Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamák, más az ha a lányoto...

Nagymamák, más az ha a lányotok szüli az unokát, mint ha a menyetek? Előfordult mással is, hogy a menye szülés után kezdte kimutatni az igazi, rosszabbik énjét és ez teljesen váratlanul érte őt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 12:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

16.07 vagyok.

Amit leírtál az anyukád és a sógornőd viszonyáról, az tényleg nem hangzik valami jól. Ebben abszolút igazat adok neked.

DE. A másik: ha majd lesz saját gyereked, rájössz, mennyire nem számít, hogy valaki tudja, hogyan fogjon meg egy babát stb. Mert ha nem bízol meg benne,lehet akár a szuperdadus is, a fél szemed mindig rajtuk lesz.

Ez egy olyan dolog, hogy ha te vagy az anyja, tudni fogod, hogyan, miként, mire van szüksége annak a babának, és kész.

Nekem is volt olyan barátnőm, vagy még régi kollégám is, akinek simán a kezébe adtam a babát, de pl anyósomnak a mai napig nem szívesen. Elmondom, miért: (és ez csak egy példa)

Anyósom 3 gyereket nevelt fel, és a fiam a 4. unokája. Nyilván tisztában van az alapvető dolgokkal, ennek ellenére otthagyta felügyelet nélkül az alvó 6 hónaposomat a kanapén, mikor nagyon jól tudta, hogy a gyerek már rég forog, tehát álmában simán leeshetett volna a járólapra. A fiam már másfél, de ha tehetem, egy pillanatra sem hagyom őket kettesben, mert nem bízom meg benne.

Ez pedig független a nem felhőtlen viszonyunktól.

2011. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, biztos más lesz, ha lesz gyerekem. Most még így gondolom, aztán majd kiderül. De remélem, hogy azért a lehetőséget majd meg fogom adni anyósomnak is, ahogy a tied is megkapta. A sógornőm meg egy másik téma...

Köszönöm a válaszokat.

2011. okt. 12. 14:59
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Megint 16.07 vagyok, közben eszembe jutott még egy sztori a meny-sógornő nézőponttal kapcsolatosan! (bár gondolom nálatok tényleg más a helyzet)

NA. A fiam kicsi volt még, talán 2 hónapos, mentünk vele anyóshoz. Tavasz volt, a baba azért ugye rétegesen öltöztetve, sapka, kiskabát stb. Bent levettük a felesleges ruhadarabokat. Éppen anyós kezében volt, mikor anyós egyszercsak kiment a bejárati ajtón vele, és hátraszólt, hogy csak átszalad megmutatni a szomszédnak.

Én ott álltam a nappali közepén totál ledöbbenve, és mondtam a férjemnek, hogy ez volt az első és utolsó ilyen alkalom...a sógornőm megkérdezte, mi a baj, mert hát ő a ilyesmin sosem akadt ki. (neki nagyobb lányai vannak)

Hú. És akkor tudtam, hogy ő most hülye p.csának gondol, és könyvel el, aki még ennyit sem akar engedni az anyósnak.

Pedig csak annyi volt a bajom, hogy

1. a baba nem volt felöltöztetve, de még csak a sapkát sem adta rá vissza.

2. Nem kérdezte meg. Most, hogy nagyobb a fiam, ez is elég, hogy így szól anyám vagy anyós, de azért a 2 hónapos babánál szerintem meg kellene kérdezni legalább az egyik szülőt.


Ennyi, tényleg nem rabolom tovább az időd, és igen, igazad van, az esélyt meg kell adni.

2011. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

kedves 16.07, tökéletesen igazad van, ugyanilyen jellegű dolgokon vagyok kiakadva, sőt, engem már az is kiborít, ha figyelembe se veszik (anyósom sem, anyám sem), h pl. a babának ennie vagy aludnia kell, vagy akár azt, h nyűgösebb napja van, veszik föl, teszik le, rángatják, és ha ezt már nem engedem, akkor idegtépő hangon gagyarásznak a fejénél egészen addig, amíg a gyerekem sírva nem fakad. akkor megsértődnek, és elmenetben megjegyzik, hogy egyébként cumi kell a szájába.

na én ettől kapom a sikítófrászt.

a 4 hónap alatt, amióta a kicsim megszületett, anyámmal 2340-szer, anyósommal 123-szor vesztem össze, én lehetnék a címkérdésben szereplő meny, mert annyira elegem van, hogy már akkor görcsben vagyok, ha hozzájuk indulunk. pedig anyósom alapjában véve rendes asszony, és kedves is, de én ugyanígy állíthatnám, h most ismerszik meg a valódi énje: erőszakos, tapintatlan, sértődékeny, és sokszor képmutató.

minden friss nagymaminak üzenem, hogy fogják vissza magukban azt a rettentő igyekezetet, amivel az újszülött v. pár hós unokát le akarják rohanni, ne legyenek olyan önzők, és főleg ne csak saját szerepükre koncentráljanak! és fogják föl, h a baba nem játékszer, amit az anyuka "otthon úgyis fogdos eleget".

2012. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Már elég régen írtak ide,de gondoltam én is elmondom a kis sztorimat.


Két éves a lányom,jól kijöttem anyósommal szülés elött.Úgy volt anyuéknál lakunk szülés után,nem is volt probléma míg meg nem született,egy hetes volt a lányom ilyenkor még látogatokat sem szívesen fogadnak a friss szülők,nekünk el kellett utazni anyosomékhoz ebédre,eszükbe sem jutott,hogy nekik kellene látógatóba jönni,itt már tudnom kellet volna,hogy anyura is féltékeny,hogy miért ott lakunk miért nem náluk(azért nem mert a férjem 30-éves huga még mindig ott lakik ,nem dolgozik csak lehuzza őket és persze ő az anyos babálya ,ő a másik nagy problémánk ő az olaj a tűzre)Az utazás lehet a császáromnak sem tett jót,2 napra rá mélyvénás trombózist kaptam,1 hónap korház a lányom nélkül :-( nagyon rosszul éltem meg! Az anyosom kapva kapott az alkalman magukhoz vitték a lányomat. Kijöttem a korházbol és ő mintha még mindig ott sem lennék nem engedte,hogy felvegyem,mindig sietett az etetéssel ő akarta megetetni nem engedte fürdetni,ha anyuék átjöttek látógatóba hozzám és az unokályukhoz alig vehették kézbe ő szabta meg ki meddig dajkálhatja. mikor átláttam a szitán szóltam szépen,hogy mostmár én csinálhassam, mondanom sem kell sértésnek vette és már jött azzal,hogy én nem engedem,hogy az unokályával foglalkozzon,nap közben nem tudta megetetni erre élyszakánként beosont a szobánkba felkeltette a lányom csak azért,hogy ő etethesse meg,na innentől álandosult a gyomoridegem és most a sogornőmről nem is beszélek! Aztán apukám agyvérzést kapott,meghalt én azt mondtam vissza költözünk anyuhoz,ezt is sértésnek vette azt mondta nem érti miért megyünk haza,csak elakarom vinni a lányt mert nem szeretek náluk lakni.Ezek után azt hiszem nem kell elmondanom miért változott meg a viszonyunk!


Így is hosszú lett a levelem,csak ezért nem folytatom,pedig a java csak ez után következett!!!

2012. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15-ös: úristen.. ennyire durva sztoriz azért még nem hallottam.. pokolian sajnálom, így ismeretlenül is.

én megfojtottam volna anyósom egy ilyen esetben. szó szerint!

mondjuk abba se mentem volna bele, h 1 hónapig náluk legyen a baba. de hát nem tudom, mennyire voltál beteg, milyen a férjed, a család, stb. nincs sok rosszabb annál, mint hogy szülés után ne lehess a babáddal hosszú ideig! :-(((

a nagymamává lett idős hölgyek esküszöm, mintha megbolondulnának ilyenkor, ha megszületik az unoka! tiszta szánalmas végignézni- főleg a saját anyámat, akit még szeretek is! nálunk is az volt, h kapkodták VOLNA ki a kezemből, de én az anyatigris mintaképe vagyok,és úgy vicsorogtam rájuk, h megtartották a tisztes távolságot. ilyet, h anyósom etesse a gyereket?????????? egyszer próbált valami nyilván tilosat adni neki, 7 hósan, mert arra már nem emlékezett, h szabad-e, és a hátam mögött tette, olyan fagyosan szóltam rá, h azóta se próbálkozott.

láttam egy francia filmet, amiben ez volt, h anyós szabotálja az anyuka etetését, lopva eteti a babát. akkor azt hittem, ez csak kitaláció, h felszítsa a kedélyeket.

2012. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

15-ös vagyok

Köszi az együtt érzést.Igazábol amíg korházban voltam nem éreztem gondnak,hogy náluk van a baba,a gondok akkor kezdődtek mikor haza jöttem és még mindig ő akart csinálni mindent. A férjem teljes mértékben melletem áll már nem egyszer veszett össze az annyával és még ő tiltott el anyosomtól,ő is tudja,hogy amit az annya művel az nem normális,meg már emlitettem a férjem huga a kendvenc!


Amugy a kérdésre válaszolva igen más ha a lány szűl gyereket,mert ha a lány mondja meg az annyának,hogy ne szoljon bele mindenbe azt a mama nem is veszi fel és a lánya mindent jól csinel az ő gyereke a legfantasztikusabb,viszont ha a meny szépen azt mondja még ha udvariassan is akkor is vérig van sértve és elhordja a menyét mindennek mert milyen tiszteletlen vele,ha a meny nem fogadja el a nevelési tanácsait azt hiszi elakarja tiltani a gyerektől és mert nem ugy nevelem ahogy azt a mama mondja már buta a gyerek,igen a lány gyereke az okos, szép a meny gyereke a buta!


És a kérdezőnek azt tanácsolom,hogy ne szoljon bele a testvére dolgaiba,hagyd,hogy ők oldják meg az anyukájával,mert hidd el nekem szülés után szivesebben beszélsz majd meg mindent az anyukáddal, és ez nem azt jelenti,hogy az anyosod ki akarod zárni(pedig ő azt fogja hinni) csak azt,hogy az anyukád nevelt fel és persze,hogy a lánynak az anyukája jut eszébe elöször és ez a normális,akkor jön a probléma ha anyosod nem éreti meg!


Egyébként,ha anyukádnak van anyósa és neki lánya az ő gyerekei a fantasztikus gyerekek és nem ti,és anyukád is végigjárta ezt az utat!

2012. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az én anyósom elég érdekes ebben.A mai napig megvannak a ruhák, amiket a férjem hordott cirka 30 éve (oké, ő kötötte neki, de akkor is 30 év mégiscsak 30 év a ruha minőségében, divatban stb).

Állandóan azokat adatná rá, ha ott vannak hiába pakolok nekik ruhákat, megsértődik ha találkozáskor a gyerek nem az ő általa adott ruhákban van.

A férjem ovis zsákját ideadta és megsértődött mikor közöltük, hogy az oviban egyen-ovizsák van, nem hitte el.

Oké, ha nem az lett volna is vettem volna a gyereknek olyat ami neki tetszik és nem a 27 éves szakadt, fakó lila-zöld csíkos zsákot kapta volna de ezt ő nem tudja.

Laktunk náluk fél évet.Ha a gyerek nem akart aludni és jött azzal h éhes (vacsi után fél órával, amikor degeszre tömte magát) elhitte és minket szidott le a gyerek előtt, h éheztetjük meg kínozzuk.

Ha rosszat csinált a gyerek és rászóltunk megsértődött, mert mi az, hogy büntetés meg rászólás, hát gyerek....ha őt borította ki mert rosszalkodott akkor azért rinyált, h eszünkbe se jut rászólni....Mi az, hogy nem tömöm reggeltől estig édességgel mikor a gyerek azt akar enni....hülyeség az egészségesebb kaja....mi az, hogyha főztem ebédet (amit a gyerek is szeret) de ő éppen kitalálja h ezt meg azt enne nem állok neki azonnal azt adni neki....á, lehetne sorolni, ezek csak eszembe jutottak

2013. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!