Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem tetszik amit a szüleid...

Ha nem tetszik amit a szüleid főznek otthon, akkor kenyeret eszel?

Figyelt kérdés

Nálunk a testvérem csinálja ezt,és elég bosszantó mert így a szüleimnek és nekem kell megennünk azt a mennyiségű kaját amit anyum 4 emberre szánt. Nekem elképzelhetetlen hogy szendvicsezzek rendes ebéd helyett,még akkor is ha nem a kedvencem az aznapi kaja,max kevesebbet eszek belőle és később majszolok még valamit. Szerintem ez a tisztelet kimutatása anyum felé,aki dolgozott azzal hogy legyen főtt étel aznap is és rosszul érezném magam ha ezt semmibe venném.


17/L


2011. okt. 25. 19:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha épp nem kívánja, de amúgy szereti, akkor foghatna egy ételtartót, és lefagyaszthatná az adagját, akkor nem ti lennétek a konyhamalacok.

Ha nem szereti, akkor meg nem kell neki főzni.

2011. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
97%

Családja válogatja. Nálunk apa főz, de attól, hogy esetleg épp nem eszem meg amit főzött, még tisztelem. Szerintem sem ettől függ a tisztelet és a megbecsülés.

Sose erőltettek rám semmit amit nem szerettem volna, és ennek ellenére nem lettem elkényeztetve. Ha pl olyan ebéd készül, amit szeretek de épp nem kívánom, akkor nem eszek belőle, csinálok magamnak mást. És semmiféle gond nincs belőle. Hiszen később úgyis enni fogok, esetleg vacsira vagy másnap ebédre. Ha pedig olyan készül amit nem szeretek akkor vagy van más - esetleg előző napi maradék - vagy ha nincs és apának sincs kedve két félét főzni, akkor csinálok magamnak valamit.


Hozzátenném, hogy amikor én főzök akkor én is úgy vagyok vele, hogy eszik aki akar.


23N

2011. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagy iq harcos vagy látom. Három adagot megesztek, a negyediket elteszed másnapra, Egy adagot eszel meg másnap amit előző nap eltettél és így tovább.Segítsek még értelmezni?
2011. okt. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%
A megoldás pofon egyszerű, ha a bátyád ennyire válogatós, anyád egyszerűen NE főzzőn rá! Majd megtanulja a leckét.
2011. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
80%

08:56

DE a kérdező is szeretne mást tenni,ha félre félre rakosgatják az adagot akkor is nekik kell megenni.

2011. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Úgy látom felpiszkáltam a kedélyeket.

Leszögeznék pár dolgot:

1, Anyámék mindig igyekszenek olyat főzni ami mindenkinek ízlik

2, Ebből következően számolnak a bátyám fogyasztásával is (hiszen elviekben neki is ízlik,ő is eszik belőle)

3, Aki random nem eszik (mert mondjuk pizzát evett a munkahelyén és nem éhes)

4, Így engem piszkálnak hogy egyek többet/többször és így nagyon jól tudom mennyire esik jól az a kaja,amit nem kívánsz,de muszáj megenned

(5, Továbbá aki csak bunkózni jön ide,annak GTFO.)


6, Köszönöm azoknak akik hasznos válaszokat adtak. Örülök hogy vannak akik közösen főznek/főznek magukra és nem csak ülnek ölbetett kézzel és finnyáskodnak.

2011. okt. 26. 20:04
 27/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem eszem akkor kenyeret. Azt is a szüleim sütik.
2012. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
ha olyan van amit nem szeretek akkor én simán eszek melegszendvicset,vagy mindig van valami mirelit kaja akkor azt gyors kisütöm..
2012. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
9%

Anyukátoknak már évek óta nem kéne fözni rátok csak hétvégén.

Tiniknél már elvárható hogy a hétköznap ők fözenek a családra suli után lenne idő 1 levest feldobni, tésztát fözni...

2013. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 McEnroy ***** válasza:
26%
én pl remekül főzök és sütök.. tehát nekem mindegy, én megtudok csinálni mindent. ajánlom mindenki figyelmébe desszertként, a Fokhagymakrémes epertortát, majonézes szilvalekvárral. Valami isteni. főételként pedig a mentolos, csokikrémes pacalt, egy kis rakott almakompóttal..
2013. aug. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!