Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új tantárgyak: udvarlás,...

Új tantárgyak: udvarlás, szerelem, hűség, pelenkázás. Vélemények?

Figyelt kérdés

Az ide vágó cikk:


[link]


2011. okt. 25. 21:16
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt nem értem. Most komolyan olyan diákoknak akarnak ilyesmiket tanítani, akik még az alapvető dolgokat sem veszik komolyan, ráadásul egy olyan oktatási rendszerben, ahol sokan még olvasni sem tanulnak meg normálisan? De tényleg, azoktól mit várnak egy pelenkázási órán, akik még egy történelmet, vagy angolt (vagy akármi mást) sem bírnak végigdolgozni?


Egyébként meg hogyan tanítasz meg valakit a szerelemre, egy iskolában, órán? Ha a te szerelmed nem felel meg az órán megbeszélteknek, akkor az nem is számít? Ki határozza meg, hogy mi a "helyes" szerelem és mi nem? (Jó, itt most nem arról beszélek, hogy "Nem verjük a párunkat." vagy hasonló, teljesen egyértelmű dolgok.)


Tavaly érettségiztem, szóval bennem még elég élénken élnek a középiskolai emlékek. Főleg az első 2 év volt az, amikor nagyon nem fértünk a bőrünkbe, folyamatosan valaki ölte a másikat. Megmondom őszintén, nem szívesen osztottam volna ott meg a szerelemmel és udvarlással kapcsolatos érzéseimet, volt bőven más ok arra, hogy egymást cseszegessük.


Másrészt meg mi az már, hogy egy államilag meghatározott tanterv alapján tanuljuk meg azt, amit otthon kellene látnunk? Jó, tusom, régen rossz, ha ezeket a dolgokat nem hozzuk otthonról, de mit gondolnak, egy iskolás korú gyerekre, akinek például agyba-főbe csalja az apja az anyját, az majd a Marika néni szava alapján jön rá, hogy ez rossz és te atya úr isten, ezt nem szabad?

2011. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is a család dolga lenne, de ha a család nem tud jó példát mutatni, hasznos lehet egy-két ilyen óra.
2011. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
87%
neeee már megint... akárhányszor ebbe a kategóriába jövök, agyvérzést kapok.
2011. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
87%
A szerelmet és a hűséget nem lehet iskolában tanítani,a "családi krízishelyzetek megoldása" nevű tananyag viszont nem hülyeség.Hány olyan házaspár van,akik a gyerekek előtt üvöltöznek egymással ahelyett,hogy érett felnőtt módjára megbeszélnék a dolgokat.Az udvarlást szerintem is tanítani kellene,mert ma már egy fiatal lány azt sem tudja eszik-e vagy isszák.Nekem nagymamám mesélte,hogy hogyan udvarolt neki nagypapám,és esküszöm ezt vissza kellene hozni divatba.A mai fiúk nagy része sajnos azt hiszi,hogy elég egyet füttyentenie,vagy leitatnia a lányt.Lehet lepontozni,de én egy kicsit "régimódi" nevelést kaptam,én szeretem ha udvarolnak nekem.25/L
2011. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
57%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:06


Tényleg jó lenne ha udvarolnának a fiúk!

DE

mit várunk addig, amíg ennyi rohadt k.urva van a tv-ben?Szerintem nem a fiúk hibája az, hogy nem udvarolnak, hanem a lányoké akik ezt nem várják el, és attól hiszik menőnek magukat, hogy minél több fiúval .....pff.

2011. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
37%

Pelenkázás... na de mindkét nemnek? És aki mondjuk nem tervez családot? Akkora baromság.


A szerelem pedig nem tudomány. Hiába mondja el az egyik lány, hogy mi nem tetszik neki, lehet, hogy a másiknak meg pont az.


Annyira nevetségesek, szinte remegnek azért, hogy a fiatalok szüljenek. Ahelyett, hogy normális fizetések lennének.


Komolyan mondom, szinte már látom a jövőt. Aki teheti, lelép innen, aki meg marad, az lesz a kisebbség, mert a mostani kisebbség addigra annyira elszaporodik. És szépen lassan eltűnünk a térképről. Pont az ilyen barom, idióta, s€ggfejek miatt.

2011. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Huh, népszerű téma. :)


Hát igen: szerintem sem ártana, ha úgy általánosságban körülnézek. De ez csak az elmélet. Amit felhoztatok, azokkal nagyon is egyet értek.


Idézet (a cikkből):

"»A szülőknek egyre kevesebb idejük jut gyermekeikre, ezért társadalmi elvárásként fogalmazódik meg a nevelési-oktatási intézményeknek az erkölcsi normák közvetítésében való fokozott részvétele« - áll a dokumentumban."


A szülők elfoglaltságának csökkentése föl sem merül. Még azt is elvesszük tőle, amiért egész életében gürizik.

És az óraszámokkal mi lesz? Növelik, vagy kivonnak más tananyagokat? Nem csak a szülő nincs otthon reggeltől estig, hanem a gyerek sem. Ez a család?


"Annyira nevetségesek, szinte remegnek azért, hogy a fiatalok szüljenek. Ahelyett, hogy normális fizetések lennének."


Hát ja. Eddig sem akartam gyereket, de most már duplán nem akarok - ironikus módon ezt érik el az ötletükkel. A VHEMT pártra szavazok. :)

[link]

2011. okt. 25. 22:23
 28/43 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy baromság. Röviden ennyi a véleményem.


Bővebben: ezeket a dolgokat otthon kéne megtanulni.

"kötelezően kell majd oktatni például a családtervezést, a családi krízishelyzetek kezelését, illetve a párkapcsolati kultúrát, amelybe az udvarlás, a szerelem és a hűség tanítása is beletartozik" - szakértőknek tudni kéne, hogy tiniknek már majdnem mindegy, mit papol a tanár, mert ezek a dolgok óvodáskorban eldőlnek.

Családi szerepek, családi ünnepek... mostantól rossz család lesz, aki karácsonykor nem megy éjféli misére? Szuper...

Az meg végképp csúcs, hogy így akarnak rávenni a családalapításra. Persze nyilván olcsóbb, mint emberi megélhetést biztosítani.


Az a véleményem, hogy ezeket a dolgokat nem iskolában kéne tanítani. Egyelőre az iskoláknak össze kéne kapni magukat, mert pillanatnyilag ezerszámra ontják a funkcionális analfabétákat, ergo valamit rosszul csinálnak. Baromira nem tűnik jó taktikának, hogy ha már az alapfeladataikat se tudják ellátni, még pluszfeladatokat is kapjanak.

2011. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
68%

Gyerekgondozás, meg ehhez hasonlók, az oké. De az erkölcseimet ne az állam akarja központilag meghatározni! Ezek nem olyan dolgok, amikbe a kormányzatnak beleszólása van, mivel ahány ház, annyi szokás.

Különben nekem szakközépben volt olyan órám, hogy kommunikáció, illetve viselkedéskultúra. Itt tanultunk illemszabályokat, helyes kommunikációt, meg ehhez hasonlókat. Pl. hogy ki kinek nyújt először kezet, ki az, akit bemutatnak és ki az, akinek bemutatják, stb. Ennek még értelmét is látom. De az mi már, hogy a családi életet államilag akarják ezáltal szabványosítani?

2011. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
90%

Hát tudjátok, nekünk volt gimiben háztartástan óránk, de hülyét kaptam tőle... Nekem ne mondja meg egy technikatanár, hogy miért egy kézzel fordítom meg a palacsintát, és ne ugasson le azért, mert az almának nem úgy vágom ki a csutkáját, ahogy "ő mutatta". Emellett vizsgáznunk kellett kötésből is, de mivel nem tudok szépen kötni, abból is csak 2-est kaptam.


Ezeket a dolgokat vagy megtanuljuk otthon, vagy megtanít rá az élet, vagy hagyjuk őket a francba.

2011. okt. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!