Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom a család szégyene....

A húgom a család szégyene. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A húgom 17 éves(most 11-es),és a családunk szégyene.Gyönyörű lány,ragadnak rá a fickók,ő meg a fickókra ragad...értsd: nagyjából 10 sráccal feküdt már le,és a duplájával csókolózott,pedig még mindössze 3 komolyabb barátja volt.

A város r.bancaként lett elkönyvelve,és mivel a családban senki nem ilyen könnyűvérű,nekünk ég a fejünk.MIT TEGYÜNK?


2011. okt. 15. 11:36
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Fura egy társadalom ez, az szentigaz. Szó se róla: a kislány szexuálisan temperamentumosabb, mint az egykorú átlag. Talán egy idő múlva, ha alábbhagy a hirtelen feléledt érdeklődés, csökken a partnerei száma is. Fontos, hogy ilyen intenzitás mellett tudjon okosan, hatékonyan védekezni mind a nem kívánt gyermekáldás, mind az esetleges nemi betegségek ellen. (Ugyanez vonatkozik fiúkra is.)

De: mi az, hogy RIBANC??!! Micsoda ostoba, korlátolt kategória.. - azért, mert szexuális téren az átlagosnál erősebben aktív? És csak azért, mert lány?? Ha egy 17 éves kamaszfiú habzsolná így a "friss felfedezést" (a nemiséget), a válaszolók közül sokan lelkesen tapsolnának..elismerően csettintgetve, hogy "nicsak!" Szomorú, szégyenletes kettős mérce. Egy ilyen fiatalnak - legyen fiú vagy lány - nyilván érnie kell. Felelősséget kell tanulnia maga és partnere iránt. Ez jó esetben megjön az idővel. Összesen ennyi. Ribanc pedig az a férfi vagy nő, aki "játszmázik" (anyagiakért és előnyökért általában) - és átgázol akárkin. Gondolkodjatok, (kedves) emberek...(a "kedves" nem irónia: értsétek szó szerint.)

2011. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
68%

utolsóhoz

Érdekes volt a válaszod. De nem értem, miért általánosságban fogalmaztad meg? Maga a kérdés kiírója, az említett kislány három évvel idősebb nővére használta a r.banc szót a húgára, miközben ő maga sem kevésbé aktív e téren.

Így inkább a "más szemében a szálkát, magáéban a gerendát sem veszi észre" típusú magatartást kellett volna kritizálnod...

2011. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Helyénvaló a megjegyzésed, köszönöm. Azért fogalmaztam kissé általánosnak tűnő értelemben, mert az a kategória ("ribanc") és az a mentalitás ("családunk szégyene", "könnyűvérű"), amit jelen esetben egy konkrét ember - a nővér - képviselt, rendkívül elterjedt ebben az országban..sajnos, a nők között (is). Így aztán - szomorúságomban (és vehemenciámtól indíttatva) ösztönösen is elvonatkoztattam attól, hogy itt a nővér "fogja a fejét". Egy jelenséget láttam, ami számomra elfogadhatatlan. Azért látogatom ezt az oldalt, mert keresztmetszetet kapok egy társadalom gondolkodásáról. Rendkívül érdekel. Sokáig csak figyeltem..mostmár meg is szólalok egyszer-egyszer - abban a reményben, hogy - ha csak kis körben, kis mértékben is - de arra ébreszthetem a nőtársaimat (akiket becsülök, mert még ha meghaladott sémák szerint is nevelődtek, sokat bíró, értékes emberek), hogy tekintsék magukat szabadnak, önrendelkezőnek..és csak a felelősségtudatuk korlátozhassa őket, ne a Mari-néni féle "hímsoviniszta" pletykák (Mari nénit pedig - "akiből" rengeteget ismerek -szeretem/tisztelem. A kezét megcsókolnám, amellyel 80 évesen még mindig tud kapálni.) Neked pedig örömmel köszönöm, hogy reflektáltál. Ismeretlenül jót és szépet.
2011. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
49%

Irigylem a látásmódod. Én már leszoktam a megfigyelésről és a jobbítás szándékáról. Azért is fejeztem be a fórumozást és kezdtem el itt a gyk-n kérdezni és válaszolni, mert a konkrét, egyedi problémákra, jelenségekre való reflektálásnál többre már nem vagyok képes.

További jó gyk-zést!

2011. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!