Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem tetszik amit a szüleid...

Ha nem tetszik amit a szüleid főznek otthon, akkor kenyeret eszel?

Figyelt kérdés

Nálunk a testvérem csinálja ezt,és elég bosszantó mert így a szüleimnek és nekem kell megennünk azt a mennyiségű kaját amit anyum 4 emberre szánt. Nekem elképzelhetetlen hogy szendvicsezzek rendes ebéd helyett,még akkor is ha nem a kedvencem az aznapi kaja,max kevesebbet eszek belőle és később majszolok még valamit. Szerintem ez a tisztelet kimutatása anyum felé,aki dolgozott azzal hogy legyen főtt étel aznap is és rosszul érezném magam ha ezt semmibe venném.


17/L


2011. okt. 25. 19:02
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nincs mindennapi főzőcske, mert mindenki későn ér haza, de ha hétvégén főzünk - pár éve már besegítünk húgommal anyámnak -, akkor általában kétfélét szoktunk. Esetleg egy harmadikat is, de abból csak egy 2 fős adagot. Így aztán mindenki azt eszik, amit szeretne - másnap meg másból fog stb.

Nem hiszem, hogy ha csak egyfélét főznénk, és nem tetszene, akkor szendvicseznék - ugyanis mindig meg szoktuk előtte beszélni, ki mit szeretne, meg mindenki tudja a másikról, hogy mit nem eszik meg.

Tehát ha pl. makarónit csinálunk, automatikusan veszünk egy pohár tejfölt meg egy kis sajtot apámnak, aki nem szereti azt a szószt, viszont a tejfölöstésztát igen.

2011. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%
Ha olyat főz anyum amit nem szeretek, azt már előre tudja, hogy nem szeretem így kevesebbet csinál...és akkor vagy főz valamit nekem is, vagy én főzök magamnak, vagy csak szendvicset eszem, Ennyi.
2011. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
57%

A bátyád egy elkényeztetett hülyegyerek, ne haragudj. Anyukád helyében már nem is számolnék vele főzésnél...

Régen én is csak azért ettem meg dolgokat otthon, mert nem akartam éhen maradni, és mert tudtam, hogy ha már anyukám időt meg energiát szánt rá, ahogy már írták előttem is.

Viszont egy csomó kaját másképp készítek, mint ők, és örülök, hogy már megtehetem. De sokszor volt olyan, hogy megkértem anyukámat, hogy félúton szedjen ki nekem a lecsóból, mert ahogy ők szerették szétfőzve, az szerintem undorító. Vagy a főzelékeknél is mindig kértem, hogy nekem csinálja normális állagúra, ne olyan folyékonyra, ahogy ők eszik. Meg ha olyan volt a pörkölt, amit nem szerettem, akkor ettem csak a szaftját, és ennyi.

2011. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
97%
Miért kéne befalnotok 4 ember adagját? Elteszed és megeszed másnap.
2011. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Hehe,ilyen félútnál kiszedés nálam van :D Például a bablevest tej nélkül szeretem és mindig kitesznek nekem egy kis edénykébe natúr állapotban :D
2011. okt. 25. 20:47
 16/34 A kérdező kommentje:
Ha másnap esszük meg,akkor nem ugyanúgy 4 embernek készített mennyiséget eszünk 3-an? De.
2011. okt. 25. 20:50
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ízlett, ami volt csináltam mást, akár főttet, akár szendvicset. Ez van, ha nem szeretem, nem eszem meg és pont. Én se várom el senkitől, ha jönnek hozzám, hogy azt egyenek, amit nem szeretnek. Akkor kapnak mást, nem nagy ügy.

22/L

2011. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%

Igen akkor eszek valami mást.

-Szerintem senki ne mondja meg nekem, hogy mit egyek. Nálunk legalábbis ez egyértelmű és elképzelhetetlen.

-Miért kéne mindent magamba tömni amíg megengedhetem hogy azt egyek amit szeretek? Attól még nem dobom ki a többit sem.

-A tiszteletnek meg a nevelésnek meg ilyeneknek nem sok köze kéne hogy legyen az evéshez. Azt hogy mit szeret és kíván az ember, nem lehet irányítani.

2011. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
mi mindig megbeszéljük, hogy mi legyen a kaja és az főzi meg, aki épp ráér. így azért mindig jó étel kerül az asztalra.
2011. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én olyankor mondjuk készítek egy szendvicset vagy valami mást. Néha megeszem azt is, amit amúgy nem nagyon szeretek, de tisztelet ide vagy oda, tudod te milyen érzés, mikor tömöd magadba azt az ételt, ami egyszerűen már visszajön, annyira nem kívánod?

Nekem el kellett játszanom máskor, senkinek nem kívánom. Mert ami nem ízlik neked, amit nem szeretsz, azt egyszerűen borzalmas érzés lesz megenni. Hányingerkeltő, mert csak erőlteted magadba. Ez egyszerű biológia, ugyanis a test nem veszi be azt, amit nem akar...

2011. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!