Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elszúrtam az érettségim...

Nagyon elszúrtam az érettségimet, nem merek a szüleim szemébe nézni. Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
Ma számolgattam, kb 70% lesz középen és még leronthatom a szóbelivel is. Apám azt mondta, hogy ha nem lesz min. 80, akkor ne kerüljek a szeme elé. Még nem mondtam neki, hogy kb ennyi lesz, de nagyon félek! Barátnőmnek emelten lett ennyi és még ő sem volt megelégedve, hát akkor én? Elrontottam a jövőmet is ezzel:((
2011. okt. 21. 17:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
ugyan már, ez egyáltalán nem olyan rossz!! nem rontottad el a jövődet! tanulj ezerrel, és feljavítod valamennyire, nem baj ha nem lesz 80%. így is fel fognak venni erős iskolába. annyiféleképpen lehet számolgatni a pontokat. pár év múlva majd rájössz, hogy az érettségi nem ügy, csak most tűnik olyan életmegrengető dolognak :) a lényeg, hogy ne pánikolj be. minden rendben van, na. :) apudra meg hagyd rá. majd meglátja, hogy így sem maradtál le semmiről, így is el tudod érni amit szerettél volna. gondolom egy egyetem/fősuli a cél. max nem az angolt számoltatod be. de a 70 az nem rossz, erős sulit választhatsz még államilag támogatottra is bekerülsz simán.(egyébként, hogy egyik hozzászólásodra reagáljak, csak megsúgom, hogy az emelt szintű érettségi fika a felsőfokú nyelvvizsgához képest)
2011. okt. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek a biztatást. Mindegy, megelégszem ezzel, meg majd elviselem apám haragját, emeltre biztos nem megyek, nem lenne jó. Barátnőm megcsinálta a felsőfokút is és azt mondta, hogy szinte ugyanolyan volt, mint az emelt, meg ezt többektől is hallottam. Jó lesz ez, matekból viszont lehet, hogy emeltezek, abból versenyekre is járok.
2011. okt. 22. 00:51
 23/23 anonim ***** válasza:
nekem a felsőfokú üzleti szaknyelvi után az emelt érettségi egy kötetlen általános dumálgatásnak tűnt. köze sincs a felsőfokúhoz. de mind1, nem ez volt a téma :)
2011. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!