Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolat = kevesebb...

Élettársi kapcsolat = kevesebb családi pótlék?

Figyelt kérdés

Igaz ez?


Élettársi kapcsolatban kevesebb családi pótlékot kapunk, mintha össze lennénk házasodva??


Így akarják az embereket "rávenni" a házasságra??


Ha a baba születése után házasodnánk össze és a családi már el lenne indítva, utólag lehet az összegen módosítani?


2011. okt. 8. 11:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyébiránt a család az nem a férj-feleség-gyerek felállás, hanem az apa-anya-gyerek....
2011. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%

Biztos lepontoznak majd, de én ezt valahol megértem. Mi a biztosíték arra, hogy akik együtt laknak, tényleg közösen vállalják a terheket, és gondoskodnak egymás gyerekeiről? És ráadásul mióta/meddig? Ez nagyon nehezen bizonyítható és a munkám során már nem egyszer tapasztaltam, hogy az emberek jó része, úgy nyilatkozik, ahogy az érdeke éppen megkívánja. Egy házasságnál kötelezettséget vállalsz erre.


Sőt, én azzal sem értek egyet, hogy magasabb gyerekszámnál az egy gyerekre jutó összeg is magasabb. Az ugyanúgy 1 gyerek, nem? Ezzel meg az egykéket diszkrimináljuk. Az ő felnevelésük ugyanannyiba kerül, mint egy pl 3gyerekes családban az egyik gyereké. Nem mindenki tud több gyereket vállalni, pl eü. okokból.

2011. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

"akik együtt élnek az még nem család"

köszi most belegázoltál milliók lelkébe köztük az enyémbe.


mert a házasságok olyan k.urva tökéletesek.

2011. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megbántani akart, csak így van a törvényben, ami szerint én meg a férjem sem vagyunk család, amíg nem születik gyerekünk.


Amúgy mivel a pénzt nem olyanok adják, akik személyesen ismernek és belelátnak a családok mindennapi életébe, kell valami feltételt szabni. Persze, nem attól tökéletes valami, hogy hivatalos, de az államnak kell valami feltétel és ő ezt találja ellenőrizhetőnek. (Persze házasságon belül is hanyagolnak el gyereket, de alapvetően az a feltételezés, hogy gondoskodsz róla, mert törvényi kötelességed, és ha nem így teszel, állambácsi megbüntet, vagy joga lesz pénzt levonni tőled a gyerek eltartására.)

2011. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!