Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy mondhatnám...

Szerintetek hogy mondhatnám el anyukámnak, hogy nonszensz elvárásai vannak velem szemben?

Figyelt kérdés

Anyukám több téren is próbálja rám erőltetni a gondolatait.

A legfurcsább elképzelése a szüzesség elvesztéséről van. Kijelentette, hogy kb. 25 éves koromig nem veszíthetem el, mert csak akkor szabad a szex, ha gyermeket is tervezek. Szerintem ez eléggé abszurd, de nem tudom, hogy válaszoljak neki. Eddig mindig ráhagytam, de már zavar.

A másik nagyon "érdekes" dolga az étkezésben van. Olvasott valahol a vércsoportdiétáról, és (mivel A vércsoportú vagyok), nem engedi a húst egyek, mert az az A-nak elvileg nem egészséges. Nem akarom megbántani, beszólni neki, hogy fejezze be. Pedig már nagyon unom, hogy titokban kell húst vennem, és elkészíteni magamnak.

Szóval szerintetek hogy lehetne változtatni azon, hogy ne rajtam valósítsa meg az elméleteit? Felőlem megtarthatja a gondolatait, de én nem szeretnék ezek szerint élni...

17/L (hamarosan 18)


2011. okt. 18. 17:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi válaszokat!


Válaszolok néhány kérdésetekre:

Februárban leszek 18 éves. Ezzel semmi nem fog változni, mivel ugyanúgy anyukámmal élek majd.

Édesapámat utoljára 5 évesen láttam. Nem tudok róla semmit, azt sem, hogy él-e..

Anyukám az ezotériát tanulmányozza mindig, gondolom ennek következménye lett a vércsoportdiéta is. Azt mondja, azért alkalmazza nálam, mert sovány vagyok.

Mindig mondja, hogy hogy lehet valaki ilyen gebe, stb, stb. Sokáig hittem neki, de mostanában sokan mondják rám, hogy milyen szép vagyok. Plusz több éve van barátom, aki állandóan bókol:)

Azért lett aktuális most ez a "mikor veszítsem el a szüzességem" dolog, mert néhány hónapja lefeküdtem a barátommal. Természetesen védekeztünk! Szóval most már még inkább irreális tartom anyukám elméletét, amit 15 éves koromtól kezdve folyamatosan magyaráz.

2011. okt. 18. 19:03
 12/16 A kérdező kommentje:

Még elfelejtettem írni, hogy a nagyszüleimmel nincs lehetőségem ilyenről beszélni, mert már egyrészt idősek, másrészt mindenben anyukámnak adnak igazat (még akkor is ha pl. anyu a sárgára azt mondja hogy piros). Szóval esélytelen.

Keresztanyukámék külföldön élnek, évente egyszer találkozunk. Más rokonom pedig nincsen :(

2011. okt. 18. 19:06
 13/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is azt kell írnom, hogy amíg az anyukáddal élsz, addig nem fog megváltozni semmi. Hiába leszel 18 éves, az ő szemében mindig gyerek maradsz. Főleg, ha esetleg még sulis is leszel és ő fog rád keresni.

Ha vékony vagy, akkor minek a diéta? Szóval ez tényleg hülyeség. Húsra is szüksége van a szervezetednek. Ez borzasztó, hogy még az evésbe is belebeszéljen valaki. És mégis mit tenne anyukád, ha ellenkeznél vele? Ha megmondanád neki, hogy te szeretnél húst enni? Mégis mitől várja azt, hogy erősödj és ne legyél gebe, ha csak "zöltségeken" élhetsz?? Tudom nem könnyű szembe szállni a szülőkkel és mivel anyukád egyedül nevel, gondolom extra módon félt. Csak azt akarja, hogy neked jó legyen. De nem tudatosítja, hogy az ő elmélete nem biztos, hogy neked is jó.

Az lenne a jó, valaki ki állna melletted. Mondjuk egy tanár, vagy valaki, akinek az anyukád ad a véleményére. Neki kellene felhívnia anyukád figyelmét arra, hogy vannak dolgok, amiket egyáltalán nem lát jól. Sok sikert!

2011. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
18 vagy, közöld vele hogy nagykoru lettél jó lenne ha nem szólna bele ilyen szinten az életedbe Te eltudod dönteni hogy neked mi a helyes.Persze ha jó tanácsot ad Te szivesen meghallgatod és meg is fogadod.Amúgy meg állj ki magad ért, és higgadtan rendezd le vele hogy attól mert szerinte így a helyes szerinted nem és kész.Csináld azt amit te látsz jónak,így szoktál jól elk*rni az ember életét ha mindig mások után megy.Főleg ha minden féle elvárásnak meg akarsz felelni ami téged hidegen hagy.Ha egyszer túl esel ezen, sokkal felszabultabban, és szabadon élheted az életed.Persze lehet lesznek vitákl anyukáddal de hidd el megéri, nincs értelme "behódolni" és ilyen hülyeségeket csinálni azért mert neki így jó.Magaddal szúrsz csak ki.
2011. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha egyébként elég jó a viszonyotok, akkor ülj le vele egyser beszélgetni, és mondd el, hogy van sejtésed, hogy nehéz elfogadni, hogy megnőttél, és vannak saját ötleteid amiket meg szeretnél valósítani, de ettől még ez van.

Te megérted, hogy ő csaj jót akar, de akkor is mindenki a saját életét éli, és igazán te azért akkora bakikat nem csinálsz. Kérd meg hagy próbálhasd kipróbálni a dolgokat, és óvatos leszel, és egészséges, ha nem is az ő módján, de az is lehet egyszer még az is eljön. Ettől még nagyon szereted, ő akiben bízhatsz, ez nem változik, de lassan szeretnéd a saját kis életedet irányítgatni. Ötleteidet meghallgatom, lehet ki is próbálom, köszönöm, de te is adj nekem egy kis teret.

Valami ilyesmi.

2011. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már anyukámat meggyőzetni a barátnőivel, akik nekem adtak igazat. De sajnos ő nagyon önfejű:( Nem szeretek anyukámról rosszat mondani, de sajnos ez egy szörnyen rossz tulajdonsága.
2011. okt. 21. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!