Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan férfi az...

Volt már olyan férfi az életedben, aki így gondolkodott? Te hogy fogadtad?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve ismerjük egymást. Úgy 3 éve komoly a kapcsolat. Tegnap csak úgy társalgási témaként fölhoztam, hogy talán ideje lenne összeköltözni. Azt eddig is tudtam, hogy van hitele, amit fizet, és más tartozásai is, ebben semmi különös nincs. (kb. 1 millió az összes tartozása). De most azt mondta, hogy addig, amíg ezeket ki nem fizeti, addig nem fog velem összeköltözni. Hogy mikorra tudja visszafizetni, az teljesen bizonytalan. Úgyhogy nem tudom meddig kell rá várnom. Most nem igazán tudom, hogy mi tévő legyek, mert szerintem azokat egy közös lakásban is ugyanúgy fizetheti, mint eddig. Ezt mondtam is neki, de nem, az úgy nem jó. Kicsit össze is kaptunk rajta, úgyhogy most nem tudom, hogy mennyire sértődött meg rajta. Lehet, hogy azért nem értem, mert én soha nem vettem fel hitelt, inkább összegyűjtöttem a pénzt? Szerintetek e miatt szétmehet, egy amúgy jól működő kapcsolat? 33/N 43/F
2011. okt. 27. 12:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Vagy próbáljatok egy köztes megoldást keresni.

Szóval most meg van sértődve, de úgyis lehiggad és akkor próbáljátok átbeszélni.

Olyan megoldásra gondolok, hogy például ha jó a viszony a szülőkkel,akkor ott náluk összeköltözni, ott nincs lakbér, ő sem érzi magát olyan rosszul. Vagy ha ez nem megoldható, akkor egy olyan albérletet keresni, ami olyan áron van,hogy az ő fizetéséből is megoldható. Azt írtad spórolós vagy, tehát tudsz bánni a pénzzel, biztos vagyok benne, hogy találsz erre megoldást :)

2011. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó ötlet az anyósékhoz költözni. Egy 33 éves nő szerintem külön életre vágyik, nem arra, hogy alkalmazkodjon az "öregekhez". Ha összeköltöznétek, akkor a te lakásodba mennétek?
2011. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Igen, én úgy gondoltam, hogy ide költözne hozzám.
2011. okt. 27. 12:29
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt azért nem mondanám.

Szóval az esetek többségében tényleg hülyeség az anyósékhoz költözni, de ahol jó a viszony, ott nincs baj. Én 10 éves voltam, a húgom 7, amikor elköltöztünk nagymamáméktól és soha nem volt semmi gond. Tehát ahol jó a viszony és a házban elférnek, akkor ott előny is lehet, hogy többen vannak, hiszen segítik egymást legyen szó bármiről.

Csak ez a mai világban sokszor sajnos tényleg nem így megy :(

2011. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Szerintem nem engedné, hogy odaköltözzek anyósékhoz. Mert ha így van, hogy bántja az önérzetét a tartozása, akkor nem örülne neki, ha azt látnám, hogy még mindig az anyja tartja el. Jó, így is tudom, de akkor látnám is. Ez megint csak nem tenne jót neki.
2011. okt. 27. 12:33
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
mi, úgy tűnik közösen fogjuk törleszteni a férjemmel az előző házasságából megmaradt 1millás tartozását, ha a bíróság megítéli, ettől függetlenül összeköltöztünk, összeházasodtunk, gyerekünk van, élünk, tervezünk előre, haladni kell, az idő repül. én dűlőre vinném, ez biztos.
2011. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Mondtad a párodnak, hogy nálad költözzetek össze?

Én bepróbálnám az összetartozunk jóban rosszban szöveget is, és ebből együtt kimászunk és nem kell, hogy rosszul érezze magát stb.. mihelyst lehiggadt. Hátha ez megenyhíti.

2011. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nálam költözzünk össze. De az, hogy majd együtt kimászunk belőle, az nem jó ötlet. Ugyanis szerinte az az ő tartozása, azt neki kell rendeznie. Eddig sem szívesen fogadta el, ha segíteni akartam.
2011. okt. 27. 12:44
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Valahol megértem a pasidat. Én nő vagyok, és sosem akarnék közös kasszázni. amúgy sem, de többek között azért sem, mert van hitelem nekem is, és sosem várnám, illetve tűrném el, hogy más fizesse az én hitelemet, amit én vettem fel...és nem is szeretek beszélni róla. Igen, ez "szégyen" valamennyire. soha nem szoktam elmondani senkinek, max annyit, hogy van hitelem, de hogy mennyi, azt nem. Mondjuk ettől függetlenül összeköltöznék a párommal, ha amúgy tudnám fizetni az albérletet.
2011. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
86%
Ha 43 évesen az anyukájával akar élni,lehet,hogy jobban járnál,ha keresnél egy normális,korban hozzád illő férfit.Elég valószínű,hogy nem akar veled együttélni.
2011. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!