Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghalna az aki a legtöbbet...

Ha meghalna az aki a legtöbbet jelenti az életetekben, ti hogyan élnétek túl?

Figyelt kérdés
Azt írjátok kérlek, hogy mit tennétek, hogy ne legyen a mindennapotok olyan szörnyű.
2011. okt. 25. 17:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén szólva nem tudom, valószínűleg először összeomlanék, utána a munkába menekülnék.

De te nem teheted meg ilyen szabadon. Neked felelősséged van, a kislányod. Igyekezz mindent megtenni, hogy elviselhetőbbé tedd az édesanyja hiányát - talán ez neked is segíteni fog.

2011. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Kérdező! Nagyon nehéz ez, mert azt kérded hogyan élnénk túl, neked pedig túl kell élned. Nem voltam még ilyen helyzetben, de a hideg is kiráz, mert a férjem teherautó sofőr és ha egy nap nem ér haza időben, már ideges vagyok. Ez is már valami, hogy ide írtál, mert látom, keresed a kommunikációt más emberekkel. Tedd ezt a továbbiakban is, mert ilyenkor az emberi kapcsolat nagyon fontos. Adjon erőt a közös gyermeketek és higgy Istenben, hidd, hogy jó helyen van és büszkén néz le rád a mennyországból. Hogy éld túl? Nem tudom, de a kislányod biztos nem szeretné, hogy ne éld túl. Tudod, az idő sebeket gyógyít, itt nem segít más, csak az idő. Talán lesz itt valaki, aki átélt hasonlót és hasznosabb tanácsokat tud írni, én pedig csak annyit tudok, hogy így ismeretlenben is sok erőt kívánok neked, hogy túl lépj ezen a kritikus időszakon.
2011. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%
Fogadd őszinte részvétemet! Nagy kegyelem az idő, bátran mondhatom, hogy a legnagyobb. Tudod, minden nap egy nap, és az emlékek is megkopnak idővel, a fájdalom is eltompul. Most még a gyászt éled, és éld meg, mert ezt a fájdalmat nem szabad megspórolni.Vonulj el egy olyan helyre, ahol egyedül lehetsz, és nincsenek zavaró körülmények. Adj ott magadnak egy kis időt... a többit rád bízom. Amikor visszajössz, láss neki a dolgaidnak, mert a napi rutin az, ami egybetartja az embert. Bármi történik, bármekkora tragédia ér, enni kell, ruházkodni kell, a gyermekedről gondoskodni kell. Kívánok nektek jó egészséget, vigaszt a gyászodban és erőt, hogy felnevelhesd a kislányodat. Ölellek szeretettel.
2011. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
76%
Ha meghalna a 2 kislányom (16 és 18 évesek), biztos öngyilkos lennék.
2011. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
85%
Én, ha gyújtottam gyertyát akkor jobban voltam kicsit,rövid időre javult a szívfacsaró, mardosó érzés. Emlékszem a buszon úgy jöttem haza hogy potyogtak a könnyeim, de nem érdekelt ki mit gondol.
2011. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
90%

Őszinte részvétem. Ahogy olvastam a válaszokat, elkezdtem sírni. Mostanában rettenetes érzések fognak el, mi lesz, ha anyu egyszer itthagy... Nekem most ő a mindenem, rá nézek fel legjobban, soha nem tudnám elengedni... De valamikor el kell, ezt tudom. De még nem most. Szerintem bele is halnék a veszteségbe. :( Nagyon sajnálom, ami történt, de a kislányodnak szüksége van rád. Foglalkozz vele minél többet, mondd neki sokszor, hogy az édesanyja vele van, csak nem látja, próbáld vele elfogadtatni. Majd megszokja. Mutass neki fényképeket róla, tedd az ágya fölé, hogy érezze: az Édesanyja vigyáz rá. Ami nagyon fontos, hogy játssz vele sokat és tanítgasd. Majd megszokja, hogy anyu nincs. Te pedig így enyhítheted a fájdalmad. Ha ránézel a lányodra, lásd benne az anyukáját, szeresd Őt nagyon. Boldogan emlékezz vissza az együtt töltött időkre. Gondolj arra, hogy szép élete volt, és egyszer majd találkoztok.

Mégegyszer részvétem. :(

2011. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
15%
sehogy...
2011. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
54%

Olvass a neten a gyászról, a gyász feldolgozásáról mások gyászáról. Vannak segítő szervezetek akik tudnak segíteni. De leginkább mások fájdalma adhat vígaszt.


Sajnos végig kell ezt a gyász időszakot élned.


Sajnos azoknál a pároknál történik ilyen akik boldog házasságban élnek, ahol veszekednek, állandóan válni akarnak ott, hosszú rossz házasság van, ahol meg ilyen ott rövid, boldog.


őszinte részvétem

2011. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy nem a kérdésedre válaszolok!


Őszinte részvétemet szeretném nyílvánítani így ismeretlenül is! Nagyon sok erőt kívánok neked!


A szívetekben örökre ott fog élni ezt sose feledd el!

2011. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fogadd őszinte részvétemet! Ez borzalmas:-(


Ne haragudj, nem nagyon tudok mit tanácsolni, mert csak 20 éves vagyok, nincs nagy élettapasztalatom, de nem bírtam ki, hogy ne írjak Neked!


Nekem 2 évvel ezelőtt halt meg a Barátnőm, szintén autóbalesetben. Akkor összeomlottam. Azt mondtam, hogy rosszabb már nem jöhet:-( ...de az élet megint meglepett, ugyanis Édesanyám, aki szívbeteg volt, 4 hónappal ezelőtt váratlanul elhunyt!



Én is próbálom valahogy túlélni a napokat, pszichológushoz járok, csak ennyit tudok tenni én is. Sajnos nem tudom, hogyan lehet elviselhetőbbé tenni a napokat. Szeretnék segíteni, de én is keresem erre a választ.


Nagyon sok erőt kívánok Neked!!! ...és a kislányodnak! Próbáld valahogy túlélni a helyzetet, tudom, hogy nagyon nehéz, de muszáj! Magadért is, de ott a kislányod is, gondolj Rá! Én is a Hugom miatt tartom magam valahogy, pedig én is legszívesebben feladnám! ...de nem lehet, itt a Hugom!



Őszinte részvétem, mégegyszer!

2011. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!