 gyerekük lett, az utolsó lett csak fogyatékos, de ő sem vészesen. Viszont az idősebbik gyerekük gyereke nagyon beteg lett, kettő is, és nem tudták miért, vizsgálták a családot, és kutakodás közben meg mindenféle dns tesztek után derült ki, hogy a nagyszülők édestestvérek... több 10 év házasság, szerelem után. Hát nem lennék a helyükben...
2011. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A kérdéses mangát régebben én is elkezdtem olvasni,csak a mangazinon nem volt végig lefordítva.Az angol tudásom pedig még akkor nem volt annyira jó.Most véleményt nem írok a mangáról,hiszen nem ez volt a kérdésed.Létezik ilyen sajnos,annak ellenére,hogy tiltva van mint törvényileg,mint társadalmilag.Régen az egyiptomiak is egymás között házasodtak,ebből születtek a nem normális fáraók.Hagy írjak le egy élő példát.Nagymamám vidéken lakik,és valamikor lakott a szomszédjában egy nagyon zűrös roma család.A fiú teherbe ejtette a saját húgát,aki azt a gyereket meg is szülte.Az a gyerek 6 éves volt mikor elköltöztek onnan,de érthetően nem is tudott kommunikálni csak hörögni,meg üvölteni.Szellemi sérülten született.És ez igaz.Soha sem tudnék így tekinteni a tesómra,pedig imádom és nagyon jó a kapcsolatunk.Az,ha valaki évekkel később találkozik a testvérével,beleszeret,de nem tudja,hogy a testvére,az más tészta.Ők inkább a körülmények áldozatai.
2011. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
50%

Igazából a japánok a legperverzebbek és még pedofilok is.Tehát nem csodálkoznék ha ez az életben is megtörtént eset lenne.

Szerelem létezhet testvérek között,de az nem normális,beteg dolog.

2011. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg a család egy olyan aszexuális légkört von a testvérek köré, h nem, de ha mondjuk a nevelés elmarad és szarnak a gyerekekre, akkor szerintem előfordulhat!
2011. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
68%
Valaki elmagyaràznà nekem, hogy mi okozza azt, hogy sérülten születnek azok a gyerekek? Sose tudtam és éRdekel
2011. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért lesznek sérültek jó eséllyel, mert egy gyerek annál egészségesebb, minél nagyobb a genetikai variabilitás, és mivel a testvérek genetikája nagyban megegyezik, ezért ez a variabilitás kicsi. Tehát elméletileg egy fehér és egy fekete gyereke rettentő jó egészségnek kell örvendjen, míg a testvérek gyerekeinek nem.
2011. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek van néhány hibás génje, idegentől született gyermek esetén a kétszer néhán hibás gén csak ritkán taálkozik (ha mégis, még ritkábban lesz súlyos beteg). Viszont rokonházasságnál, különösen közeli rokonoknál sokkal több az esély, hogy ezek a gének találkoznak, mivel ezek hasonlóak. Lappangó családbetegségek itt-ott előtörhetnek bármikor, de rokonházasság után jóval nagyobb eséllyel.
2011. okt. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
83%
A fehér és fekete rossz példa, náluk vannak bizonyos betegségek, amelyek majdnem mindenkin jelentkeznek a rasszbeli különbségek miatt. Ott már túl sok a különbség.
2011. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!