Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek én dramatizálom...

Szerintetek én dramatizálom túl a dolgot, vagy igazam van?

Figyelt kérdés

Anyóséknál élünk, vannak lovaink. 4 lovunk van, após meg van győződve róla, hogy 2 ló az övé(nem az övé, de ő kijelentette..)

Sehol nem találtunk idei szalmát, apukám viszont tudott szerezni nekünk tavalyit, de nagyon szép bálák. Kifizette a bálákat és el is hozta, egy forintot nem kért érte. Amikor meghozták mondtam, hogy tegyünk alá valamit, mert megszívja magát és berohad.

Apósom "okos" volt, közölte, hogy semmi baja nem lesz, max kidobunk 5 centit...(a szalma megszívja magát, ezért teszik alomnak..)

Tegnap megkezdtünk egy bálát, tiszta rohadt volt. Mondtam apósomnak, hogy én mondtam, hogy kellett volna alá tenni valamit, mert a fél bálát eldobhatjuk és sajnos nem olcsó mulatság.. Erre : "Ez már alapból szar volt"... Annyira rosszul esett.. Oké, hogy alapból engem utálnak és nem tisztelnek az anyósommal együtt, pedig az unokájukat hordom a szívem alatt, na de hogy az apukámat sem, akit nem is ismernek, aki mindig csak segített nekünk azért nekem nagyon sok volt.. Mit tettetek volna a helyemben?? Szerintetek én dramatizálom túl? Persze nem szóltam semmit, de már nem ez az első hasonló eset anyós, após részéről...


2011. okt. 20. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Te vagy a tegnapi kérdés feltevője, nem? (16 éves lány aki babát vár és anyóséknál kell szenvedned)

Miért hagyod magad? Miért nem védted meg apudat? Igenis be kellett volna szólnod neki, hogy ő tőle még ilyen szar szalmát sem kaptatok... vagy valami...

2011. okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pont ez a baj hogy nem szólsz semmit. Ha már úgy sem szeretnek legalább mond meg mindig a véleményed. Én el sem tudnám hallgatni mit gondolok.Egyszer felrobbansz
2011. okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom mit érzel én ugyan ebbe a cipőbe járok, hogy nem szólhatok anyóséknak semmit de én tűrjem az okoskodást. Igaz mi nem lakunk együtt csak mellettük de így is elég gáz.Ne hagyd magad mert később a gyereked issza meg a levét. Állj a sarkadra.
2011. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De én vagyok, kedves első.

Nem akarok vitatkozni a párom miatt..:( Mert tudom, hogy nagyon szeret, de nem akarom, hogy azt érezze, hogy két tűz közé van állítva. Így inkább csendben vagyok, még egy darabig.. Ráadásul én itt tényleg csak vendég vagyok....:(

2011. okt. 20. 11:39
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Szépen vissza kell szólni! Nehogy a nyúl vigye már a puskát! ezek az anyós/apósok teljesen más világban élnek, utálom mikor a meny semmiképp sem jó, és kuss a neve.

én helyretettem anyósom, volt egy kis durci a részéről, de már felfogta, hogy önálló életem van és nem leszek a bábuja.

2011. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igazándiból az fáj, hogy semmit nem csináltam, csak nem öltem meg az egészséges unokájukat...

Anyósom konyhán dolgozik, hét közben nem főz, csak hétvégén. Mindig szeretnék segíteni, de "nem kell"... Viszont a sütit én sütöm, sőt van, hogy hét közben is sütök. Nem hagyják, hogy elmosogassak, semmit nem csinálhatok, mert majd anyós megcsinálja. Mintha nem tudnék elmosni 10 tányért úgy viselkednek..

Közel 14 éve lovagolok, lovak között nőttem fel, imádom őket, volt nem egy lovas, aki nálam tanult lovagolni, nem egy lovat lovagoltam be és apósom aki semmit nem tud róluk folyamatosan kritizál, sérteget.

Ja meg iszonyatosan szeretem a csokit, bármekkora mennyiséget meg tudnék enni gond nélkül:)) Anyósom folyton azt mondja, hogy "majd cukros lesz a gyerek..." Holott nem eszek több csokit, mint a terhesség előtt. Heti 2-3 tábla csokit eszünk meg kb ketten a férjemmel. Mondta, hogy majd úgyis diétára fognak a vércukor-terhelés után.. Nagyon jó lett az eredményem(éhgyomorra 4,5; 1 óra múlva 4,3; 2 óra múlva 4,4) mondtam anyósnak, erre "akkor majd lesz más bajod".. Ennyit mondott.. Szerintetek? Miért akar ennyire rosszat??

Ameddig tehettem a terhesség elején is lovagoltam, vigyáztam magunkra, de borzasztóan nehéz lemondani róla. Folyton azt hallgattam, hogy majd baja lesz a gyereknek... A dokim engedélyével lovagoltam. Ha nem keményednék a mai napig lovagolnék, de így nem merek és tudom, hogy hol a határ, sőt maximálisan megbízom a lovainkban.

2011. okt. 20. 11:56
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Igazad van, megértelek. Sajnos ritkán van könnyű helyzetben, aki a párja szüleinél kénytelen élni. Sokat kell nyelni, ha nem akarja, hogy még jobban kiéleződjenek az esetleges ellentétek. Viszont talán az sem jó, ha mindig mindent rájuk hagysz, mert csak benned gyűlik folyamatosan a keserűség és félő, hogy egyszer valóban robbanni fog. Ha finoman is, de néha azért megmondhatod a saját véleményedet is. Ebben az esetben, hogy te örültél és hálás voltál ezért a "szar" szalmáért is, amit mellesleg édesapád vásárolt meg és vitt a házhoz, nektek csak tisztességesen kellett volna eltárolni, hogy ne legyen még "szarabb", mire felhasználásra kerül.

Persze nem tudom a párod hol volt akkor, mikor meghozták a bálákat és tisztességesen el kellett volna tárolni. Kicsit ő is a sarkára állhatna ilyen esetekben.

2011. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha pedig ketten a férjeddel esztek meg hetente 2-3 tábla csokit, attól még nem lesz semmi bajotok. Arról a mennyiségről sem kell tudni anyósodnak, nem muszáj látnia, mikor eszitek és akkor nem lesz vita tárgya. Persze azért jó vigyázni, hogy ez a mennyiség valóban ne emelkedjen észrevétlenül.
2011. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

ha már úgy is utálnak, én biztos kinyitnám a számat. Had tudják meg mi a véleményem.

Viszont.. én nem értem miért laksz anyósodéknál? Fognám magam és haza költöznék, ha párod igazán szeret, akkor megy veled, ha nem, akkor annyit ér az egész.

Egyébként (nem kioktatásként), de 16 évesen nem gondolod, hogy fiatal vagy még a babázáshoz?

2011. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Készül a házunk, addig nincs jobb megoldás.

Gyógyszer mellett jött a baba, nem terveztük, viszont megölni sem akartuk.:)

2011. okt. 20. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!