Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek árt egy gyereknek,...

Szerintetek árt egy gyereknek, ha a szülei pörgésben nevelik fel?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányunk, 20 évesen szültem, nem volt tervezett gyerek, de nagyon szerelmesek voltunk a barátommal és megtartottuk. Nem bántuk meg, hiszen nagyon szép, okos és jó lelkű pici lány, sok boldog percet okoz. Én most ismét tanulok, a barátom operatőrként dolgozik, én meg grafikus vagyok, neki most jó munkái vannak, nem unatkozik, én pedig szintén szeretnék dolgozni, most még csak itthonról, de hamarosan egy művészeti intézetben. Végre jönnek a lehetőségek, viszont nagyon féltem a gyereket, hogy be tudjuk-e osztani úgy az időt, hogy tudjunk vele eleget lenni. Nagyon alkalmazkodóképes, az apja néhányszor vitte magával kamerázni, mikor én tanultam, és nagyon élvezte, már megszokta körülöttünk ezt a pörgést. Kétszer koncerten is volt velünk:) Néha úgy érzem, hogy rosszabb szülők vagyunk, mint azok, akik már idősebbek, tapasztaltabbak, és meg tudják engedni maguknak, hogy az anyu otthon maradjon a gyerekekkel, míg apu dolgozik és mindenki nyugodt. Nagyon vigyáznuk rá és persze szeretjük, de fiatalok lévén még elég sok energiánk van, amiket csak úgy tudunk levezetni, hogy dolgozunk, tanulunk és néha szórakozunk is. Inkább az egyetemista barátaink között nő fel, mint otthon, burokban, de élvezi, mert a barátaink is nagyon szeretik és foglalkoznak vele. A kérdésem egyrészről a munkára irányul (árt-e neki, ha mindketten dolgozunk), másrészről pedig arra, hogy mennyire befolyásolja a fejlődését, ha kicsit "lazább", pörgősebb, de mégis odafigyelő közegben nevelkedik? Előre köszönöm mindenkinek!

23/L


2011. okt. 15. 01:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én az idősebb generációhoz tartozom, vannak unokáim. Azt gondolom, ha a gyerek egyénisége is olyan, hogy szereti a pörgést, tehát jól érzi benne magát, akkor nincs semmi gond ezzel. Ráadásul a gyerek is akkor boldog, ha a szülei is azok, szerintem teljesen kerek ez így, ahogy írod. Sőt, még a szakmátokba is belelát, ami szintén előny, a legtöbb gyerek azt sem tudja, mit csinálnak a szülei egész nap.

Gondolom, gyerekek közé is viszitek, és nem csak felnőttekkel van mindig körülvéve. Amit leírsz, abból az tűnik ki, hogy így minden OK.

2011. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem te ezt a kérdést egyáltalán nem komolyan tetted fel, hiszen hiába mondaná egy gyerekpszichológus itt neked, hogy a gyereknek nyugodt körülményekre van szüksége hosszú távon, nem a rendszertelen, hol itt eszünk hol ott, hol ekkor alszunk, hol csak éjfél után kerülünk ágyba életre. Te úgyis azt fogod csinálni ami neked tetszik, nem igaz? Tehát úgyis mindegy hogy itt ki mit válaszol.


Én 33 éves vagyok. Régebben azt gondoltam, hogy ha lenne gyerekem én is elvinném ide-oda mert milyen aranyos, meg mindenki babusgatja, meg jó legyen neki. De egy kisgyereknek ez hosszú távon nem jó, legalábbis szerintem. A gyereknek megszokott életritmusra van szüksége ahhoz hogy nyugodt gyerek legyen. Néha persze jó dolog egy buli, vagy lakodalom vagy valami, de nem hetente többször. Talán egy alsós tanár tudja megmondani, hogy milyenek a gyerekek, milyenek azok akik hasonló életben vannak benne, mint ti, és milyenek azok, akik nyugiban.

2011. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálatok idősebb szülőknél is az ám a leggyakoribb megoldás, hogy mindkét szülő dolgozik, a gyerek meg oviba jár :)


Nyugodtan dolgozhattok mind a ketten, ez a magyar valóság, életkortól függetlenül!


A pörgősebb élet: szerintem nem árt neki, egy gyerek ahhoz alkalmazkodik, ami körülveszi, neki az a természetes. Másrészt te ismered a lányod, hogy reagál az őt ért élményekre. Ha sok neki, azt észreveszed úgyis.


Szerintem egy gyereknek az a legfontosabb, hogy az érzelmi-fizikai biztonságot megkapja (az nálatok is adott), plusz legyen egyfajta rendszer az életében (pl. 1/2 10-ig feküdjön le, egyen 4-5x egy nap, tudjon pihenni, ha fáradt stb., ezek csak példák, ne a számokat nézd, inkább az elvet).


Koncertre mondjuk én nem vinném, heti 2 estét inkább töltsön a nagyszülőknél, amíg ti buliztok (persze ha megoldható). A társaság normál időben nem árt neki, szociábilisabb lesz, de azért legyen lehetősége pihenni, magában lenni, önállóan játszani.


Ami még eszembe jut: ha ti a barátoddal lelkileg jól viselitek a pörgést, nincs baj. De ha a gyerek a kapkodást, idegeskedést, ingerültséget, stresszt érzi rajtatok a sok rohangálás miatt, az már rá is kivetül.

2011. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk, koncertre nem vittem volna el a éves gyereket!
2011. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
3 éves gyereket
2011. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is ilyen anyuka szeretnék lenni!! :)
2011. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!