Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatom meg mi az...

Hogyan tudhatom meg mi az igazság?

Figyelt kérdés
Tegnap nagytakarítottam és rábukkantam valamire, amit egyértelműen a barátom dugdosott előttem. A pasim, akivel nemrég költöztünk össze, lehet nem is az akinek mondja magát! Szóval, egy ügyészségi idézést találtam a nevére kiállítva, amiben az volt, hogy "közvetítői eljárás" van ellene, és ő a gyanűsított. Múlt hétre volt az időpont, de nekem soha semmi olyasmit nem mondott, hogy neki bármilyen ügye is lenne. Fél éve ismerem egyébként. Nála nem merek rákérdezni, mert nem véletlenül nem mondta szerintem el, és most már túl sok bizalmam sincs felé, meginogtam. Mi lehet ez, és a legfontosabb, hogyan lehetne utána járni ennek. Őszintén szólva kezdek félni tőle picit, hisz olyan sok rosszat hallani mostanság. :(
2011. okt. 7. 05:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Jós vagy pedig tőle.
2011. okt. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Tudtommal nem írják rá az idézésre, hogy gyanúsított. Legalábbis nekem ezt mondták, bocsi ha hülyeség. Egyébként meg, apukámat is idézték már be, mert a cégénél csomó pénz eltűnt, és azt hitték, hogy ő is benne volt. Fura, hogy nem mondta el, szerintem kérdezz rá, ott a 'bizonyíték' ( a papír), muszáj lesz mondania valamit. Az nem normális, hogy félsz tőle, mindenképp meg kell oldani valahogy a kialakult helyzetet. Nyilván nem találták bűnösnek, ha még mindig szabadlábon van.
2011. okt. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Nagyon sehogy sem tudsz utánajárni, az ügyészség nem fog tájékoztatást adni az ügyről. Bár lehetnek jelek az "előéletéből" = mielőtt ismerted.

Ilyen egyeztetői tárgyalásról pl. olyan módon hallottam, hogy valakinek, akinek a már megszűnt cégével kapcsolatban tartozása volt, az ítélet szerint "egyeztethetett" a Jogosulttal, és ha az sikeres volt(meg tudtak egyezni, hogy mikor mennyit fizet), az ügy lezárult, nem ítélték el, stb, stb. Szóval, szerintem jobb, ha rákérdezel, mert különben minden tettében csak az átverést fogod önkéntelenül is keresni, és csak neked lesz rossz. Ülj le elé, és kérd meg, hogy meséljen el mindent. Valószínűleg nem is olyan durva dolog, csak nem meri a "friss" kapcsolatban a korábbi hibáit elmondani. Fel a fejjel, másoknál is megesett már ilyesmi :)

2011. okt. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez egy bianko papír volt, ahol fel van sorolva az, hogy pl. milyen státuszban idéznek be valakit, és a barátom esetében a "gyanúsított" szó volt vastagon szedve és aláhúzva. :( Igen, rá fogok majd kérdezni, de előtte szeretnék valamennyire tájékozódni. Tudjátok, azért az is furcsa, hogy múlt hét hétfőn -mikor volt a tárgyalás-, simán elment itthonról dolgozni és meg sem említette, hogy előtte "beugrik" az ügyészségre, mert van egy ügy amiben gyanúsított. Hát, nekem ez elég furi. :( Én egy olyan családban nevelkedtem, ahol minden piszlicsáré dolgot megbeszéltünk egymással, nemhogy az ilyet!
2011. okt. 7. 05:51
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

azért mert beidézték, mint gyanúsítt, nem biztos hogy ő is a tényleges elkövető. ha nem rossz embernek ismerted meg,akkor kár lenne aggódnod. kérdezz rá bátran, takarítás közben találtad, nem kutakodtál.

amúgy meg lehet azért nem szólt, mert ártatlan és ez csak félreértés volt, aztán amit amikor bement tisztázták.

bár lehet én vagyok túl naiv.

de jobban hinnék a barátom ártatlanságában,meg amit majd mondani fog, mint egy papírban, ami még önmagában semmit nem jelent. kár kombinálni

2011. okt. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki nyugtatni akar... Én úgy gondolom, hogy egy párkapcsolatban (főleg, amikor már együtt él a pár), nincs helye semmilyen titkolózásnak. Kérdezz csak rá a papírra, és követled meg tőle, hogy ezután ne legyenek titkos ügyei. Ez természetesen rád is vonatkozik.
2011. okt. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató válaszokat! Jajjj, már hajnali fél 4 óta nem alszom emiatt, alig várom, hogy kiderüljön mi az igazság.
2011. okt. 7. 06:56
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, hogy mi lett, kíváncsiak vagyunk rá... És tényleg kérdezz rá... Az nem volt a papíron, hogy milyen ügy?
2011. okt. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Plátó a barátom, Arisztotelész a barátom,

de a legnagyobb barátom az igazság.

- Sir Isaac Newton

2011. okt. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Remélem sikerült beszélnetek! Írd majd meg mit mondott
2011. okt. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!