Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyum? Sosem...

Miért ilyen anyum? Sosem enged semmit főzni-sütni.

Figyelt kérdés

Nyáron az a kifogása, hogy meleg van, és annyit menjen a tűzhely, amennyit muszáj. Télen az, hogy hideg van és büdös lesz, és nagyon kihűl a lakás, mire kiszellőzik minden.


Tökmindegy milyen nap, milyen napszakban mondom, csak a száját húzza....Ha nekiállok valaminek, akkor hagyjam abba, nem kell, stb...


22 éves vagyok, nem hiszem, hogy ezt kellene művelnie velem...


2011. okt. 26. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha gondolod rám süthetsz, főzhetsz:) 22F
2011. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Az én anyum is ezt csinálja..Csak ő még pattog is, hogy soha nem segítek. De ha akarok valamit sütni-főzni, ugyan ezekkel az indokokkal jön vagy azzal, hogy nem tetszik neki a kaja mait kitaláltam...A különbség még annyi, hogy én 16 éves vagyok....
2011. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
El kell anyuci nyakáról költözni és akkor olyan gyakorisággal főzhetsz ahogy csak akarod.
2011. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
süss magadnak amit akarsz. ha megkérdi, hogy minek, akkor mondd, hogy magadnak, párodnak, barátnőidnek. el nem tudom képzelni, hogy 22 évesen nem hagy sütni, főzni :/ mi lesz veled, ha elköltözöl otthonról? ő fog átjárni hozzátok, hogy meglegyen az ebéd?
2011. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Engem se engedett nagyon Anyukám, még huszonévesen sem, mert jaj, kupit csinálok, meg ezt meg azt nem így kell csinálni, úgyse jó, ahogy én csinálom stb. stb. Gyerekkoromban meg úgy volt vele, hogy egy gyerek játsszon. Amúgy normálisak voltak Anyukám nevelési elvei és követni is fogom nagy részüket, de ezt az egyet nem - ha a gyerekem segíteni akar, vagy ellátni magát, én még biztatni is fogom, nem hogy elküldeni.

Exeméknél is láttam, hogy a 8 éves kisfiú milyen lelkesen segédkezett a konyhában (magától! nem kényszerítette senki, csak nagyon anyás volt, és szívesen kuktáskodott) és a mostani párom is úgy lett nevelve, hogy minden házimunkába befogták.

Két megoldás van: 1. erőszakosság, azaz csakazértis bemégy a konyhába, és főzöl, akárhogy pattog :) 2. akkor főzöl, amikor nincs otthon, pl. dolgozni van.

2011. okt. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló. Annyira imádom ezeket a "költözz el" stílusú hozzászólásokat. Képzeld el, 4 hónapja keresek munkát, el nem tudom mondani, hány helyre adtam be az önéletrajzomat és sehova sem vettek fel, pedig nem 8 általánosom van.


Mi lenne, ha a kérdésre válaszolnál???

Nem olyan könnyű munkát találni, meg minimálbérből fenntartani egy albérletet, ahogy azt Ti nagyon okosok elképzelitek...

2011. okt. 26. 18:15
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

"El kell anyuci nyakáról költözni és akkor olyan gyakorisággal főzhetsz ahogy csak akarod."


De jó hogy egyesek mindent ezzel akarnak elintézni! És ha nem teheti meg, mert nincs pénze, vagy még tanul, stb. de azért szeretné otthon is ellátni magát, az szerintem inkább dicséretes.

2011. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! De szépen fogalmaztad meg a gondolataimat!!!! Köszi!:)
2011. okt. 26. 18:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Ebédet főzni engem sem hagytak, míg otthon laktam, mert hát megvolt már az ebéd, meg inkább csinálták ugyanazokat a kajákat, minthogy én kísérletezzek. Azért mikor a párom jött, vettem hozzávalókat, olyankor főztem, de mikor egyik sem volt otthon...

Sütni viszont hagytak, így mire elköltöztem otthonról, legalább mindenféle krémes, bonyolultabb sütit meg tudtam alkotni. A főzésbe is simán belejöttem magam.

Légy kreatív! Főzz, amikor nincs otthon! Megveszed a hozzávalókat és kész.

2011. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha van kedvenc étele akkor amég nincs otthon főzd - süsd meg neki meglepibe,vedd le a lábáról.


Engem soha nem zavart ki anyám a konyhából ,sőttttt.....

Amikor sokáig dolgozott akkor mindig megleptem ,hogy főztem valamit,mert apám ritkán főzött de azt is minek alapon mert rajta kívül mi nem ettük meg :)tesóm se ,inkább élt hideg kaján... :) Így lett az,hogy mikor szinte éjfélre hazaesett anyu akkor várta valami meleg kaja,és akkor voltam 10-11 éves,azóta is szeretek főzni-sütni nem utáltam meg :)


20 / N

2011. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!