Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig a szülő és csakis a...

Mindig a szülő és csakis a szülő a hibás?

Figyelt kérdés
Adott egy 22 fős, most másodikos általános iskolai osztályközösség, ahol a tanítónő szerint "rengeteg a neveletlen" gyerek. A neveletlenség hangos, néha hevesebb játékot jelent, tavaly néhány, idén gyakori órai rendzavarással -beszélgetés, felállás, nem odafigyelés, stb. A tanítók és a szülők szerint -nyilván a jó gyerekek szüleit kell ezalatt érteni- az egész csak és kizárólag a szülő hibája, mert nem neveli a gyereket, nem érteti meg vele, hogy az iskola nem játszótér, a tanárt tisztelni kell. Az átlag szülő szerintem nem pedagógus, a sajátján kívül nem nevel gyereket, nincs gyermekpszichológusi diplomája, nem is tanult ilyesmit, csak ösztönből és "józan paraszti ésszel" neveli a gyerekét. Mert neveli, naponta látom, hallom, ahogy a "rossz, neveletlen" gyerek anyja/apja újra és újra elmondja mit hogy kell és hogyan nem szabad. Akinek áldott jó gyereket adott a sors, az valóban azt hiszi, hogy a rossz gyerek szülei nem törődnek a gyerekükkel? Miért nem lehet azt elfogadni -ha már megérteni nem sikerül- hogy a gyerek az nem egy bábúként jön a világra, hanem van egy egyénisége, amit ugyan jó esetben lehet kicsit formálni, de teljesen átalakítani nem lehet?
2011. okt. 18. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehet, hogy az iskolában rossz gyerekként lett elkönyvelve, namármost ennek akkor igyekszik is megfelelni.

Ez a külön padban ül kiverte a biztosítékot. Tanár az iylen? Még rá is játszik arra, hogy "te rossz vagy".

2011. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

egy példa:

anyu eléggé rendmániás, minket is erre tanított (no nem esik túlzásba, nincs vele semmiféle pszichés gond:))

engem, úgy ahogy sikerült megnevelnie ilyen téren, viszonylat rendet tartok magam körül....nade a hugomat....akármilyen következetes is volt anyukám...az életbe soha...22 éves lassan, ugyanolyan rendetlen, mint amilyen volt...anyu egy ideje feladta, hogy rendre tanitsa, mert egy majdnem 22 éves lányt ugyebár hova...:D..(imádom a hugom, nagyon jo lány...ez csak egy példa arra, hogy nem mindig a szülő a hibás...)

23l

2011. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

bocsi..annyira nem a kérdésedre válaszoltam...ugy gondolom akkor is, hogy nem mindig a szülő a hibás...a tanárok is szörnyüek...volt olyan tanárom, aki tudott rendet fegyelmet teremteni...volt, akit le se sz*rtunk...vannak szimplán rosszindulatú tanárok is...vannak kedvesek és lelkiismeretek....szerintem is váltsatok iskolát...

23L

2011. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy iskolát, de legalábbis osztályt kell váltani, mert a gyerek tönkremegy egy életre !
2011. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sajnos sok gyerekutáló pedagógus van,mi alsóba két csoportba kerültünk piros almák és a rohadt almák,igy kelett ülnünk a napköziben,azóta pár rohadt alma jobban elérte amit akart,mint az akkor ajnározott pirosak.
2011. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nagyon sok alkalmatlan pedagógus van.

Viszont tényleg vannak nehezen kezelhető gyerekek is.

De egy jó szülő mérsékelheti ezt.

Valahol szerintem középen az igazság.

2014. júl. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem pl van pár unokatestvérem,akik még kicsik(5 és 8 évesek),eléggé elevenek,de amikor velem vannak teljesen nyugodtak,mert én türelmes vagyok velük.Elmagyarázom nekik a dolgokat.A szüleik meg csak ordibálnak velük,amitől még elevenebbek,sajnos nem mindenkinek való a gyereknevelés.

Szerintem nagyon kevés olyan gyerek lehet,aki annyira kezelhetetlen,hogy szakmai segítség kellene.De azt észre is lehet venni,mikor az ember már mindent megpróbált(minden békés eszközt).Olyankor kell segítséget kérni.

2014. júl. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az a gyerek aki "elevenebb", több gyerekcsínyben vesz részt, pimaszabb nem nevezném feltétlen rossz gyereknek. Idővel kinövi, és ugyanolyan felnőtt élete lesz mint bárkinek.

A "rossz gyerek" sokkal inkább a zárkózott, agresszív, belső feszültséget cipelő gyerek, aki azért tombol az iskolában, közösségekben, bulikban, hogy amit ő otthonról hozz, levezethesse. Egyébként sok "rossz gyerek" elfojtja ezeket a dolgokat, és lehet, kívülről szimpatikusabb és normálisabbnak tűnik, de ha otthon ugyanúgy verik, és ordítanak, benne van ugyanaz az az érzés, mint ami a másik "rossz gyerek" félében. Csak ő csendes depresszióban, önbizalomhiányban van (és általában fiattal felnőtt korukra jön rájuk a "bulizni most!" roham), míg lehet, hogy egy más típusú ember őrjöngésben (a közhitben ezek egyenlőek az "áldozat" és a "kezelhetetlen, rossz természettel", pedig a szívükben ugyanazt élik meg).

Nincs olyan aki gonoszként születik! Az aki a legjobban bántja, piszkálja az osztálytársát, kapja otthon a legtöbb kritikát, és tépi belülről az önbizalmát -és ha már pedagógusokat is szóba hoztad, tegyük hozzá, hogy az a felelősség ami rajtuk van egy osztályközösség miatt, mégis hány pedagógus vállalja fel? Hányan próbálják még az elején, mielőtt csoportosan bántanának egy gyereket, beszélni velük és a szüleivel? "Nem a tanár dolga" -akkor mégis kié?

Na de, eltértünk a témától. Azt, hogy a gyerek nem "bábúként" jön a világra, valószínűleg azért nem fogadják el, mert egy tanárnak sokkal egyszerűbb beírnia, az ellenőrzöbe, hogy "Tisztelt szülő! A gyereke túl aktív órákon, és sokszor közbeszól, meggátolva ezzel társai tanulását, ezért osztályfőnöki figyelmeztetésben részesítem.", mint a szülőnek tanácsokat adni (járjon el edzésekre, valamilyen gyorsabb sportba). A tanárok védelmében mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy nagyon sok -felesleges- papírmunkát sóznak rájuk, így nem tudnak a valódi munkájukkal foglalkozni -a tanítással, de nem csak tananyag, hanem szellemi és lelki szinten is.

2016. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!