Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eléggé lelkiismeretes egyén...

Eléggé lelkiismeretes egyén vagyok, és néhányan ezt kihasználják. Mit kellene tennem? 14/F.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet, hogy egyszerűen utálok másokat megbántani, de ha valakit jogosan elküldök a fenébe, akkor mindig én érzem rosszul magam utána, bűntudatom van.

Azt, hogy jószívű vagyok, elég sokan kihasználják sajnos. Most ilyen apró dolgokra gondolok akár, hogy nem vagyok rest kifizetni valakinek valamit, ha kéri. (Persze csak apróbb értékben gondolkozzunk, 200-300 Ft) Például ha az egyik haverom kéri hogy vegyek neki valami innivalót mert egész napra nincs semmije, akkor megveszem, mert utálom, ha valaki miattam szomjazik, vagy valami kellemetlenség éri aminek én vagyok az oka.


Volt már olyan, hogy azt mondtam, nem, nem fizetem ki neked még egyszer, így sem viszonzod soha. Nem mintha a viszonzásért csinálnám, de ha én kérek valakitől valamit akár kölcsönbe párszáz forintot, hogy holnapra visszahozom csak nincs pénzem kajára és be kell mennem még a városba, akkor soha nincs senkinél semennyi... :/

Szóval mikor nemet mondok erre, akkor a másik elkezd könyörögni, amit utálok, mert az esetek felében képes elérni ezzel, hogy teljesítsem a kérését. De ha nem sikerül neki a könyörgés, elkezd cseszegetni, meg hogy hogy lehetek ekkora r*hadék...

De én ezt nem értem. Miért én vagyok a r*hadék, ha abból amit a saját pénzemből megvettem, nem adok másnak? Persze olyan embernek szívesen adok aki tényleg jóbarát, de ha pl. egy osztálytársamnak akit egyáltalán nem szívlelek nem, akkor én vagyok a szemét...


Hogyan kéne viszonyulnom ehhez? Nem csak a fentebb említett párszáz forint kifizetésében/kölcsönadásában nyilvánul meg ez a dolog, hanem több mindenben is, például hogy súgjak XY-nak órán, vagy intézzem el ezt meg azt helyette...


Mit kéne tennem? Ha visszautasítok valakit ilyen dolgokban utána rosszul érzem magam lelkileg, mert ott a tudat, hogy sz*rban hagytam a másikat...


Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. jan. 22. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Légy diplomatikus és mondd, hogy most költötted el az utolsó százasodat.
2011. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nagyon szép dolog, hogy segítesz valakinek akinek szüksége van rá, de ha ez az állandó segítségkérés már inkább kihasználássá alakul akkor egyszerűen mond meg hogy NEM. És emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert szemetebb dolog ha valaki kihasználja a másikat...

Ha valaki normális veled, ne csak azért legyen normális mert kap valamit tőled...

2011. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, de miután velem is ez történt mint veled, közöltem az ismerőseimmel, hogy nincs nálam pénz, és nem fogok más helyett elintézni semmit. Engem is könyörgéssel rá lehet beszélni mindenre, de ebből nem engedtem, megfogatdtam. Kb egy hét alatt teljesen el is fogadták, hogy nem használhatnak többé ki.
2011. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Úgy gondolod, hogy neked több vqn mint másoknak? Úgy értem, gazdag családból vagy, és azt godnolod, nem igazság, hogy mások meg szegények, olyan szegények? Vagy neked sincs sok és csak a segítőkészség? Akárhogy is van, nemes tulajdonság. Kihasználnak. Na és, akkor mi van? Ha jut is marad is, akkor adjál, ha viszont neked is meg kell fontolnod, akkor nem kell ilyen bőkezűnek lenned. Ha nem adsz, akkor hagyd a lelkiismeretedet nyugodni, nem vagy oka semminek. Nem te miattad szegények a szegények...
2011. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


21:12: Nem, nem úszunk a pénzben, sőt... Van pénzünk, de arra nem igazán, hogy minden nap másokra költsem.

De az a baj, hogy tudom hogy mostmár túlzásba viszik azt, hogy állandóan lehúznak, de egyszerűen ha valakit ilyenkor visszautasítok utána folyamatosan őrlöm magam, hogy most mennyire kib*szhattam vele...


Van olyan, aki tényleg csak addig haver, amíg kisegítem ebben-abban. Persze ha kifakadok akkor ő sértődik meg, de másnap úgy tesz mintha mi sem történt volna, és nem bírok haragudni rá... :|

2011. jan. 22. 21:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jajjaj, én is ilyen voltam. Ne csináld!!! Ezek a hálátlan dögök egyszerűen nem érdemlik meg, hogy egy pillanatig is rosszul érezd magad miattuk. Ha nem adsz nekik, csak azért hepciáskodnak veled utána, mert NEKIK ciki, pontosan tudják, hogy nincs igazuk. Ha valaki éhes, szomjas, bármi kínja van, az nem a te hibád, a világon semmi közöd hozzá. Mindenki gondoskodjon magáról. A barátaidnak segíts, de az érdekemberekkel ne foglalkozz. Majd lekopnak rólad, ha látják, hogy nem tudnak lehúzni egy forinttal sem. Találnak maguknak más balekot, hidd el.
2011. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!