Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más férj is természetesnek...

Más férj is természetesnek veszi, hogy a feleségre hárul az összes házimunka és egyéb feladat, amíg az otthon van a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mióta itthon vagyok a fiunkkal, a férjem szinte semmiben sem segít. Ha szólok neki, akkor sértődötten megcsinál valamit, majd duzzog a nap további részében és várja, hogy kiengeszteljem. A kicsivel ugyan foglalkozik, játszik vele, de enni például nem ad neki, mert macerás utána takarítani. A lakásfelújításból sem veszi ki a részét, ha nem csinálnám azt is, még most sem lenne használható a fürdőszobánk. Már kérdeztem, hogy miért teszi ezt, azt mondta, hogy az irodában beszélt a többi apukával és náluk a feleség ilyenkor átvállalta az összes munkát. Tényleg ilyen pocsék feleség vagyok vagy a férjem van "eltévedve" kicsit?
2011. okt. 18. 15:01
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
83%

Ja, egész addig majdnem igazat adtam a férjednek mikor azt olvastam, hogy "az irodában".


Mert én természetesnek veszem, hogy a házimunka java részét( nem mindet!!) én végzem, de én otthon vagyok, míg a férjem 3 műszakban végez kemény fizikai munkát sokszor hétvégente is.


De hogy egy irodában töltött nap után nem bírja megemelni a s*ggét??

Már bocsánat, de az én férjem ha nem hulla fáradt és látja, hogy sok a dolgom, magától nekiáll sepregetni, vagy beágyaz stb.

Ez nekem hozzátartozik ahhoz, hogy tisztelem a másikat, nem pedig háztartási alkalmazottként tekintek rá.

2011. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
75%

Hogy a kollegak mit mondtak, az csak duma.

O igy akarja hogy legyen az Ti otthonotokba. Anyja igy nevelte, ezt latta. Apja is ki volt szolgalva, elvart mindent a felesegetol. Ahogy apa, ugy fia.

2011. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
45%
nem mindegy, hogy 12 órában szánt, könyvel, vagy recepciós.
2011. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
28%

Kamionos feleségként én mindent mindig egyedül csinálok...és nem nyafogok érte.

A férjem máshol áll helyt, hozza haza a pénzt.

A te férjed is ezt vállalta, te pedig azt, hogy addig otthon maradsz. Majd, ha újra dolgozni mész, akkor újra feleződik a házimunka.

...nálam akkor is megmarad...úgyhogy én annyira nem érzem jogosnak a felháborodásod.

2011. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

A többi apuka azt mondta... inkább az a gáz, hogy nem veled beszéli ezt meg, hanem a többi apukára hallgat.


Akik szerintem nem vallanák be, hogy elmosogatnak otthon, mert még homoszexualitással vádolná a falka többi tagja.

2011. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
89%

Én itthon vagyok 2 éve a kicsivel és hamarosan születik a következő. Nem várom el a férjemtől, hogy a 10 óra munka után még takarítgasson itthon - bele fér nap közben az időmbe, megcsinálom.

Ennek ellenére sokszor besegít, ha épp úgy jön ki, leviszi a szemetet, elmosogat, megeteti a gyereket, bevásárol, kivasalja magának reggel a ruháját. Az szerintem abnormális, ha a férj elvárja és természetesnek veszi, hogy mindent te csinálj és úgy gondolja, hogy te csak mereszted otthon a segged és nem csinálsz úgysem semmit.

2011. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
92%
Kissé abnormális, hogy neked kellett megcsinálni a fürdőszobát! Ennyire fáradt volt szegény férjed?
2011. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
84%

A férjem a ház körüli dolgokat intézi (szoktam neki segíteni), bent főleg én végzem a házimunkát. Azt viszont elvárom tőle, hogy maga után pakoljon el, ha nem is takarít, suvickol, törölget. A porszívózásba amikor tehetem, bevonom.


Amíg dolgoztam, addig is kb. így volt. Amióta GYES-en vagyok, néha ő is bepróbálkozik az "egész nap ráérsz, csináld meg" szöveggel, de nem hagyom magam.


Amikor itthon van, fel szoktam neki kínálni a választást, pl. babázik vagy tereget/porszívózik.


Ha látom/mondja, hogy nehéz napja volt, nem csesztetem, akkor szó nélkül megcsinálom én. De időnként nekem is vannak nehéz napjaim, ezt meg ő érti meg.


Szerintem a férjed kollégái egymás előtt játsszák a macsót, ilyen nincs, hogy vkinek otthon nincs tennivalója. És ha 2-3 gyerek mellett még dolgozni is eljárunk, ki végzi el a házimunkát?!

2011. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kicsi másfél éves és nagyon jól eljátszik egyedül is, nem rajtam csüng egész nap. A férjem egy irodában dolgozik napi 8 órát a gép előtt, majd hazajön és letelepszik ismét a gép elé, akkor már olvasgatni, játszani, a péntek a kikapcsolódós napja (sörözés), hétvégén kipiheni a hetet. Én is természetesnek vettem/veszem, hogy amíg itthon vagyok többet vállalok, de nagyon elkeserítő, mikor én pörgök, csinálom, akkor ő a gép előtt a hírekből olvas fel vagy filmet néz. Hiába kevesebbet van itthon, takarítani mégis utána kell többet, mert a házban mindenhol szanaszét hagyja a mosatlant, a szennyest, a konyhában ha kiönt valamit és az befolyik a szekrény mögé szintén nem törli föl, a meghámozott alma héját is szedhetem ki a kanapé párnái közül (jó esetben még mielőtt berohadna)... Én csak azt szeretném, hogy legalább egy kicsit segítsen pl. legalább maga után takarítson kicsit vagy néha-néha csináljon meg valamit önként. Régebben még segített, sőt volt, hogy ő főzött, de miután itthon maradtam, minden megváltozott. A felújítás is az ő ötlete volt, de az is maradt rám, mert "nem tudta, hogy ez ilyen nehéz". Nem baj, legalább rájöttem, hogy falat rakni és burkolni is meg tudok tanulni. A ház körül sem segít, a járdát is én betonoztam le 2 hete, mert már 3 hónapja ígérgeti, hogy nekiáll.

Mostanában egyre idegesebb és ingelékenyebb vagyok és ez számomra a legijesztőbb, mert alapból nem egy házisárkány vagyok, most meg már akkor robbanni tudnék, mikor meghallom, hogy nyílik a kapu.

2011. okt. 18. 16:10
 20/40 anonim ***** válasza:
92%

Uh, amiket hozzáírtál, az alapján teljesen jogos az indulatod!


Úgy látszik, otthon már a férfimunkát is te csinálod, ez nagyon durva. A férjed elég lusta és egocentrikus ez alapján. Remélem, van más jó tulajdonsága, amivel ellensúlyozza ezt! A legfelháborítóbb számomra, hogy nemtörődömségből még plusz feladatokat is csinál neked (pl. elszórt almahéj) az alapvető tennivalók mellé. Félő, hogy a gyermeketek ezt látva szintén háziszolgának tekint majd téged, szerintem őt fokozatosan vond majd be a tevékenységekbe!


Most én is jól felhúztam magam, mert nagyon igazságtalannak tartom a gondolkodását, viselkedését.

2011. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!