Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új tantárgyak: udvarlás,...

Új tantárgyak: udvarlás, szerelem, hűség, pelenkázás. Vélemények?

Figyelt kérdés

Az ide vágó cikk:


[link]


2011. okt. 25. 21:16
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ezek tök jó dolgok, én sokkal szívesebben tanultam volna ehhez hasonlóan hasznos dolgokat, mint mondjuk az amerikai függetlenségi háború teljes részletezését.


És bármilyen furcsa, vannak iskolák, ahol iskolai szociális munkások tartanak ilyesmi órákat, sokszor a gyerekek kérésére és felkeresésére, mert a szülök nem elég bátrak ahhoz, hogy pl. szexuálisan felvilágosítsák a gyereket!


Itt mindenki mondja, hogy ezek megtanítása a szülő feladata.. jah lenne, csak a drága szülőt nem érdekli..a gyerekek meg egymás hülyeségeit veszik át, aztán itt meg jön a terhes lehetek -e kérdés?


Nem mondom, hogy teljesen jó a tervezet ( a pelenkázás pl. szerintem is hülyeség), de érdemes tanulni konfliktuskezelést, családi szerepeket (és ezalatt nem azt értik kinek mit kell csinálni egy családban, olvass utána, mert ezek szerint Neked sem ártana egy-két ilyen óra).


Szerintem jó dolog lenne, ha jól lenne megvalósítva és nem tanárok tartanák, akik nem értenek ezekhez. Egy pedagógus nem tud önismereti csoportot vezetni vagy pályaorientációs foglalkozást tartani, nem ért a konfliktus kezeléshez és nem tud életvezetési tanácsokat adni, mert nem ez a dolga! Ő csak egy pedagógus..

2011. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
81%
A videót amúgy megnézte valaki? Az a politikus, aki megszólal a videóban (amúgy Michl Miklós névre hallgat)azt mondja, hogy egy jó családban az az egyik legfontosabb dolog, hogy sok gyerek legyen. Ennél átlátszóbban nem tudják az arcunkba tolni, hogy "szüjjé' má' jó sokat"? XD De mint már írták, nem azon erőlködnek, hogy az emberek meg merjék azt tenni, hogy sok gyereket vállalnak, hanem majd szééépen megtanítják iskolában, hogy az a jó. Mert azért nincs sok gyerek a legtöbb családban, mert nem tudják, hogy kell a konfliktusokat kezelni, véletlenül sem azért, mert nem tudnák eltartani...
2011. okt. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom a szexualitás tantárgyban elmondják, hogy a homoszexualitás betegség, vagy rossz társadalmi hatásra kialakult mutáció... Kb. ezt nézem ki a keresztény elveket hirdető pártunkból... (cs*sszék meg!)

amúgy alapból nem tartom az ilyen oktatást hülyeségnek, csak értelme nem lesz, vicc tárgya lesz a diákok közt...

2011. okt. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
65%

23:13: Pontosan! Nézze meg az a drága politikus, hol van sok gyerek! A romáknál, mert azok amilyen szinten "nevelik" és "gondozzák" a gyerekeiket, arra bőven elég az a pénz, amit az állam csak úgy a semmiért ad nekik...

Nekünk meg tanítsák azt (vagyis nekem személy szerint már nem, legfeljebb a húgomnak), hogy vállaljunk gyereket, mert öröm. Persze, mi megszakadunk havi 70-ért folyamatos műszakban és még legyünk ügyesek, ebből neveljünk fel 4-5 gyereket is...

Inkább varázslatoktatást kéne bevezetni, mert ehhez minimum az kell, hogy működjön...

2011. okt. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
89%

Azt gondolom, nem azért nem vállalnak gyereket itthon a családok, mert nem akarnak, hanem azért, mert látják, hogy biztos jövőjük lenne anyagilag.


Ezen semmiféle oktatás nem segít.

2011. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
90%

Én nem tartom teljesen hülyeségnek a dolgot, és az alábbiak szerint tudnám elképzelni.


Az udvarlás, szerelem, hűség, családi élet témakörét körbe lehetne úgy járni, hogy vitanapot tartanak a tanulóknak. Fel lehetne adni valamilyen gondolatébresztő olvasmányt, vagy megnézni egy ilyen kérdéseket boncolgató filmet, és abból kiindulva lehetne ilyen kérdésekről beszélgetni.

A konfliktuskezezlést lehetne önismerettel kombinálni, és tarthatnák pszichológusok. Nálunk volt 1-2 óra relaxáció oktatás, máshol is meg lehet oldani, és hozzáadni ezt.

Pelenkázás... Én azt próbálnám meg valahogyan átadni a fiataloknak, hogy 1) otthon segíteni kell (kisebb gyerekek nevelése, főzés, takarítás, mosás), ezekhez adnék egy alapot; 2) és ráébreszteném őket, hogyha tiniként terhesek lesznek, és megtartják a gyereket, akkor onnantól ez az ő nyakukba zúdul (pelenkázás, nevelés, gondozás). Állítom, ha a tinik rájönnének, hogy ez nem leányálom és nem ez az életcéljuk, akkor jobban vigyáznának.

Erkölcs... ez nehéz dió. Itt a médiától kezdve a családokig mindenkit be kéne vonni, ezt ezért nem tartom kivitelezhetőnek. Mert amíg a média azt a söpredéket mutatja, akit ma celebnek hívunk (kezdve Fluor Tomival), addig semmi haszna nem lesz semminek.

2011. okt. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Alapvetően az biztos, hogy komoly gondok vannak a felvilágosítással/életrevalósággal kapcsolatban. Pl. orvosira járok, az első évben volt ápolástan nyári gyakorlat, amit koraszülött/csecsemő intenzíven töltöttem. A 26 éves (!) rezidens kiverte a hisztit, hogy ő nem tud pelenkázni meg öltöztetni, csináljam meg én. Én akkor éppen nem értem rá (csecsemőt etettem), így kénytelen volt magának megcsinálni. Ennyi idős létére sikerült fordítva rátennie a pelenkát, és belecsomagolni az infúziót. És ő akar gyermekorvos lenni. Summasummarum, gondok vannak, az biztos... De ezeket akkor sem az iskolában, hanem otthon kéne megtanulniuk. Ha már ennyi felesleges pénze van a kormánynak, csinálhatnának pl. "szülő-jogosítványt", hogy csak olyan nevelhet gyereket, aki a tanfolyamot végigcsinálta (ott megtanították a konfliktuskezelésre, gyermekgondozásra etc.). És máris nem kell teljesen felesleges órákkal bombázni a diákokat, akik gyakran a kötelező órákon sem figyelnek.
2011. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne, milyen képesítésű tanár taníthatná a szerelmet, hűséget?:)
2011. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
56%
Az tényleg nevetséges, hogy aki gyerekekkel akar foglalkozni, mint orvos, az nem tud pelenkázni, de én ezt úgy oldanám meg, hogy akkor nekik legyen alkalmassági vizsga.
2011. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

A szülőknek így még nagyobb "alapjuk" lesz a sulit hibáztatni azért, amiért ők nem nevelték meg a gyerekeiket. Már most is mindent a sulira akarnak hárítani, ami intim, bensőséges téma kellene, hogy legyen, pl. jó magaviselet, felvilágosítás.

Ráadásul azért ezek nem olyan egzakt tárgyak, a pelenkázást kivéve, mint amiket a suliban tanulunk és osztályozni is lehetne. Miért, mit osztályoznának a hűség tárgyon? Bemagolni mindent lehet, ha választós teszt lenne, a hülye is tudná a helyes választ (pl. ilyen kérdés, hogy buliban vagytok barátnőddel/pasiddal, bejön egy jó csaj/pasi, mit tennél? a) odamennék azonnal smárolni, b) mutogatám szemrehányóan a csajomnak/pasimnak, hogy na, elmész kondizni, mert így KELL kinézned, ha velem akarsz maradni, c) megnézem, de ennyi ??? vagy hogy???), mert gondolom, gyakorlati kivitelezés elég necces lenne, Ugyanígy az udvarlás-mások vagyunk, mkinek más jön be. Vkinek bejönnek a neten található csajozós dumák, vki szt meg erőltetettek. Viszont mondjuk egy háztartási ismereteket beiktatnék fiúknak-lányoknak egyaránt, hogy megtanuljanak elboldogulni a konyhában és az alap házbeli teendőkkel (pl. szekrényösszeszerelés, szögbeverés, takarítás).

2011. okt. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!