Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyra ajándékként...

Karácsonyra ajándékként pénzt? Bövebben lennt

Figyelt kérdés
Tudom, nem szokás, de most az "jönne" a legjobban, ugyanis a barátnöm, keresztlányom anyja, anyagi mélyponton van kb. 2 éve mióta egyedül neveli a lányát. Sajnálattal hallom, hogy mennyire nem futja neki a fizu a kiadásaira, kölcsönöket kell vegyen amik nagy kamattal járnak stb..szóval nagyon összecsaptak a hullámok a feje fölött, és nagyon sajnálom, valamit segiteni szeretnék. Igaz, én is gyesen vagyok, be kell osztanom a pénzünket, de elhatároztam hogy karácsonyra adok egy kis pénzz ajándékot neki. Mivel hogy nem túl nagy összeg,(20.000 ft-ra gondoltam) nem akarom hogy lesüljek, tudom ez nem húzza ki a helyzetéböl...Szerintetek hogy adjam ét neki a borítékot, mit írjak a karácsonyi üdvözlöre? Van egy pár tippetek?
2011. okt. 20. 13:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Pénzt adok az már fix nálam, csak a tálalásra szerettem volna tippeket :))))
2011. okt. 20. 13:53
 12/19 anonim ***** válasza:
Én sem élek fényesen, de én tuti megsértődnék, ha pénzt adna a barátnőm karácsonyra. Szerintem is inkább a vásárlási utalvány. Az meg hülyeség, hogy beszorítod korlátok közé, mert a bev.központokban tényleg bármit kap érte.
2011. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet azt adni! Viszont 20 ezer nem kevés, úgyhogy biztos örülni fog neki. Valamit vehetnél azért mellé.. Vagy adsz 15-öt és 5-ből valamit, amire szüksége van. Nem ismerjük őt, nehogy megharagudjon, hogy "ő nem koldus", vagy ilyesmi. Te ismered!!!

Amúgy én tök örülnék pénznek is. Nem ötlettelenség, hanem ez a legjobb, legkézenfekvőbb megoldás sok esetben!!

2011. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13.57: utóirat:


semmilyen utalványt nem adnék, inkább a zsé :-) És akkor tényleg BMIT megvehet...

2011. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves ma, 13:56

Akkor is megsértödnél ha azzal a pénzzel a bankszámládon segíthetsz???Mert a bankba semmi féle utalványt nem fogadnak el, és nem hiszem hogy a barátbömnek most más " ajándékok" kellenének, inkább egy "kis" tehermentesítés.

2011. okt. 20. 14:21
 16/19 anonim ***** válasza:
Én mondjuk egy szép, kisebb borítékban adnám oda, azt beleraknám egy szép (esetleg karácsonyi) celofánba vagy vagy egyéb áttetsző díszzacskóba, és körberaknám apróságokkal, hogy azért mégse csak a pénz legyen-szaloncukor, bonbon, vmi, ami jól jöhet a lánynak-őszintén szólva nem tudom, a lány mennyi idős, de mehet bele vagy apró játék, vagy egy szép toll, vagy egy pár olcsóbb fülbevaló vagy vmi-, mécses stb... bármi, ami belefér, és akkor a zacsira meg jöhet egy díszmasni vagy egyéb dekoráció :).
2011. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor névtelenül utald át neki a pénzt. Így nem lesz alkalma megsértődni, visszaadni.
2011. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tippeket:::)))
2011. okt. 20. 18:23
 19/19 anonim ***** válasza:
Vegyél neki valami könyvet, és tedd a pénzt az első oldalhoz bele a könyvbe. Akkor nem kinos senkinek. Vagy vegyél neki valami kis diszdobozt, és tedd bele. Bármit, vegyél neki pár forintos értékben, és csomagold hozzá. Igy nem kinos a szitu a fa alatt.
2011. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!