Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent számotokra egy...

Mit jelent számotokra egy kapcsolatban a közös döntés? Mit értetek ez alatt?

Figyelt kérdés
Közös döntés alatt azt értjük hogy egyszer az egyik másszor a másik akarata teljesül?
2011. okt. 21. 14:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

a közös döntés az,ha egyezik a vélemény,vagy addig beszélgettek amig az álláspontok egyznek. ha semmiképp,akkor egy 3 alternatíva kell.


pl: amikor születtem anyukám azt akarta,Veronika legyek. Apukám,h Ibolya. egyiknek se tetszett a másik ötlete. Végül találtak egy 3. virágnevet.

2011. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Festős téma: Nem csak zöld lehet. Neked sem csak 1 szín tetszik összesen, hanem mondjuk mindkettőtöknek tetszik a sárga is, és akkor sárgára festitek. De a másik példa is jó volt a kabát-csizma téma. :)
2011. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok megint: a sárgát úgy értettem, hogy nem barackszín, hanem citromsárga :)
2011. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

igen, ha pl. te sárgára, ő kékre akarja, akkor ne zöld legyen az egyetlen megoldás, hanem vannak más színek is.

Mondjuk soroljátok/nézegetitek, és megtetszik neki is, meg neked is az "orgonalila" pl. Na, az a közös döntés, hogy ez lesz a színe.

2011. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Konfliktusok esetén 5 út van:


-kompromisszum: a kettőtök véleménye, akarata között van vhol félúton, mindenki felad a saját elképzeléséből is valamit, hogy a másikéból is beférjen vmennyi

- problémamegoldás: alaposan átbeszélni a véleményeket, azokkal kapcsolatos érzéseket, törekedni arra, hogy mindketten elmondhassátok a saját nézőpontotokat, majd olyan közös megoldást találni, ami mindkettőtöknek elfogadható

- alkalmazkodás: az egyik lemond a saját akaratáról, hogy a másiké érvényesülhessen (ez akkor jó, ha te kevesebbet vesztesz, mint amennyit a másik nyer, mert számára nagyon fontos a kérdés, vagy apróságról van szó, amikor nincs értelme vitázni)

- versengés: hajtod a magadét, a másik érceit elengeded a füled mellett

- elkerülés: magadban fortyogsz, de nem is mész bele a konfliktusba, kivonod magad belőle (pl. sértődött csend, nem szólsz a másikhoz 1 napig)


A leghatékonyabb a problémamegoldás, majd a kompromisszumkeresés. De az alaphelyzettől függően mindegyiknek lehet előnye, hátránya.

Attól is függ, az 5 közül te melyiket alkalmazod épp, és a másik fél melyiket (pl. versengő-alkalmazkodónál egyértelmű, melyikőtök "nyer")

2011. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nálunk ez a gyakorlatban úgy működik hogy mondok valamit ő rábálint,vagy forditott esetben én bólintok rá arra amit mond.Ezt nevezhetjük akkor közös döntésnek ezek szerint.


Nemigazán emlékszem(percek óta töröm a fejem)amikor is vitáztunk volna valamilyen döntés miatt.


Barátnőméknél nincs megoldás,egyik gyereket akar,másik nem.Na erre nem tudtam mit reagálni,szerintem itt nincs középút,és még van pár ilyen téma amiben nem látok esélyt arra hogy közös nevezőre jussanak a felek.

2011. okt. 21. 14:39
 17/22 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk az a jó, ha két ember úgy alkot párt, hogy az alapvető kérdésekben (pl. akarunk-e majd gyereket?) mindketten ugyanolyan állásponton vannak.

Nálunk -pedig én vagyok a nő!- a párom nem volt rest megkérdezni, hogy mit gondolok a gyerekvállalásról, mert ő benne van a korban.

Néztem egy nagyot, de rá 3 percre azt feleltem, hogy én is gyerekpárti vagyok. Nem volt vita ebben tehát később sem.

Bár amikor mi "közös döntéseket" hozunk, azt se mondanám vitának, inkább eszmecserének.

Ha két ember vitázik, abból nem igazán lesz egyetértés, vagy legfeljebb duzzogással....

2011. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
33%
A legyen gyerek-ne legyen gyerek dologra nincs köztes megoldás. Ott vagy az egyik enged, vagy a másik enged. Nálunk sem mindig az van, hogy kompromisszumot kötünk, nyilván van, hogy egyikünk beadja a derekát, vagy mint ahogy már előttem is írták, ha apróság, akkor nem érdemes rajta vitázni.
2011. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A gyerekkérdés amúgy nyomja nagyon a fejemet.

Tényleg nem tudom elképzelni hogy lehet az, h két olyan ember talál egymásra, ahol az egyik már nagyon akarja a babát, a másik meg egyátalán nem?

Vagy erről nem beszélgetnek, csak "hirtelen" kiderül? De az mégis hogy? Amikor összekerül 2 ember hónapok múlva már lehet körvonalazni a természetét, jellemét, elképzeléseit stb. Vagy mégse?

2011. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A gyerekvállalás jó példa, vannak olyan dolgok (nagy dolgok?) az életben, amelyeknek jóval súlyosabbak a következményei, mint a szoba színe vagy a csizma/kabát dilemma 15 ezerért. Amikor a döntés a hátralévő életünket befolyásolja, vagy nagy összegekről kell dönteni a családi kasszához képest, az azért nem olyan egyszerű (nálunk ilyen pl. az olcsó/drága térkő dilemma, megegyezés híján nézegetjük az ütött-kopott betont). Vagy lehet pl. hogy összeköltözzünk-e egyikőnk vagy másikónk idős, adott esetben nem éppen jó természetű szülőjével. Szóval ilyen sztem bárhol előfordulhat ahogy egyre újabb élethelyzetek adódnak az élet során.
2011. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!