Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új tantárgyak: udvarlás,...

Új tantárgyak: udvarlás, szerelem, hűség, pelenkázás. Vélemények?

Figyelt kérdés

Az ide vágó cikk:


[link]


2011. okt. 25. 21:16
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
94%
Ezek megtanítása a szülők dolga lenne.
2011. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
81%
1. 3 szó: A családi életre nevelés... Akkor?
2011. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
64%
Bakker, először kötelező hittan, aztán mindennap tesi, most meg ez... szólt valaki a Hoffmannak, hogy két hülye ötlet közt elmélkedjen már el azon, hogy az iskolásoknak is csak 24 órából áll egy nap?
2011. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
89%

Lehet hogy ezzel nem leszek népszeű, de nem vagyok feldobva az ötlettől:

1. A diákok tanulják meg biológia órán azt, hogy mitől lehet teherbe esni és mitól nem, mit jelent a védekezés, milyen állapotok befolyásolhatják annak hatékonyságát, mit jelentenek a nemi betegségek. Mindezt tényszerűen, természettudományos objektivitással, mellőzve az "életre nevelő" körítést.

2. Az erkölcsi alapok megadása a család nem átvállalható feladata. Ráadául pl. a családi munkamegosztás, nemi szerepek kérdése annyira egyéni, hogy nem lehet és nem is szabad sablonosítani (én pl. az életembe való durva beavatkozásnak venném, ha központilag előírnák, mi a feladatköröm a saját családomban, és milyen udvarlás a helyes).

3. Nem, régen nem vagyok már tini...

2011. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy oltári nagy baromság.


Az udvarlás az benne van az illemtanban, onnan különszedni egy vén p...a miatt nevetséges. A szerelmet és a hűséget nem lehet tanítani. Egyik egy érzés, másik egy kialakult viselkedésforma. Vagy van, vagy nincs, de tanítani nem lehet.


A pelenkázás meg inkább nem is mondom...

2011. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:28


Hát hallod, ez nagyon jó ötlet lenne ha a jogsit kötelező tantárgy lenne, de addig álljunk fél lábon.Bevétele van belőle az államnak, így tuti, hogy nem kezdik el INGYEN tanítani.. :/

A véleményem a témáról pedig az, hogy tényleg alapból ezeket a dolgokat otthonról kéne hozni, mint természetes dolgot(mondjuk a pelenkázást azt pont 3 perc megtanulni).

De itt alapvetően a társadalommal van baj, és ezen egy pár óra amit valaki tart nem fog változtatni.

Elég rossz családból származom, nem igazán foglalkoztam velem.Így azt képzeltem, hogy azt csinálok amit akarok.Megtaláltam a kis rétegemet.Nálunk voltak drog prevenciók fél évente, annyi értelme volt, hogy vagy beittunk előtte, vagy ellőttünk 1 vicces cigit, és beültünk röhögni., és mikor ecsetelték a dolgokat nekünk, nem el rettentettek, sőt inkább felhívták rá a figyelmünket.Totál fordítva sült el a dolog!!Na mindegy.

De szerencsére megjött az eszem, és most boldog anyuka vagyok...de sokszor eszembe jutott, hogy mi lett volna ha..

2011. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
95%
Ártani nem ártana, mert biztos tudnának mondani olyan dolgokat amiről a mai fiatalok nem tudnának, nem olvastam el teljesen a cikket, de azt elmondom hogy ezt elsősorban a 12-16 éves korosztálynak kellene tanítani mivel manapság már ezek vannak többségben akik csak összevissza szexelnek meg teherbe esnek anélkül hogy védekeznének.
2011. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
45%

Ez egy ostobaság. Ezt otthon kellene megtanulniuk a gyerekeknek.

Egyedül annak lenne értelme,hogy a nem kívánt terhesség elleni védekezést tanítsák.

Udvarlás?

Az én fiatal koromban ez természetes viselkedési forma volt. A lányok és a fiúk külön iskolákba jártak. Társaságban ismerkedtek meg,úgy,hogy valaki bemutatta őket egymásnak. Ha tetszettek egymásnak,akkor a fiú udvarolt a lánynak. Hétvégeken elment a lányékhoz (lány a fiúhoz soha),és ott beszélgettek,többnyire a szülők jelenlétében. Délután elmentek a városba sétálni,esetleg a korai mozielőadásra. Ha volt valahol táncolási lehetőség,akkor a lányt mindig kísérte valaki. Kettesben soha nem mehettek. Ha már néhány hónapja együtt voltak,este a kiskapuban elcsattant egy-két csók. De szexről még véletlenül sem eshetett szó.

Amelyik lány ezt nem tartotta be,azt szajhának tartották,még a fiatalemberek is.

Ha egy mai tininek azt mondanák,hogy így kell udvarolni,akkor körbe röhögnék a tanárukat.

Igaz,hogy ma túlságosan szabadosak,de azért nem feltétlen volt jó a 60 évvel ezelőtti viselkedés forma sem.

Inkább a helyesírást és olvasást tanítsák meg rendesen az iskolákban.

2011. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
79%
na ne már.
2011. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
33%
Beleegyeznék..:)
2011. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!