Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevés pénzből hogy lehet...

Kevés pénzből hogy lehet karácsonyozni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 18:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon karcsú a pénztárca, és így a karácsony is az lesz. Már elkezdtem vásárolni az apróságokat az ételhez (darálthús töltöttkáposztához, süteményhez több liszt, stb...), egy kis szaloncukrot, mikulásra a gyerekeknek ezt-azt. Nálunk csak a gyerekek kapnak ajándékot, mi, felnőttek ritkán ajándékozzuk meg egymást, örülünk annak, hogy a gyerekeknek van mit adni. Igaz, keveset, de legalább kapnak valamit (1-1 játék, és néhány ruhadarab).
2011. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Miért kéne h karácsony a pénzről szóljon?


Kaja:

- halászlé

- rántott hús, krumplipüré

- egyszerű süti, ami olcsó


Ajándék:

- mindenkinek valami mütyür, sőt, ha annyira nincs pénz, saját készítésű, v egy egyszerű csoki. Nem kell méregdrága sz.rokat venni.


Fa:

- műfenyő/kicsi fenyő

- feldíszítesz egy nagyobbacska szobanövényt

2011. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
a gyerekeknek ajándék ,egy jobb ebéd,három hónap alatt összejön
2011. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Mi úgy spórolunk, hogy saját készítésű kis ajándék, vagy valami nagyon apróságot veszünk csak, amit szeret a másik, és tudjuk, hogy értékeli, hogy odafigyelünk a kedvenceire:)


Emellett pár éve vettünk egy ici-pici szobafenyőt, őt nevelgetjük, és minden évben ő az egyre nagyobb karácsonyfánk:) Sajnálom a fenyőket, akiket kivágnak, vagy megbolygatják a gyökerét csak és kizárólag a karácsony miatt, emellett horribilis árakon adják őket..

2011. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy lehet ez most hülyén fog hangzani, de mi a férjemmel megtehetnénk, hogy drága ajándékokat össze vissza vásároljunk a gyerekeinknek ( egy 1,5 éves és egy 3 éves lurkó) de nálunk ez nem "divat".. Mármint, nagyon szeretném, ha a gyerekeink nem a drága ajándékokat értékelnék a karácsonyban, hanem pl a közös készülődést: együtt sütünk főzünk, készítünk díszeket a karácsonyfára, csinálunk díszeket a házba, adventi koszorút, adventi naptárat... Azt, hogy együtt vagyunk, szeretjük egymást. Szenteste átmegyünk anyukámékhoz, ott gyűlik össze az egész család (kb 15-en, 20-an) megvacsorázunk, gyújtunk gyertyát, beszélgetünk, játszunk, kimegyünk hógolyózni a kertbe..vagy hóembert építeni. :) Az egésznek a hangulata semmihez sem fogható!!


Ez a karácsony lényege! Az apró ajándékok mellett... Én ezt szeretném átadni a gyerekeimnek. Nem azt, hogy drágán ajándékokat KELL vásárolni, így karácsony előtt a kevésbé tehetős emberek előre félnek az anyagi csődtől. Meg, hogy az emberek tolongnak, és idegbetegen lökdösik a népet, mikor elmennek karácsonyra bevásárolni.


Én még az adventi naptárat is csak apróságokkal töltöm meg (mogyoró, 1-1 szaloncukor, apró csoki, nyalóka)

Karácsonyra veszünk játékot, de csak apróságot.. Fejenként 5 ezer Ft-nál soha nem drágább az ajándék.


Az én szüleim is gy csinálták, és a karácsonyok tökéletesek voltak! :)


Egy 26 éves anyuka

2011. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ma 20:16!


Bocsi az OFF-ért, de hogy tartjátok a fát (utolsó vagyok) egy nagy cserépben? Nyáron kint van a kertben? Nem purcan ki úgy, hogy nincs a szabad földben?

Már mi is többször fontolgattuk, hogy veszünk egy élő, cserepes fenyőt, de ha minden évben vennénk egyet, majd karácsony után kiültetnénk, akkor tele lenne fenyővel a kert.. :)

Mekkora volt a kis fa, mikor megvettétek? Hány éve van meg? Karácsonykor nem "esik neki rosszul" a befűtött szoba? Nem sárgul?


Előre is köszi! :)

2011. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

20:16 vagyok:)Ez nem igazi fenyő, hanem szobafenyő. Minden virágboltban árulják, a hideget és a szabad földet nem is bírja, csak a szobahőmérsékletet. Három éve vettük 1500 Ft-ért,, akkor volt 3 sor ága:) Minden évben növeszt magára egy újabb sort. Szereti a fényt, úgy vettük észre, nem csípi, ha sokat van öntözve, nem valami macerás növény:)


Ez google kép, a mien is így néz ki, de még kisebb: [link]


Mikor feldíszítjük, és becsomagoljuk ajándékcsomagolóba a cserepet, esküszöm, már szebb, mint az igazi fenyők:)

2011. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sokkal nagyobb élmény, mint sok pénzből.

én pl marhára tudnám díjazni, ha anyum csinálna töltött káposztát :) eddig mindig halászlevet ettünk :) mondjuk az se rossz.

nem érdekelnek az ajándékok, hálás vagyok a sorsnak, h van egy fantasztikus édesanyám, aki szeretetben felnevelt, és vele tölthetem a karácsonyt. ilyenkor mindig rengeteget beszélgetünk, csajnapot tartunk, degeszre kajáljuk magunkat :)


ő az egyetlen a családomból, aki él, és remélem ez még legalább 30 évig így marad.


ha az embert érik igazán fos dolgok az életben, akkor lexarja az ajándékokat, és örül, h azzal lehet, aki fontos neki.

tárgyakat bármikor vehetsz magadnak, és másoknak, az időt, ami együtt tölthetsz a szeretteiddel, azt nem veszed meg semmilyen pénzen.

2011. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kevés pénzzel is nagyon boldog lehet a Karácsony, mert ez nem az ajándék, hanem a szeretet ünnepe!
2011. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Okosan. Kezdj el rá készülni már most. Gondolkozz az ajándékokon, hogy legyen módod mindent a lehető legolcsóbban beszerezni, ne az utolsó pillanatban kelljen kapkodni. Például amíg kicsik voltunk, nekünk a nagymamám mindig pulcsit kötött. De olyan darabokat képzelj el, amiket 15-20 ezer alatt nem is lehet boltban kapni, és annyiért is vadászni kell rájuk. Ő már augusztusban elkezdett minden este a tévé előtt kötni, hogy karácsonyra mind kész legyen.

Az ajándékoknál szerintem a lényeg az, hogy találó legyen. Nem osztom azt a véleményt, hogy vegyél mindenkinek egy ezresért valami hülyeséget és akkor boldog lesz a karácsony, mert nem költöttél. Olyan ajándékokat szerezz be, amiknek örülni fognak. Ha most elkezded, a költsége három hónapra eloszlik, így már azért kibírható.

Kaja: mi tavaly egy az egyben kihagytuk a sütiket, és teljesen jó volt! Ugyanis amikor mentünk a rokonokhoz, úgyis sütivel tömtek, viszont mire ők jöttek hozzánk, már degeszre ették magukat. Csináltunk egy nagy tál bólét gyerekpezsgővel, az volt a desszert, több ezer Ft-ot megspóroltunk, ráadásul nem is szedtünk fel plusz kilókat :) Ja és a bólé isteni volt!

Szemeljetek ki egy ünnepi étkezést! Mondjuk ha jönnek hozzátok valamelyik nap vendégek, akkor arra a napra készíts valami sültet, a többire ne! Szenteste vacsorára ad abszurdum egy pizzát is süthetsz, az igazán nem drága, ráadásul marad egy csomó időd!

Szervezzetek programokat! Ugye az átlag magyar családnál a karácsony valahogy úgy néz ki, hogy minden nap degeszre eszik magukat, aztán kifekszenek. De ha nincs nagy trakta, akkor marad energiátok valamit csinálni. Például ha van hó, akkor az egyik délutáni program lehet szánkózás, hógolyózás, este szedjétek elő a társasjátékokat, activity, ki nevet a végén, esetleg a kártyákat, solo/uno, huszonegy, stb. az a lényeg, hogy mindig legyen mit csinálni, akkor jól fogjátok érezni magatok!

2011. okt. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!