Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a férjem hugát?

Utálom a férjem hugát?

Figyelt kérdés
eleg rendes vagyok mindenkivel, igyekszem.. A párom húga viszont nem szeret, sőt. 12 eve ugyanabban a gyárban dolgozik, ugy tudom beteg is /pajzsmirigy/. Sajnálatos! De ez nem jogositja fel arra, hogy gonosz és rosszindulatú legyen.. Irigy és képmutató. Ha nekem lenne okom utalni öt, mert rossz ember, miert ő van igy velem? Jóban lehet lenni egy ilyen nővel ??
2011. okt. 12. 22:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan godnolkodnak úgy, (majdnem mindenki) hogy csak azokat kell szeretnünk, aki megérdemli ezt tőlünk. Viszont meg kell tapasztalniuk, hogy ez a felfogás haragot, ellenségeskedést, gyűlölködést teremt. Kinek kell ez? Vajon boldoggá teszi őket a gyűlölködés?


A másik felfogás az, hogy én magam döntöm el, hogy szeretm-e vagy gyűlölöm- e az embertársaimat, általában és mindenkit.Ez esetben nem a kiérdemlés a lényeg. A lényeg bennem van. Én szeretek, vagy gyűlölök, a kiérdemlésnek ebben nincs szerepe. Ha szeretet van bennem, akkor szeretek és kész.


Ha válogatok, akkor az nem szeretet, csak hasonlít hozzá, vagy összetéveszthető vele.

2011. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!