Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor fognak végre felnőttként...

Mikor fognak végre felnőttként kezelni a szüleim?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, de eddig.. akárhová szerettem volna elmenni úgy, hogy nem itthon alszom, mindig engedélyt kellett kérnem rá. Amit vagy megkaptam, vagy nem. Szeretném már elérni azt, hogy csak annyit közlök, xy helyen vagyok és ekkor jövök.
2009. okt. 12. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Kezdj önálló életet. Költözz el, dolgozz, teremtsd meg magadnak a szabadság feltételeit. Ez a legbiztosabb módja, bár fáradságos.
2009. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát valószínűleg már soha, túlzottan féltenek, vagy csak nem tudják elfogadni, hogy a kislányuk felnőtt. Az én szüleim(barátaimé is) idővel fokozatosan engedtek, mostanra már csak szólnom kell, hogy hol vagyok és megyek.

Csak azzal vigyázz, hogy ha barátod/férjed van/lesz, ne nőjenek a fejetekre, ne próbáljanak zsarolni.

2009. okt. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem dolgozol,ők tartanak el,otthon laksz,akkor joguk van közölni az elvárásaikat.Ha neked ez nem tetszik,akkor költözz el otthonról,dolgozz,keresd meg a megélhetésedre,ruházkodásra stb.-re valót,és azt csinálsz,amit akarsz.A szüleid már nem kötelesek eltartani,ha 19 éves vagy.Nem csak jogaid vannak,hanem kötelességeid is.Ezt a mai fiatalok elstokták felejteni!
2009. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló korú lányaim vannak. Egy szülő akkor tud felnőttként tekinteni a gyerekre, ha ő felnőttként viselkedik otthon is. amíg a szülő mos főz, vasal, pakol otthon utána, addig ő még gyerek. Ha kiveszi a kezünkből a vasalót, seprűt, és mira hazajövünk el van mosogatva, akkor már felnőtt.
2009. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én itthon is kiveszem a házimunkából a részemet. Takarítok, mosogatok nap mint nap. Egyedül a főzést nem tudom hétköznap lebonyolítani, mert iskolában vagyok.
2009. okt. 12. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak ülj le velük beszélgetni erről. Féltenek, de ők is voltak ennyi idősek, kérd meg őket, hogy emlékezzenek már vissza ők mit csináltak 19 évesen. Én emlékszem, hogy már külön éltem, s férjnél voltam pl:)
2009. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Köszönöm szépen a tanácsot :)
2009. okt. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!