Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem túl jószívű, és kihasználják?

Figyelt kérdés
A közeljövőben gyerekvállalást tervezünk, ezért annyi pénzt rakunk félre, amennyit csak lehet. Férjem húga állandóan anyagi problémákkal küzd, persze dolgozni nem igazán akar, mindig mi segítettük ki, és most is tőlünk akar kérni. Nekem már elegem van, én a saját életünkre akarok költeni, nem rá. Férjem nagyon nagylelkű, és önzetlen, most is segítene. Most én vagyok az önző, ha nemet mondok?
2011. jan. 22. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nyomtass ki egy papírra munkalehetőséget a hugának, hogy hívja fel őket, vagy küldjön önéletrajzot. nem vagy önző, teljesen igazad van. a férjedtől nagyon szép dolog ez, hogy segít meg minden, de nem mehet így örökké.
2011. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem itt a férjednek kell dönteni nem neked.

Mivel hogy az ő húga.

2011. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ő húga, meg a mi közös életünk. A férjemnek is lenne beleszólása, ha az én testvéremnek kellene pénz.
2011. jan. 22. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, csak akkor változik a helyzet, ha ő maga, vagyis a férjed belátja azt.

Addig hiába szólsz, csak azt éred el, hogy titokban menjen a mutyi.

Érd el valahogy azt, hogy érezze, ha ad, akkor nektek marad kevesebb.

2011. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Győzd meg, hogy inkább az álláskeresésben segítsetek.
2011. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez kettőtöknek kell megbeszélnetek. Ülj le vele egyik este, és mondd el neki a problémádat. Én is mindenben segítenék a testvéremnek, de ebben az esetben szerintem nem az a segítség, ha pénzt adtok neki. Soha nem fog magáról gondoskodni, ha nem kényszerül arra, dolgozzon. Beszéljétek meg a férjeddel, hogy közölje a testvérével: mindenben tudtok segíteni, kivéve az anyagiakat. Ha tudja, hogy van pénzetek, mondja azt, hogy le van kötve. Legyetek nagyon szívélyesek, biztosítsátok együttérzésetekről, és ajánljátok fel, hogy segítetek megoldani a helyzetet: mellette álltok a munkaközvetítőnél, és fogjátok a kezét állásinterjú előtt:D

Egyébként nem vagy önző, az egyetlen önző alak a történetben a férjed húga. Nem értem, hogy kérhet állandóan szívességeket úgy, hogy nem is törekszik megszüntetni ezt a függőséget.. Tényleg próbáld meg ráébreszteni a párod, ez így nem fog működni. Majd pár év múlva nem lesz a kicsin cipő, mert a testvérének megint pénz kellett? Meg kell értenie neki is az álláspontodat. Biztos fontos számára a testvére, és nehezére esik nemet mondani, de nem mehet így tovább.. A csaj nem hülye, hogy elmenjen rendesen dolgozni, ha anélkül is elevickél valahogyan..

2011. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudtok inkább állást szerezni neki? Biztos, hogy nem akar dolgozni? Lehet, hogy nem talál semmit. Ismerősöm húsz évig dolgozott egy helyen, ahonnan nemrég létszámleép. miatt elküldték. Férfi, gyereke nincs, nyelvvizsgája, diplomája, MBA-je van, ajánlása is, büntetlen előéletű, stb, mégsem kap munkát fél éve.
2011. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Találna munkát, de egy-két hónapnál tovább nem dolgozik, mert vagy elküldik, vagy ő mond fel, mert nem tetszik neki.
2011. jan. 23. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!