Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit csinálhat...

Ilyen helyzetben mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

A párom nem volt nálunk kb. 6-7 hónapja. Lényegében azért mert a szüleim utálják, nem ilyen embert képzeltek el mellém, ezért meg se próbálják elfogadni.


Nyáron még amikor jó idő volt elvoltunk kint a szabadban is, sokat kirándultunk, fürdeni jártunk stb, de most, hogy itt a rossz idő, nem szívesen vagyok kint.


Csak heti egyszer tudunk találkozni a távolság miatt, és mindig ő jön hozzám hiszen nekem nincs keresetem, iskolába járok, így nem lenne pénzem elmenni hozzá.


Tegnap megkérdeztem, hogy szeretne-e hozzánk jönni, azt mondta, hogy tudja, hogy utálják ezért neki ez kellemetlen, nem szívesen jönne.


Mit csináljak? Milyen megoldása lehet a problémának? Nagyon rossz ez így.


2011. okt. 9. 19:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj már!


A legegyszerűbb megoldás nem jutott még eszedbe...?


Ha csak a pénz a baj, akkor miért nem kérsz a barátodtól pénzt az utiköltségre?


Most nem tökmindegy, hogy ő saját magának fizeti az utazást, vagy neked? Így is, úgy is pénzbe kerül neki.

2011. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Szerintem jóval fiatalabb vagy mint én (34), de az én páromat is (nagyon finoman szólva) nem fogadja el a családom. Emiatt majdnem tönkrement teljesen kapcsolatunk, most próbáljuk a romokból helyreállítani.

Illetve nem miattuk, hanem mert annyira meg akartam felelni a családomnak, hogy a párom nem kapta meg az őt megillető helyet. Ez mér lassan 5 éves történet.

Elmondom neked, mit kellett volna másképp csinálnom: már az elején közölni a szüleimmel, hogy vagy elfogadják, vagy rólam is monjanak le. Ha ő nem jöhet, én sem jövök. És vidd magaddal, bár nehéz, hogy mi van, ha nem akar menni - az én párom is így van vele.

2011. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Én hiába állok ki mellette, ha a szülők azt mondják, hogy ez az ő házuk és ők fogják meghatározni, hogy ki mikor jön ide. Ha nekem nem tetszik akkor elmehetek.


Nálunk nem téma a párkapcsolatunk a családban, nem is érdekli őket, hogy él-e még vagy sem. Így rólunk se tudnak semmit, se azt ha történik velünk valami, se azt, hogy éppen összekaptunk valamin...

2011. okt. 9. 19:18
 14/29 anonim ***** válasza:
azt se engedik hogy nála aludj?
2011. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Ma a szüleid ennyire durván tolják, és mehetsz, ha nem tetszik, akkor menj. Mi tart vissza?
2011. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nem. Én se aludnék nála szívesen mert annak ellenére, hogy a szüleivel jól kijövök, a tudtomra adták, hogy ők nem abban a korban nőttek fel, amikor divat volt az egymásnál alvás, ezért nem is szeretnének ilyesmiről hallani...
2011. okt. 9. 19:23
 17/29 anonim ***** válasza:
Nekünk legalább megengedték néha néha pár napot ünnepekor . Hát akkor el kell döntened mit is szeretnél ha tényleg annyira szereted és úgy érzed megbízol benne és ö is szeret téged akkor meg lehet érdemes lenne tényleg költözni. miota vagytok együtt: ö mit szol ehhez semmi ötlete?
2011. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Csak az tart vissza, hogy az ő fizetéséből nem tudnánk megélni, kevés lenne. Én viszont nappali képzésen vagyok ami azt jelenti, hogy du 4-ig iskolában vagyok. Maximum éjszakára tudnék menni dolgozni, de hosszú távon nem bírnám így suli mellett.
2011. okt. 9. 19:26
 19/29 A kérdező kommentje:

3 éve vagyunk együtt, az elején még jól bírta, de általában csak akkor voltunk nálunk amikor nagyon hidegek voltak.


Aztán ez az egész undokoskodás egyre jobban elfajult az évek során mert látták, hogy kitartunk egymás mellett, akármit is csinálnak.

2011. okt. 9. 19:28
 20/29 anonim ***** válasza:
átjelentkezel estire/levelezőre, igényelsz magántanulóságot/egyéni tanrendet, és máris tudsz dolgozni, és megéltek
2011. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!