Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Az öcsém nagyon...

Mit tehetnék? Az öcsém nagyon agresszív! (hosszú, de súlyos)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a szüleim elváltak, én és a 17 és éves öcsém édesanyámmal élünk egy száz négyzetméteres kertes családi házban, az emeleten. Alattunk anyu nővére és a lánya, mellettük pedig anyuék szülei. A ház jó állapotban van, szép előkert, terasz, minden egyéb. Hátul a kertben nagyszülők tevékenykednek, zöldséges, gyümölcsös és egypár csirke is van, de be vannak zárva, nem rohangásznak.


Ezek normális körülmények szerintem(és a legtöbb normális ember szerint), de az öcsémet három éve elkezdte zavarni minden az életünkkel kapcsolatban.


13-14 évesen visszahúzódó gyerek volt, ilyen kis "nyomi", nem mert senkihez szólni, apám stílusa szerint öltözött, fogszabályzós lett, és kijöttek a pattanásai, serdült.


Gondoltam mivel rendes gyerek, kikupálom hogy férfiasabb legyen, több legyen az önbizalma. Elvittem fodrászhoz, választottam neki rendes ruhákat, amit a korosztályában nem néznek ki, mutattam neki egypár zenét, ilyenek. Aztán elkezdte élvezni a helyzetet, mert ezek sokat dobnak és a korosztálybeli lányoknál bejönnek ezek a dolgok. DE átesett a ló túlsó oldalára! MINDENBŐL a legjobb kell neki! Elkezdte nézegetni magát a tükörben alsógatyában, egyfolytában mutogatja magát anyám meg előttem, elégedetten nézi a testét(sovány, egy kis izommal), minden mondatához valami öndicsőítő megjegyzést tesz. Már a nagyon márkás ruhák kellenek neki, ami alatta van, nem méltó hozzá, többtízezer forintos lézeres arckezelésekre járt, a pattanások miatt, míg nem kiderült, hogy ételallergiája van, szinte mindenre. Ezért anyámat hibáztatja, szó szerint mondta neki, hogy miatta lett ilyen ezért próbálja neki megadni a legjobbat viszonzásként, ha már elcseszte. Anyám minden szart megengedett neki(lányos ház vagyunk, megbecsülik az egyszem fiút-.-) havonta jár fodrászhoz, három télikabátja van, meg több ruhája mint nekem, pedig lány vagyok, és még többet akar. Ezek szerinte csak normális igények, miért nem kaphatja meg őket.. Már több ízben kiakadt, hogy szar házban élünk, a csirkék miatt, a bútorok miatt nem mer idehívni senkit, erről anyám tehet, mert így nincsenek barátai. MINDENKIT lecsicskáz, mert többször bukott, most 18 júniusban lesz és kilencedikes. Egyfolytában nyavajog, hogy nem engedhet magának meg mindent, mert anyám keveset keres(200valamennyit, plussz a gyerektartás apámtól kettőnkre 100) Húszezer forintos zsebpénzt kap, a legnagyobb szoba az övé a házban, nemrég vett nagyondrága bútorokkal, újtvvel, újgéppel, franciaággyal, minden szarral. Meggyőződése, hogy több pénzt tudna keresni, mint az anyám, mindenféle tervvel előáll, amire pénzt kunyerál anyámtól, kezdve a pénzbedobós kv automatáknál, egészen a netes roulettejátékig. Anyám szerencsére tartotta magát, és csak roulettre adott pénzt, 10 ezret, amiből az öcsém 30at csinált, de aztán eljátszotta mind, szerencsére erről lemondott. Anyámat érzelmileg zsarolja, hogy a fiáért mindent megkéne tennie, meg hoyg nem tud ilyen putriban élni, ilyen szar körülmények között. (nagyon rendes lakásunk van) Anyámnak már az elején mondtam, hoyg nem normális h átköltözik a legkisebb szobába, az öcsém kedvéért, de az elejénmindent engedett neki. Már ott tartunk, hogy reggelente a bojlernyi melegvizet is kifürdi, mert normális ha az ember melegvízben akar fürdeni(nekünk ritkán jut). Nincsenek barátai, cszik, ezért magántanuló lett egy évre tavaly, mert nem lehetett bekényszeríteni az iskolába, ahova nem szívesen járt, mert nem votlak barátai, mindenki utálta, "az összes kis csicska volt" Anyám ezért is magát okolta, hogy hoygan kéne barátokat szerezni a 16 éves fiacskájának, amit öcsém zsarolt rajta, hogy anyám miatt nincsenek barátai, mert ha több leckéjét megírta volna(öcsém egy rohadt könyvet nem olvasott el soha, anyám írta a dolgozatokat, mert "mindenkinek az anyja írja") akkor nem itt tartana. Többször kiakadt, mikor ki akart erőszakolni valamit, hogy meg akar halni, szar az élete, mittudomén..anyám megsajnálja, mert a fia..

Szóval öcsém előállt az ötlettel, hogy járjon küzdősportos tanfolyamokra, ott lesznek barátai, anyám belement. Barátok nem lettek, de az agresszió nőtt, eddig csak csapkodott ajtót, falat ilyesmit, de már minden veszekedésnél, ha hallom, hogy abbamarad, az annak a jele, hogy az öcsém az anyámat fenyegeti, vagy a nyakát fogja, hogy hallgasson, ilyenkor átmegyek, kituszkolom az öcsémet, aki visszamegy a szobájába. Anyám nagyon hisztis, sokat kiabál magának, akkor is ha nincs ott senki de ez nem normális. Öcsém már többször mondta h csicskák vagyunk, a kussolj napi szinten többször elhangzik a szájából. Anyám nem akarja nevelőintézetbe adni, mert elcseszné mégjobban az életét, meghát a fia. Férfi ugye nincs a háznál sajnos ő a legerősebb. Ha a barátom átjön, és épp akkor kell átmennem, nagyon kínos, mert kérdezte már h segítsen e, de minél távolabb iygekszem tartani ettől. Nem tudom mi lenne a teendő, van az öcsémnek magántanára több tárgyből, szerinte az öcsém egy zseni, fényezi összevissza, érdekes a tanulmányi eredménye ezt nem mutatja. Nem tudom mit kéne tennem, mert anyám nem képes semmit, de most is akkora balhé volt, hogy szerintem addig kell valamit csinálni, amíg nem nagykorú, mert ilyenért simán börtönbe kerülne..


2011. okt. 22. 17:45
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Már volt abban a fázisban, hogy milyen menő füvezni, kipróbálta, semmi extrát nem adott neki, mással nem él, nem is lenne rá lehetősége, mert minden nap itthon van suli után, nincs kviel drogoznia sem.
2011. okt. 22. 18:07
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádat kellene egy kicsit kiokítani az érzelmi zsarolás c. tárgyból. Az a baj, hogy pont a mostani viselkedésével tesz rosszat az öcsédnek.
2011. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

A példaképes válaszolóhoz:


Eddig az apám volt a példaképe(apám viselkedése is rémes, de más téren) aztán mikor bekerült a képbe a barátom, ő volt gondolom, mert mindig a nyakán lógott(anyám örült, hogy barátkozik, mondta is nekem, hogy ne sajátítsam ki a barátomat!-.-), üzleti tervekkel bombázta, meg minden, de mikor meglátta, hogy van egy darab fecske alsónadrágja, ami itt volt a szobában, mikor bejött(itt hagy pár ruhát, hogy tudjon tisztát venni, ha itt alszik), mondta nekem h ilyet csak a csicskát hordanak. A css haverjai akiket soha nem látott a példaképei gondolom, mert mondta, hogy más is így viselkedik a szüleivel, ezért ez szerinte normális.

2011. okt. 22. 18:18
 14/47 A kérdező kommentje:

Bárcsak láthatnátok egy ilyen veszekedést, mikor kell valami neki. nem olyan egyszerű, inkább félelmetes. Mikor egyszer bementem, mert a veszekedés elhalt, anya az ágy sarkában kuporgott és sírt, miközben öcsém föléhajolt és egyre halkabban ismételte, hogy akarsz valamit mondani? felemelt kézzel, és egyre közelebb hajolt, mikor anya megszólt volna, és úgy mondta h kussolj..


Ezután került pszichológushoz, aki szerint depressziós, és barátok kellenének neki. De semmi emberség nincs benne, nem is értem mire gondolhat ilyen dolgok közben..

2011. okt. 22. 18:24
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk meg lehetne próbálkozni egy iskolaváltással. Általános iskolában én is ki voltam rekesztve, amiért olyan szegény volt a családom.


Mikör középiskolába mentem, egy olyan alapítványi (nem fizetős) középiskolába mentem, ahova hátrányos helyzetű gyerekek jártak. Ott nem voltam kirekesztve, mert mindenki egyformán szegény volt.


Ha az öcsédnek ilyen fontos, hogy a gazdag haverjai előtt játsza az eszét, akkor szerintem egy ilyen suliba kellene vinni, ott nem lenne ilyen "pénzes-versengés", tudna a tanulásra koncentrálni, és talán látná, hogy rosszabb is van, mint egy fecske alsógatya, vagy márkátlan ruha. Talán megtanulná megbecsülni azt, amije van.


Privátban megírom az iskola nevét, ha érdekel.

2011. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
90%

Hú, amit utoljára írtál! Ha én ilyet láttam volna, tuti nekimegyek! Igaz, én is lány vagyok, de akkor is. Az anyámmal ne beszéljen így senki.

Sztem egyébként elmebeteg. Be kéne zárni.

2011. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Sírni szokott a srác? Mert ahogy írod, hogy fizikailag bántalmazza az anyukádat, én már azon is gondolkozok, hogy pszichopata vagy szociopata. Nem tudom, nekem ez annyira furcsa, hogy érzelmek nélkül így terrorizálja az anyukátokat.

És a pszichopata egyébként könnyűszerrel át tud verni egy pszichológust vagy pszichiátert. Mivel az évek során megtanulja leutánozni az érzelmek kifejezését, gyerekkorban szinte észre se lehet venni, csak felnőtt korban, mikor már késő és elfajultak a dolgok.


Nem normális ez az egész... ami veletek történik.

2011. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Nem jár gazdagok közé, nem is egy kifejezetten jó gimibe, de így többszörös bukottan nagyon nehéz olyan iskolát találni, ami átvenné. amúgy két általánosba járt és két gimnáziumba is, egyik sem változtatott a helyzeten. Szerintem csak egy max két gyerek él feltűnően jobban nála, de ilyenkorban nagyon felvágósak.


Igen, általában akkor sír, mikor odáig jut a helyzet, hogy én tuszkolom ki a szobából, visszamegy a sajátjába, majd sírva visszmegy anyámhoz és közli hogy miatta akar meghalni. De olyankor már anya is sír, és én is, mert ilyen helyzetet nekem nehéz elviselni sírás nélkül.

2011. okt. 22. 18:39
 19/47 A kérdező kommentje:
Nemtudom, hogy mennyire lenne jó ötlet berakni ilyen gyerekek közé, mert mikor az egész kezdődött, volt egy "bandája" a kisebb fiúk körégyűltek, és mondjuk órán kupakot olvasztottak gyújtóval meg ilyesmi. Minden tanár mondta, h öcsém a főkolompos, de ő játszotta az ártatlant. Még az is lehet, ha hátrányosabb helyzetűek közé kerülne, hogy körégyűlnének féltékenységből és ő lenne a menő, nőne az egója, vagy kiutálnák és jöhetne a még több önsajnálat.
2011. okt. 22. 18:44
 20/47 anonim ***** válasza:
26%
Durva helyzet de magától senki nem lesz ilyen. A te kezed is benne van a dologban mert ilyenné tetted. Próbáld átérezni az ő helyzetét akkor talán megérted hogy nem kellet volna bátorítani hanem orvoshoz kellet volna fordulni. Furcsa egy család az biztos.
2011. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!