Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mit tehetnék? Miért...

S. O. S! Mit tehetnék? Miért ilyen "átmeneti agresszív" a kutyám? Fontos.

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom 9 hónapos szuka,2 hónapos kora óta van nálam, keverék,38-40 cm marmagasságú kb és a napokban agresszív velem,másokkal is ,de nem mindig ,valamikor szelíd,mindenkihez megy,puszis maci,természetesen velem is úgy mint bárki mással mikor hogy:(,de mikor sétáltattam egy kis gyerekre is vicsorgott,morgott :S én meg,megráztam a grabancánál(töbször is csináltam mikor rossz volt,(idáig a 7 hónap alatt 3 x) erre engemet is elég csúnyán meg kapott ,vérzett is de volt nálam szerencsére zsepi :S aztán haza mentünk és a kulcsomat szerettem volna fel venni,mert le ejtettem(pont mellette volt a kulcsom)és akkor is oda kapott és hirtelenében adtam neki egy taslit(nem akartam :S) és ez után ahogy ugye kapott egy taslit,és ezután még kétszer meg harapott(nem szoktam bántani,most először kapott egy taslit a pofájára).Miért agresszív?Mi Történt vele?:( soha ilyet nem csinált,szó fogadó,engedelmes volt,a falkavezérségi szabályt be tartottuk és idáig mindig minden,helyzetben teljesítette is de most teljes mértékben nem hajlandó :( idegenekkel agresszív de egyben szelíd is vagyis először vicsorog,támad,ugat de ha már oda mennek hozzá és nagyon szépen mondanak valamit csóválja a farkát aztán gondol egyet és már kap is oda ezér nem tudom mit mondjak ha meg kérdik "oda lehet e menni simizni"?hát ezt a választ szoktam adni:nem lehet! :( :S Mit tehetnék?Hogyan legyen újra a régi kutyám?Fontos!!!Normális válaszokat köszönöm.
2011. febr. 13. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én azt gondolom hogy valamit mégis csak rosszul csináltál.9 hónapos most próbálja a határokat,vezérségre törekszik.Egy jó kutyasuli sokat tudna neked segíteni.
2011. febr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem kimondottan agressziónak látom. Ez inkább dominancia. Mármint az alap probléma, és abból fakad az agresszió.

"a falkavezérségi szabályt be tartottuk"


Szerintem a falkavezérség nem szabály, hanem életstílus.

Amiket írtál, a fegyelmezési módszerek pl. elég messze állnak a falkavezérségtől.

Egy kutyát nem bántani kell, hanem leállítani. Nem megfélemlíteni, hanem alázatossá tenni.

Szerintem ilyen téren kellene másképp viselkedni vele. Én úgy látom, egyáltalán nem eldöntött, ki a falkavezér. Illetve ő már eldöntötte, hogy ő az.

Az, hogy ő határozza meg, ki mikor érhet hozzá, a tárgyak birtoklása, az, hogy fizikailag irányít téged, és a környezetét, ez mind egyértelművé teszi.

Téged pedig gyengévé tesz a szemében, hogy a tiszteletet megkövetelni akarod, és nem kiérdemelni.

2011. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamit biztosan rosszul csinálsz, de ezt látatlanban szerintem lehetetlen megmondani, hogy mit. Meg kéne mutatnod a szitut szakértőnek, mielőtt elfajul a helyzet.
2011. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor egy kutya odakap, mert pl. megakarják simizni, akkor az azt közli velünk a saját nyelvén, hogy "Ne nyúlj hozzám".

Amikor lehajoltál a kulcscsomóért, akkor azért kapott oda, mert már a sajátjának (tulajdonának) tekintette a földön heverő tárgyat. Amit te megakartál szerezni! Tasli lekever, kutya kétszer megharap, mert ugye meg kell torolni a renitens viselkedést. A feléje közeledő idegenre azért vicsorog és ugat, mert nem tudja mit fog az illető tenni (bizalmatlanság), mikor a közelébe ér tudja milyen ember ő ezért változtat hozzáállásán.

Valamit nagyon jól elrontottál, szerintem mi hamarabb keress meg egy hozzáértő embert.

Mióta viselkedik így?

2011. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Tudom hogy el rontottam valamit csak azt nem tudom mit,ezért fel keresek majd egy szakértőt.Egyébként 2 napja csinálja ezt de a mai napon meg szelíd,szófogadó volt.Ha egyik nap agresszív,a másik nap meg nem akkor miért nem agresszív máskor is vagy egyáltalán nem?Nem mindig agresszív csak péntek,szombaton kezdte ma(vasárnap)meg teljesen szó fogadó,szelíd mint az előtt(Ezt többször is már leírtam ).A legjobb megoldás szerintem a kutya suli,bár nem tudom hogy foglalkoznak e ilyen "átmeneti" agresszióval mert ha oda viszem lehet hogy tök szelíd lesz,és semmi gond nem lesz de az is lehet hogy agresszívan nyilvánul meg,mert eléggé kiszámíthatatlan :( :S Köszönöm még egyszer a válaszokat.
2011. febr. 13. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!