Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan férfi az...

Volt már olyan férfi az életedben, aki így gondolkodott? Te hogy fogadtad?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve ismerjük egymást. Úgy 3 éve komoly a kapcsolat. Tegnap csak úgy társalgási témaként fölhoztam, hogy talán ideje lenne összeköltözni. Azt eddig is tudtam, hogy van hitele, amit fizet, és más tartozásai is, ebben semmi különös nincs. (kb. 1 millió az összes tartozása). De most azt mondta, hogy addig, amíg ezeket ki nem fizeti, addig nem fog velem összeköltözni. Hogy mikorra tudja visszafizetni, az teljesen bizonytalan. Úgyhogy nem tudom meddig kell rá várnom. Most nem igazán tudom, hogy mi tévő legyek, mert szerintem azokat egy közös lakásban is ugyanúgy fizetheti, mint eddig. Ezt mondtam is neki, de nem, az úgy nem jó. Kicsit össze is kaptunk rajta, úgyhogy most nem tudom, hogy mennyire sértődött meg rajta. Lehet, hogy azért nem értem, mert én soha nem vettem fel hitelt, inkább összegyűjtöttem a pénzt? Szerintetek e miatt szétmehet, egy amúgy jól működő kapcsolat? 33/N 43/F
2011. okt. 27. 12:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Hát nem túl jó kilátások... 43 évesen elég gáz ilyen anyagi helyzetben lenne... mit mondjak, ha családot szeretnél, akkor jobb lesz mást keresni. vagy vársz 10 évet és kockáztatsz...
2011. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Amennyire tudtam, már eddig is segítettem neki a törlesztésben. De az egészet nem tudom kifizetni, sajnos nincsenek olyan rokonaim, barátaim, akiktől lehetne kölcsönkérni, nem úgy állnak anyagilag.
2011. okt. 27. 12:14
 13/36 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem túl jók a kilátások. Csak azért nem akarom kidobni, mert van már annyi tapasztalatom, hogy tudom, vele jövök ki eddig a legjobban. És nem nagyon akarok most megint azzal éveket tölteni, hogy másikat keressek.
2011. okt. 27. 12:16
 14/36 anonim ***** válasza:
95%

Még hogy dobja a párját, amiért az rossz anyagi helyzetben van! Úristen, elképesztő.Miféle gondolat ez???


Kérdező én továbbra is azt mondom, amit először (én írtam az első választ),főleg, hogy leírtad, hogy a szüleivel él. Neked kellene eltartanod, ha összeköltöznétek, ez pedig megalázó számára.

2011. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleinél lakik, akkor egyértelmű a helyzet. Egy szülő nyilván nem támaszt feltételeket a gyereke felé, ha eltartja, melletted viszont eléggé függő helyzetben érezné magát, ha a te keresetedből élnétek. Otthon lehet úgy is úr a háznál, hogy anyuci eltartja, egy párkapcsolatban viszont nem feltétlenül. Kevés pasi önérzete viseli el a függőséget.
2011. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha közösen tervezitek a jövőt, ezt is közösen kell megoldanotok. Ez elég hülye duma, hogy addig nem amíg hitelem van. A hitelt nem egyik napról a másikra fizeti vissza az ember, hanem hosszú éveken át. Akkor te most várjál éveket rá?? Szerintem számoljatok kicsit utána a dolognak, hogy mennyire jönnétek ki egy közös albérletben vagy lakásban, ha szerinted menne, akkor mondd el neki, hogy nem akarsz éveket várni.
2011. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előbbi hozzászólókkal. Amíg fizeti a hitelt addig lehet nem tudná könnyen fizetni az albérlet rá eső részét, ezért visszakozik. Amikor visszafizeti a tartozását akkor az oda befizetett összeg "felszabadul" és akkor lehet összeköltözni. Nem írtál arról semmit, hogy mekkora a keresetetek, és ki hogy él meg belőle. Én is szívesen költöznék össze a kedvesemmel, annak ellenére, hogy nem vagyunk együtt olyan sok ideje, viszont neki még nincs fix kereste minden hónapban, mert még tanul, nekem meg ugyanúgy van hitelem, és az elviszi pontosan az lakbérre költhető...sok vetülete van a dolognak, meg kell tudjátok beszélni ti is.
2011. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
kifogás
2011. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Akkor várjam meg amíg törleszt? Mert nem tudom, az mennyi idő. Nettóban olyan 90 körül keres egy hónapban.
2011. okt. 27. 12:21
 20/36 A kérdező kommentje:
Én a saját lakásomban élek. Havi 75 nettó fizetésem van.
2011. okt. 27. 12:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!