Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem elég, hogy meghalt szegény...

Nem elég, hogy meghalt szegény családtagunk még hamuvá is égessük, nem jobb inkább egy koporsóba tenni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 08:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Èn hamvasztás párti vagyok....

A koporsós temetés amúgy is drágább.

Aki meghalt" Isten nyugosztalja" már úgy sem számít miben temetik......

Ha azt nézed a koporsó a fölben a bennelévökkel szószerint szétrohad. :(Ebböl kifolyólag is én havasztást választanám.

2011. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk is éppen egy aktuális haláleset miatt lett téma, hogy majd ki hogyan szeretne "eltemettetni".

Belegondoltam, hogy nekem akkor már annyira mindegy lesz... felőlem kísérletezhetnek is a testemmel, szétlegózhatják a szerveimet, tényleg bármit.

Arról sokkal szívesebben rendelkeznék, hogy ha baleset ér és nem vagyok eszméletemnél, milyen vizsgálatokhoz ragaszkodom, illetve ragaszkodjanak a hozzátartozóim, hogy nagyobb biztonsággal épüljek fel.

2011. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%

Én egyetértek a Kérdezővel, teljesen kiborultam hasonló esetben. Sokkal jobb, ha "alszik" a földben (legalábbis meglehet ez az illúzió), mintha berakják egy szekrénybe...


A temetés viszont megterhelőbb, ha koporsó van, pláne ha nyitott. (Igaz, akad, akinek így könnyebb elfogadni a halál tényét. Én soha nem néztem meg a halottat, és ezt utólag se bántam meg.)


Ugyanakkor ha nem egy urnaszekrénybe rakták, hanem rendes sírja van, jobban érzed, hogy "ott van", amikor kijársz hozzá. De urnát is szoktak földbe temetni.


Leggyakrabban praktikus okokból döntenek a hamvasztás mellett. Próbálj megnyugodni, hogy szegénynek már úgyis mindegy... :(

2011. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%

"A lelkemnek biztosan nem lesz már szüksége a jelenlegi porhüvelyére"


Ebben honnan vagy olyan biztos?! Én pont azért nem akarok hamvasztást, mert nem lehet tudni, lehet h igenis kellenek még a halál után!

2011. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%
És a kriptában hogy történik? Ott nem dobálnak földet senkire... ott lehet hogy olyan állapotban marad a test, ahogy eltemették?
2011. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

12.00- Nem bántani akarlak! Koporsós temetés után néhány évvel már a porhüvelyből sem sok marad, legfeljebb a csontváz, tehát szerintem ez nem egy jó érv. Mindemellet, ha te úgy érzed, akkor mond el a családodnak, hogy mi a kívánságod. Szerintem mindenkinek joga van rendelkezni a temetéséről és a családnak úgy érzem kötelessége ezt tiszteletben tartani !


Most halt meg apukám és ő azt kérte, hogy legyen elhamvasztva és a hamvai legyenek szétszórva a kedvenc helyén, ahol még életében nagyon sok időt töltött. Azt mondta, hogy ő nem akar a földbe, egy zárt koporsóba kerülni. Inkább a szabadságot választotta és mi teljesítettük.


Kedves válaszoló. Sajnálom a halálesetet. Ha a hamvasztás az elhunyt kérése volt, azt javaslom, hogy teljesítsétek.

A hamvasztást pedig ne úgy fogd fel, hogy megszabadultok a holttesttől és az emlékétől. Egy urnát is el lehet helyezni szépen. (nem feltétlenül a betonkreclikre gondolok a temetőfal mellet) Az elhunyttal kapcsolatos emlékeiteken, pedig nem fog változtatni az, hogy hogyan történt a temetés.

2011. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

"a test csak a csónak, a lélek az utas"


mi a nagyszüleimet elhamvasztottuk. inkább így, minthogy a kukacok egyék meg a testüket. :(


anyukám is azt kérte, hogy ha majd eljön az ideje, akkor hamvasszuk. egyébként tényleg mindegy hol van a test, ha lélekben örökre veled marad az, akit szerettél.

2011. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Az számít,hogy ő mit szeretne és az emléke a szívedben él örökre!Részvétem:(
2011. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
94%

Én amondó vagyok, hogy

1) ha tudom, hogy az adott illető hogy szeretné majd eltemettetni magát, akkor úgy teszem

2)ha nem tudom, én inkább a koporsós-sírköves mellett vagyok (vhogy amikor kimegyek rokonhoz temetőbe, nekem spirituálisabb a sírköves, mint amikor kimegyek az urnaszekrényhez), de nem tartom embertelennek vagy bizarrnak a hamvasztást sem (max. annyi, hogyha hamvasztanék, én nem vinném haza az urnát, mert kirázna a hideg attól, hogy a halott szerettem ott van a házban)

2011. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
88%

Én a koporsós temetést részesítem előnyben. Sokan félnek, sőt iszonyodnak a holttest rothadásától, illetve dekomponálódásától, a rovaroktól melyek csak a dolgukat végzik. Egyébként, ha úgy vesszük a rothadás is egy csodálatos dolog, a részei leszünk az élet körforgásának, beépülünk a környezetbe. Sokkal személyesebb a koporsós forma, mint egy kupac hamu. Nem véletlen ez a legősibb temetkezési forma. Tény, hogy ez a leglassabb módja a holttest megsemmisülésének.

Az embereknek nem kellene tabuként kezelni a halált, a holttestet stb...

2011. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!