Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghalna az aki a legtöbbet...

Ha meghalna az aki a legtöbbet jelenti az életetekben, ti hogyan élnétek túl?

Figyelt kérdés
Azt írjátok kérlek, hogy mit tennétek, hogy ne legyen a mindennapotok olyan szörnyű.
2011. okt. 25. 17:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
41%
A kérdésre válaszoltam és nem viccből. Mellesleg utálom ha feltesz egy tök általános kérdést, aztán kiderül a háttérsztori, és hogy igazából a arra keres megoldást. Tanuljatok meg egyértelműen kérdezni, ennyi. Ha úgy lett volna feltéve a kérdés hogy meghalt xy hogyan dolgozzam fel, egy szót nem írtam volna.
2011. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
84%

Ha hiszel abban, hogy létezik egy másik világ, ahol a párod most is él, akkor könnyebb elviselned a veszteséget. Ha arra gondolsz, hogy ő most is figyel benneteket, ha gondolatban beszélgetsz vele, ha tudod, hogy odafönn majd egyszer még találkoztok - mindez enyhítheti a fájdalmad.

Segíthet az is, ha minél zsúfoltabbá teszed a napjaitokat. Ha dolgozol, összpontosítsd minden figyelmedet a munkádra. Ha a kicsivel vagy, merüljetek bele mindenféle remek játékba. Ha a kedvéért tudsz nevetni, ez enyhítheti a fájdalmad. És ha hiszel abban, hogy Ő figyel benneteket odafentről, akkor abban is hiszel, hogy ő boldognak, nevetősnek szeretne látni benneteket.

A fájdalmad ellenére minden nap figyelj arra, ami jó ér. Érdemes minden este leülni, és leírni: "A mai nap hálás vagyok azért, hogy... (és keress meg minden apróságot, amiért hálás lehetsz)" Tudom, hogy most nagyon nehéz bármiért is hálát érezni, de próbád ki, segíthet lassacskán enyhíteni a fájdalmad.

2011. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:

Én, lassan 20 éve, átéltem valami hasonlót.

Nehéz volt.

De a lányod miatt (is) túl kell élned.

Érte mindent meg kell tenned!

Lehet, hogy a lányodban Őt látod majd újra...

2011. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Szerintem is olvass gyaszrol szolo forumokat,lehetseges,hogy segit.


Az egyik ismerosomnek a felesege halt meg a nyaron ,nekik is 4 eves volt a gyermekuk,o kisfiu. Borzalmas.

2011. okt. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Itt egy oldal, én is ide járok és úgy érzem, kicsit segít!


[link]



Én kiírtam magamból a bánatom, a Barátnőmmel kapcsolatban is és Anyuval kapcsolatban is. Ott "meghallgatnak", tanácsot adnak, mások is kiírják magukból a bánatukat, kicsit megkönnyebbül tőle az ember és talán mások is erőt meríthetnek a történetekből!



Erőt kívánok!

2011. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Gyorgyi28 ***** válasza:
87%

Nagyon sajnálom ami veletek történt. Teljesen átérzem a helyzetet, az én férjem is most halt meg, még nincs 3 hete. Nekünk 9 hónapos a kislányunk. Még csak 27 éves volt, semmi tünete nem volt és egyik reggel elment dolgozni, és többet nem jött haza. :((((

Iszonyatosan fáj! Borzalmas az űr, amit maga mögött hagyott...

De muszáj felállni, a gyerek miatt. Nekem az ad erőt, hogy ránézek és arra gondolok, hogy itt van ez a gyönyörű kislány, aki igazán megérdemli, hogy boldog gyermekkora legyen (már amennyire lehet) és hogy legalább az anyja ne legyen zombi, hamár Apát elveszítette.

Te mit mondtál a kislányotoknak? Hogy mondtad el neki?

2011. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
19%

Mindennap fel kell kelni, mert van egy kislányod, aki miatt bizony pénzt kell keresni, és továbbvinni a mindennapokat. Nagyon sok erő kell hozzá, de meg tudod csinálni. Fáj, tudom, és nagyon nehéz, talán azt is érzed, hogy nem bírod tovább. De a kislány... ugye tudod, hogy miatta tovább kell menned? Sok erőt kívánok hozzá, és sok örömöd leld a kislányodban.

Keress apró célokat, amiket végig tudsz vinni. Hülyén hangzik, de pl az, hogy kitakarítod a vécét. Vagy kimosod a tegnapi ruhákat. Vagy elmentek a játszótérre együtt homokozni. Ezek viszik előre a napjaidat, és múlik az idő. Ami gyógyítja a sebeket a szíveden. Közhely, de igaz: az idő meggyógyít, enyhíti a fájdalmad. Ismeretlenül is sok erőt kívánok.

2011. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!