Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okosabb nálad a párod/kedvesed...

Okosabb nálad a párod/kedvesed/élettársad/házastársad? Zavar?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 12:31
1 2 3 4
 21/32 wartburg353s ***** válasza:
Kiegészítjük egymást. Kicsit műveltebb vagyok, mert magasabb iskolát végeztem, ő viszont sokat tud olyan dolgokról, amikről én nem, és nagyon jó a gyakorlati érzéke.
2011. okt. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Kb ugyanolyan műveltek vagyunk, én az én szakterületemen vagyok műveltebb, ő az övében, értelemszerűen.

Az előző párom viszont érdekes volt e tekintetben, mivel többször említette annak idején, hogy őt zavarja, hogy én okosabb vagyok. Pedig szerintem ő is művelt volt, nem értettem akkor sem, és azóta sem.

2011. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
büszke vagyok rá, de néha kissebbségi komplexusom támad emiatt és ilyenkor elviselhetetlen vagyok, de utána meg szégyellem magam. velem van a baj. Nem tanultabb, hanem tapasztaltabb, elsősorban barkácsolásra gondolok, megfontoltabb, mint én. Én mindenbe hirtelen ugranék, ő előbb szereti jól körbejárni a dolgokat.
2011. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nem mondanám okosabbnak, de tény, hogy van amit ő jobban tud. Viszont sokkal talpraesettebb és ez nagyon tetszik benne (:
2011. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ő másban okosabb, meg én is másban :)
2011. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Hát attól függ...relatív ez a dolog szerintem...

de ha úgy vesszük okosabb valamilyen szinten. Ő orvosira jár, nekem meg sokszor az se jut szembe hol a vakbelem, vagy épp nem tudom minden gyógyszernek az összetevőjét. Ezen kívül sok filmet látott, zenét hallgatott, sok helyen járt, vele aztán mindenről lehet beszélni. Ilyen téren okosabb, és büszke is vagyok Rá:)

Én otthon vagyok az "alap" dolgokban, mit mikor "illik", mit, hogyan "illik", mi mivel talál, kinek, mit hogyan mondjunk el, hogyan ápoljuk az emberi kapcsolatokat, hogyan neveljünk gyereket (habár még nincs gyerekünk, de majd ha lesz...) stb. Én vagyok a párkapcsolati szaktanácsadó a kapcsolatunkban is.

Egy nálam butább emberrel nem nagyon tudnám elképzelni...Vele bármikor bármiről el tudok beszélgetni és nem égek be, ha olyan társaságba kell menni.

Intelligens, nem iszik, nem dohányzik. Számomra így korrekt a dolog.


21-L

2011. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
94%

Sok mindenben okosabb nálam. Pl matek, fizika, közgáz


Én meg vágom a kémiát, az irodalmat.

Tudok kötni, főzni, varrni, amiért nagyon becsül. Ő meg ért a fához, az elektronikához, én meg ezért becsülöm.


Szóval mindketten van amiben erősebbek vagyunk és van amiben gyengébb. De pont ez a jó a másikban, hogy tudunk segíteni egymásnak vagy épp tanulni a másiktól.


22/L

2011. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 zokniszörny ***** válasza:
91%

Szerintem egy férfit meg egy nőt így eleve nem lehet összemérni, hiszen más a két nem agya. Én nő vagyok, képtelen vagyok tájékozódni, vagy egy TV-kábelt bedugni a TV-be, mert nekem az már meghaladja a képességeimet. A barátom bárhol remekül eltájékozódik, fúr, farag, szerel, senki nem mutat meg neki semmit, mégis magától tudja, hogy egy adott szerszám hogy működik, vagy egy bútort hogy kell összerakni. Én legutóbb még a fotelba is fordítva raktam a párnát, és nem értettem, hogy most ezzel mi van, miért nem megy bele a fotelba... Ő viszont a kommunikációs dolgokban nem túl talpraesett, én segítek neki levelet fogalmazni, és a helyesírási hibákat is én szoktam korrigálni.


Egyébként a tudásokat is nehéz összemérni. Egy orvos tudását, meg egy jogász tudását hogyan lehetne összehasonlítani? Ez olyan, mintha egy körtét meg egy szőlőt akarnánk összemérni, hogy most melyik a jobb ízű, vagy melyik néz ki gusztusosabban, vagy melyik a drágább (értékesebb) gyümölcs.


Így én inkább általános tájékozottságról meg intelligenciáról szeretek beszélni. Ebben az esetben a párommal egy szinten vagyunk, de pl. az emocionális intelligenciája (ún. EQ-ja) neki szerintem tuti magasabb, mert sokkal megértőbb, és türelmesebb, mint én.

2011. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Szia!

Vannak dolgok amikben ő az okosabb, de van amiben én. Egyáltalán nem zavar, legalább ha valamit nem tudok, és ő igen, akkor meg tudom tőle kérdezni.

2011. nov. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
igen, okosabb, és igen, zavar.
2012. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!