Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okosabb nálad a párod/kedvesed...

Okosabb nálad a párod/kedvesed/élettársad/házastársad? Zavar?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 12:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
57%

Másképp okos.nekem nagyobb a lexikális tudásom,neki a problémamegoldó képessége.

Két PhD-snél nem nagyon van értelme az "okosabb" meghatározásnak

2011. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy nálam okosabb-e, nem szoktunk mi sem IQ teszteket töltögetni. :) Van, amit ő tud jobban - van, amit én, de ez nem gond, mert így folyamatosan "fejlesztjük" egymást. De szerintem általánosságban nagyjából egy szinten vagyunk, ezért is tudunk mindenről nagyon jól elbeszélgetni.


Ha mindenképpen ki kéne választani, ki az okosabb, akkor talán ő. Neki a mindennapi élethez úgymond több sütnivalója van, hiába vagyok én tanultabb (még) - és ez többet ér.

2011. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%
Valamiben ő a tájékozottabb valamiben én,általános kérdésekben egyforma szinten vagyunk úgy érzem..
2011. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván a nem zavar, a közhelyes válasz....

Az én párom egyetemi diplomával rendelkező, több nyelven folyékonyan beszélő, a való életben is okos és intelligens ember, nem csak a szakterületéhez értő szakbarbár. Bevallom, engem időnként zavar, hogy én közel sem vagyok vele azonos értelmi színvonalon

2011. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
ő sokkal többet tud a világról, h mi h működik. Én meg az olyan dolgokat tudom jobban, amiket az ember megtanul az iskolában pl, a történelem, h elviekben mi h van
2011. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Miért lenne közhely a "nem zavar"? Azért mert téged zavar, lehet hogy mást nem. Nem vagyunk egyformák.
2011. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
85%

A nem zavar című közhelyeket biztos vagyok benne, hogy nő nemű válaszolók írták.

Nálunk sajnos nagyon komoly problémák vannak, a férfiak nem tudják elviselni, hogy a nők okosak, nem azt írom, hogy okosabbak, hanem direkt azt, hogy okosak.

3 éve vagyunk együtt a barátommal, rajongásig szeretem, nagyon okos ember, nem vagyok okosabb nála egy cseppet sem. Más dolgokhoz értünk, én orvos vagyok, ő programozó + villamosmérnök. Nagyon sok mindenhez jobban ért, mint én, nagy mértékben felnézek rá, őt mégiscsak zavarja az az egy-két dolog, amihez meg én értek jobban. Időről időre előjön ezzel, ilyenkor nagyon sokat bánt lelkileg, nagyon megbánt, ilyenkor azt mondja, hogy egyek nyugodtan erős és okos, de akkor keressek egy nála okosabb és erősebb férfit, mert ő ezt nem bírja.

Igazából én nem bírom, mert én nem akarok vele versenyezni ő mégis ezt teszi, nem vagyok nála okosabb. Jobban néz ki nálam, kisportolt, okos, kedves, udvarias fiú, jó a problémamegoldó képessége. Amiben talán én vagyok jobb, hogy talpraesettebb vagyok, és kevés információból is jó következtetésre jutok. Őt mégis zavarja, hogy én is okos vagyok. A nemlétező problémából csinál ügyet. Sajna ez van, a férfiak nem szeretik az okos nőket, nehéz nagyon.

2011. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%

Exeimről tudok írni: mindkettőnél jóval okosabb voltam lexikális értelemben, én voltam tájékozottabb és olvasottabb, ám problémamegoldásban, logikus gondolkodásban ők voltak nagyságrendileg erősebbek. Nem zavart, nagyon tiszteltem ezt bennük.


25 N

2011. okt. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon érdekelnek:)
2011. okt. 8. 15:49
 20/32 anonim ***** válasza:

nálunk az a felállás, hogy ő inkább reál beállítottságú, tehát a logikus gondolkodás, matek, informatika az erőssége.

én humán beállítottságú vagyok, tehát az irodalmi, művészeti műveltségem magasabb mint az övé.

szerintem ez így teljesen jó, kiegészítjük egymást.

egy bölcsész mellett sztem halálra unnám magam, nem sok újat tudna mondani.

végzettségben kb hasonló szinten vagyunk, mondjuk hogy ő egy kicsit okosabb, de ez nem is baj, nekem jól eső érzés, ha fel tudok nézni a páromra, és nem csak a magassága miatt :))))

az intelligenciája tuti magasabb mint az enyém. sebaj, legalább okos gyerekeink lesznek :)

2011. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!