Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy az...

Hogyan dolgozzam fel, hogy az öcsém homoszexuális?

Figyelt kérdés

Három napja jött oda hozzám, hogy mondania kell valamit, és megkért, hogy egyelőre ne mondjam el senkinek, mert még nem tudja, hogyan mondja el a szüleinknek.

Elsőre csak azt hittem viccel, de komolyan gondolta. 17 éves, négy évvel fiatalabb nálam. Három napja valahogy már nem tudok ugyanúgy gondolni rá, hiába mondom magamnak, hogy ő az öcsém, és én attól még ugyanúgy szeretem, de annyira meghökkentem, és most van bennem valami olyasmi, hogy lehet, nem úgy tekint rám, ahogy eddig én tekintettem rá? Tudom, mekkora hülyeségnek hangzik, de rettentően zavar.

Mit kezdjek ezzel, hogyan tegyem túl magam rajta? Nagyon szeretem, és nem akarom, hogy ezért elveszítsem.

21/F


2011. okt. 29. 19:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
Én is örülök a koommentnek, remélem ehhez az én fentebbi válaszom is hozzájárult.
2011. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%

Többen megadták már a választ, de azért még én is írok :-)

Sok homoszexuális haverom van, én magam nem vagyok az. Viszont ahogy te nem bámulsz meg minden nőt és nem nézel minden nőre úgy mint szexuális tárgy és jövendőbeli partner, ugyanúgy ők sem néznek úgy minden pasira.


Neki is szüksége van egy emberben, akiben megbízhat. Nekik sem könnyű elfogadni saját magukat, hiszen nem úgy tanulták ők sem hogy ez a "normális". Bár erről az utolsó szóról lehet ám vitát nyitni.


De a lényeg az, hogy megnyugodtál, csak próbáltam kiegészíteni az eddigi válaszokat :-)

2011. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%

te hülye vagy, mi az hogy nem úgy tekint rád, miért ha neked húgod lenne ÚGY tekinetnél rá hogy meg akarod d...ni vagy mi?


látod bmeg, ő bizik benned elmondja a titkát, te meg.... mit nem lehet azon elfogadni hogy meleg-e vagy nem, nem a te dolgod, hogy magánéletben egy fiú vagy egy lány bugyijába túr-e bele. de most komolyan.


nagy feldolgozást igényel :-P


28N

2011. okt. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%

"mit nem lehet azon elfogadni hogy meleg-e vagy nem"


Bárcsak ez ilyen egyszerű lenne,de nyilván van egy elképzelése egy testvérről,gyermekről a családjának,elképzelik később apukaként,férjként ez a kép él bennük róla,ezért igényel feldolgozást ha kiderül,hogy az érintett élete nem eképp fog zajlani,amennyiben meg van a szeretet a családban ,akkor az segít elfogadni a családtagot így,előbb-utóbb természetessé válik a családnak,hogy nem az általuk elképzelt jövőkép vár a fiatalemberre,de attól még ugyanaz az ember akit mindig ismertek,szerettek.


A szülők egy régebbi generáció,esetleg bennük még jobban élhetnek az előítéletek,de amennyiben tájékozódnak eme más állapotról (nem betegség! )képesek lesznek megérteni,elfogadni a fiúkat.


Egyetlen egy meleg fiúismerősöm van,egy tündéri megbízható,segítőkész JÓ ember :-) .

2011. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

Attól,ha valaki heteró még annak sem biztos,hogy lesz családja,gyerekei.

Nem mindenkit ez hajt.

Az ember önmagában egy egyedülálló lény.Mindenkit más tesz boldoggá.Neked az a bajod,hogy csak erre láttál példát a tvben,mindenhol,azt hiszed ez az élet rendje.

Az egy dolog,hogy sok ember így éli le az életét.De vannak akik nem akarják előre megírni a könyvet,hanem spontán,az új érzéseknek,élményeknek akarnak élni.

Majd ha kicsit érettebb leszel,te mint heteró is másként fogod látni a világot,nem pedig egy sablonos hülyeségnek.

2013. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
1%
Meggyógyult az öcséd?
2014. jan. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó te még biztos nem gyógyultál meg:)
2014. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!