Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más férj is természetesnek...

Más férj is természetesnek veszi, hogy a feleségre hárul az összes házimunka és egyéb feladat, amíg az otthon van a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mióta itthon vagyok a fiunkkal, a férjem szinte semmiben sem segít. Ha szólok neki, akkor sértődötten megcsinál valamit, majd duzzog a nap további részében és várja, hogy kiengeszteljem. A kicsivel ugyan foglalkozik, játszik vele, de enni például nem ad neki, mert macerás utána takarítani. A lakásfelújításból sem veszi ki a részét, ha nem csinálnám azt is, még most sem lenne használható a fürdőszobánk. Már kérdeztem, hogy miért teszi ezt, azt mondta, hogy az irodában beszélt a többi apukával és náluk a feleség ilyenkor átvállalta az összes munkát. Tényleg ilyen pocsék feleség vagyok vagy a férjem van "eltévedve" kicsit?
2011. okt. 18. 15:01
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
3%

Mert te biztos tisztában vagy vele én mit csinálok, hány gyerekem van és mennyit alszom :)

Hagyjuk már..

Azért, mert nem egyezik a véleményünk, még mellőzhetnéd, az ilyen alaptalan hülyeségeket.

2011. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Igen, a házimunka résszel nekem sem lenne bajom, mert szeretem is csinálni, de úgy ,hogy mellette egyedül kell a felújítást is csinálni, kezdek kikészülni. Ha nem ő erősködött volna felújítás mellett, akkor bele sem vágtam volna, mert csak neki nem tetszett a helyiségek elrendezése és most magamra hagyott egy félig szétvert házzal és már a házimunka is nehézkessé vált, mert a mosogatást a fürdőkádban két vödörben történik, az automata mosógépet még nem tudtuk bekötni, mert nincs kész a helye így a mosást keverőtárcsás gépben csinálom, de mivel a melegvíz nem elég meleg (kombi cirkó, max 50 °c) így még a víz egy részét is forralhatom hozzá... Na ebből lett tegnap nagyon elegem mikor még a centrifugám is sztrájkba kezdett.

Ahogy a válaszaitokat olvasom, egyre nagyobb baleknak érzem magam. Belegondolva ilyenkor tényleg az ő fizetésére kéne támaszkodnunk, de mi külön kasszán vagyunk és a fizetéséből csak 30000 Ft-ot ad haza, a többit gyűjtögeti (elméletileg ebből menne a felújítás). Jelenleg leginkább a gyed-ből, a családiból, a nagymamáméktól kapott örökségből (a ház is az) és az én megtakarításomból gazdálkodok.

Tegnap megpróbáltam vele beszélni ezekről, de az egészből csak annyi lett, hogy felhúzta magát, megsértődött és elvonult aludni 6-kor. Ennek a folytatását már ismerem: Reggel már 3/4 7-kor felkel (7 helyett), mert nem tudott jól aludni, még duzzogva elmegy dolgozni, 10 körül felhív, hogy bocsánatot kérjen, délután mikor hazajön, hoz egy tábla csokit és 1-2 kisautót a kicsinek, majd úgy tesz, mintha minden renben lenne, udvarol, bókol...

2011. okt. 19. 06:17
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik korábbi válaszoló vagyok.

Már ne haragudj kedves kérdező, de mégis hogy hagyhatod magad ennyire kihasználni? Komolyan nem értem, hogy juthattatok el idáig? Már nem azért, de ha egy lakásfelújítás kellős közepén vagytok és a párod a 8 órás ülő melójából (ami után elvileg jól is esne egy kis mozgás) képes nem nekiállni az otthoni (elvileg) férfimunkának, hanem újfent leül és képes végignézni, ahogy a felesége csinál mindent, na már ez is kiveri nálam a biztosítékot, de hogy te meg ezt hagyod???? Na ezt aztán végképp nem értem!

Oké, nem vagyunk egyformák, de pl. én tutira nem hagynám, hogy ilyet megengedjen magának a párom, hanem addig csesztetném és mondanám neki a magamét, míg nekiáll.

Szóval szerintem te szépen elkényeztetted és most ennek a levét iszod!


Remélem azért nem neheztelsz az őszinte véleményem miatt! :)

2011. okt. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Dehogy neheztelek! Örülök minden tanácsnak és észrevételnek.

Az az igazság, hogy régebben egy 20 nm2-es lakásban éltünk (szoba, konyha, fürdőszoba), ahol nem tudtunk ekkora rumlit csinálni és 12 óra munka és 3 óra utazás mellett is könnyedén megcsináltam mindent (max egy óra naponta+ hétvégente főzés a következő hérte), ő akkor még szívesen segített is. Igen, igazad van, nem hajtottam, hogy csináljon többet. Az együtt töltött időben pedig együtt pihentünk. A költségünk is jóval kevesebb volt. A kicsi születése előtt költötztünk be a házba. Most viszont nem tudja megérteni, hogy a ház jóval nagyobb, mint a lakás volt, több vele a munka, ott van a kert is...

Próbálok megoldást találni, mert nem szeretném, ha egy 10 éves, eddig jól működő kapcsolat ezért menne tönkre.

2011. okt. 19. 07:56
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogyhogy nem látja a férjed, ha rád néz, hogy mennyire ki vagy merülve és el vagy keseredve. A soraidból első olvasásra lejön, hogy mennyire bánt ez a helyzet és boldogtalan vagy miatta; hogy nem tűnik ez fel annak az embernek, aki ott él melletted?!

Szerintem vagy nem figyel oda rád, ha beszélsz neki ezekről, vagy nem alkalmas pillanatban hozod fel, vagy nem tudod úgy lekommunikálni, hogy átmenjen, amit valójában érzel. Próbáld meg úgy, hogy nagyszülőknél alszik a kisgyerek, te csinálsz egy extra vacsorát, nyitsz egy üveg bort és nyugodt körülmények között teszed meg a beszélgetést, nem kutyafuttában (abból mindig csak veszekedés és sértődés lesz). Indíts azzal, hogy mondja el, mit lát rajtad az utóbbi időben, észrevett -e vmi változást. Szerinte milyen érzések vannak benned a mindennapok során. Erre alapozva talán olyan hangnemben meg tudod világítani a gondolataidat, amit nem vesz támadásnak. Mondd el te is ugyanezt rá nézve a te szemszögedből (miben látod, hogy változott ő). Írd le, mit élsz meg problémaként a mindennapokban, és nagyon konkrétan fogalmazd meg az elvárásaidat, miben kéred az ő segítségét.

Mert amit legutóbb írtál forgatókönyvet, az tényleg forgatókönyv, minden "problémamegbeszélésetek" előre megírt sémát követ, nem juttok egyről a kettőre, ő csak a megbántott-kiengesztelő férj szerepet játssza, te pedig az elégedetlenkedő-de mindent megcsináló feleséget.

2011. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
21%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:40


Helyes, helyes, legyél csak lábtörlő:-)) Nekem azért más terveim vannak XD

2011. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
13%

Ha valaki lábtörlőségnek gondolja azt, hogy gondoskodik a családjáról azt őszintén sajnálom.

Bár, elvből nem sajnálom azokat, akik xD-t használnak..

2011. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ez a felújítás tényleg rohadt inkorrekt.

Miért nem hívsz szakembert?

Pár nap alatt megcsinálnák neked, és oké, drága, de inkább mint az, hogy örökké cirkusz legyen otthon.

Nem helyénvaló az, hogy ő találja ki a felújítást és akkor te szenvedj vele.

2011. okt. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben most pakolnék, s költöznék pl. anyukához a gyerekkel.

Azzal az üzenettel az asztalon hagyva, hogy

"Szervusz drágám, innentől én melóztam itthon a lakásfelújítással, mostantól a tiéd a folytatás (hisz úgyis te pénzeled ezt). Mivel ilyen körülmények között igencsak kényelmetlen a háztartás fenntartása, ezt inkább máshol folytatom. Ha meleg kaja kell, gyere a mamához, mi ott vagyunk, ha akarsz, tiszta ruha is lesz, de más nem.... Ha kész van a ház, visszaköltözöm. A kész pedig azt jelenti, hogy tudok normálisan főzni, mosogatni, mosni stb. Csók, xy"

2011. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
7%
11-es drágaság, szerinted a szellemi munka az miből áll, miből állhat? Ugye, hogy a titkárnő, a bérszámfejtő, a gépészmérnök és a programozó is uugggyanazt csinálja, hiszen mindegyik számítógép előtt ül, nemigaz? És még csak el sem lehet fáradni benne. Bírom, mikor ilyen széles képe van valakinek a világról. Igen, elképzelhető, hogy nem bírja megemelni a seggét az irodai egésznap után. De ez csak egy vetülete a soknak, ez egy összetett kérdéskör. Sok válasz megíródott, sokmident leírtak, több oldalról meg lehet fogni a kérdést. De nézzük például a pénz felőli oldalt: annak tükrében, hogy anyuka mennyit hoz a konyhára az otthon töltött idő alatt, fajlagosan nem dolgozik sokat, nem hajt túl sok hasznot. Ezzel szemben a férj biztosítja az anyagiak oroszlánrészét. Nos, magamtól nem így számolnám és mérném ezt, de tudjuk; a nők életében elég fontos szerepet játszik a pénz. S lám, tudjátok mit figyeltem meg? Akinek a férje jól, jobban, (környéken) legjobban keres, azok a feleségek mind kevesebb zokszóval űzik a házimunka akár 100%-át, gyereknevelés közben! Igen, bejárónő nélkül. Aztán ott van a végpólus, mikoris kívülhelyeződik minden ilyen sekélyes problémán mind férj, mind feleség, mert mondjuk mélyszegénység van,s azt az 1-1.5 szobát normális rendben tartani nem akkora feladat, hogy ez egyáltalán beszédtéma legyen. Tudjátok. a prioritások. Az is igaz, hogy mindenki hozza magával, amit látott otthon, s teljes természetességgel kívánja a továbbfolytatását. Ha ezek túl nagy szakadékot szülnek a két fél között, hát az bizony a nem megfelelő választás jele. Nem, ezek nem pitiáner, meg "majdelmúlik" problémák. A rend (a rendről alkotott szubjektív fogalom egyénenként), a munkamegosztás, elképzelések a szerepekről, ez mind-mind együttélés során bukik ki. Megoldást itt nem lehet adni, minden azon áll vagy csúszik, hogy a másik fél mennyire kompromisszum- és tettrekész. Van-e elég mentális ereje, van-e elegendő motivációja! A változtatásra. S nem, az emberek nem változnak alapvetően, ezalól a te párod SEM kivétel.
2013. jan. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!