Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 37 évesen házasság. Miért...

37 évesen házasság. Miért kell úgy beszélni most már róla mintha "Az Isten lábát" fogta volna meg?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonomról van szó, 37 évesen 150 fős lagzit csinált, volt minden ami egy álomesküvőhöz kell. A pasinak ez a második házassága, de a rokonomnak az első. Már 10-12 éve tudta milyen zenekar lesz, milyen helyszínen stb. És ez most valóra vált neki. Azóta úgy beszélnek róla a rokonok, hogy "XY elérte a célját, csak sikerült menyasszonynak lennie, most meg már férjes asszony" mert lemondtak már róla. Én 22 éves leszek, de már kb úgy vannak vele hogy ideje lenne belehúznom, mert eddig őt piszkálták, neki már sikerült, nekem meg nem. Úgy beszélnek mintha csak a férjhez menés lenne a cél. Én azt mondom ha 5-10-30-50 évet leélnek együtt, akkor az lesz irigyelni való nem az esküvő...
2011. okt. 29. 23:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Én egyetértek veled, és nem is értem mások miért szólnak bele, de attól még ez az oka. "


De hat en ertem, de ez az ertes avval jar, hogy feladom azt a vilagkepemet, hogy "ők csak jót akarnak".


Szerintem igenis a valodi oka az, hogy tokeletesen hianyzik beloluk az empatia a gyerekeik erzesei irant, es nem is az o boldogsagukat tartjak szem elott emiatt.

Ebbol az egeszbol annyit ertenek, es annyit elnek meg, hogy csak maguknak akarjak kibulizni, hogy ŐKET ne szólják meg! Es bele sem gondolnak, mit erez a gyerek, akit felaldoznak ennek erdekeben!

2011. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
úristen,de szánalmasak az emberek...téged meg miért érdekel h más mit mond? a te életed,a te döntéseid,a te szerelmed/csalódásod/gyereked/érzéseid/házasságod...stb...én az ilyeneket meg sem hívnám az esküvőmre,minek jönnének? tátogni,enni meg pletykálni? undorodom az ilyentől...vedd körül magad azokkal az emberekkel,akik nem érdekből,hanem szívből szeretnek,a többi meg ne érdekeljen...b*sszák el a saját életüket,téged, meg a normális embereket meg hagyják békén...
2011. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 wiWell ***** válasza:

Azért 37 évesen kicsit túlzásnak érzem a 150 fos habos-babos eskuvot.

Ne foglalkozz veluk, azok régi idok voltak, ok még abban élnek és megváltozni nem fognak.

Van egy vicc is:

Régen az eskuvokon az oregasszonyok mindig csipkedték az arcom, hogy "Te leszel a kovetkezo". Szerencsére már abbahagyták mióta én is ezt csinálom nekik a temetéseken.

2011. okt. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Szerintem igazad van! Gondolj csak bele, ha a rokonod "elérte" a célját 37 évesen azzal, hogy feleség lett és álomlagzit rendezhetett, akkor ezek összességében önző célok voltak: ő legyen feleség, az ő zenéje legyen a lagzin, ott, ahol ő akarja... ráadásul 10-12 évre előre, amikor még a pasit se ismerte hozzá??? Nem lennék szívesen olyan anya gyereke, akinek ennyire "én"-központúak a céljai, és a hozzá szükséges társ mintha nem is lenne lényeg. Mintha nem is a (cseppet sem ifjú) párt ünnepelnék, hanem a rokonodat, aki végre talált egy megfelelő társat, akit felhasználhat a személyes céljai elérésére. Mert ha az lenne a nagy szám, hogy végre, 37 évesen megtalálta azt, akit igazán tud szeretni és akinek oda tudja adni az életét, az szép, de ahogy írod, itt nem erről van szó. És nagyon jól látod, hogy az esküvő nem a cél, hanem inkább egy fordulópont, az élet megy tovább, csak másként, és lesznek bőven nehézségek biztosan.

Ezért gondolom azt, hogy nagyon romboló, amit szuggerálni próbálnak a rokonaid, hogy menj mielőbb férjhez, hiszen akkor egyre kevésbé lesz az a lényeg, hogy kihez, inkább az, hogy te legyél már feleség, ne szégyenkezz itt "vénlányként". 22 évesen amúgy semmiről nem késtél el, szerintem a 25 év alatti lányok közül is csak nagyon kevesen érettek házasságra szellemi, lelki és anyagi okokból (de testileg igen).

Szóval próbáld elengedni ezeket a hülyeségeket a füled mellett, és keress tovább türelmesen.


25f

2011. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ez a fiatalon való házasságba beugrasztás is tényleg elég több esélyes dolog. Pl anyum is anno 25 évesen ment férjhez egy pasihoz aki nem is gazán szerette őt az elmondások alapján (így belegondolva talán pont ezek a rokonok, a nagymamáék ugrasztották bele, mert úgy emlegetik ezt a házasságát, hogy "anyád is elég későn ment férjhez, mert már az összes barátnője akkoriban férjnél volt", meg az egyik unokatestvérének az esküvőjén, mikor nem látta anyumat akkor úgy kérdezte a nagyitól, hogy "na, nem látom sehol sem az a vénlányát" szóval őt már 24-25 évesen eltemették... Aztán ugye összejött azzal a pasassal, de őt meg ki sem állhatták, mai napig úgy emlegetik "soha sem voltunk megelégedve vele, nem is szerette anyádat" meg is csalta párszor meg ilyenek, de mégis együtt voltak pár évig. Aztán 28 éves volt anyum mikor elváltak, és 30 mikor az apukámmal összejött. Mondanom sem kell hogy apumat sem bírták (ő már meghalt) de vele mégis jól megvolt anyum. Majdnem 20 évig éltek együtt, de ha nem hal meg akkor ők együtt is maradtak volna már, mert tényleg szerették egymást. Szóval igen, simán lehet hogy valaki 30-40 évesen találja meg az igazit.

2011. okt. 30. 10:57
 16/22 anonim ***** válasza:

bizonyos kultúrkörökben a nőknek nem adatik meg más cél, minthogy férjhez menjenek és gyereket szüljenek. ezért ők ebből próbálják kihozni a maximumot, és lenéznek mindenkit, aki nem úgy gondolkodik mint ők.


engem is nyaggatnak a beszűkült vidéki rokonaim a házassággal, mert képtelenek megérteni, hogy nekem egyáltalán nem fontos.

szerintem sem az az érdem, hogy valaki milliós lagzit csinál, hanem az, hogy a hétköznapokat hogyan éli meg a párjával, és milyen a kapcsolat minősége.

2011. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 25 alatt férjez menni a legnagyobb baromság. Ilyen fiatalon még nagyon kialakulatlan a személyiség és az értékrend is teljesen más mint pár évvel idősebben. 20-25 között én is marha okosnak és az átlagnál érettebbnek tartottam magam és csak most 6 felé közeledve érzem, hogy igen, mostanában érzem azt, hogy kialakultak azok a meghatározó habitus-értékítélet jegyeim, amiknek 20 éves koromban még éppen csak a csírája volt meg. Ne foglalkozz a sápítozó vénasszonyokkal, hidd el, megszívták ezt ők is keservesen, hogy gyerekfejjel férjhez mentek, csak épp akkor még nem nagyon volt apelláta, férjez kellett menni, mert a rokonok azt mondták. Aztán persze a felszín alatt majdnem minden házasságban ott volt a frigidség, a férj diszkrét félrejárogatása, meg a soha ki nem mondott sérelmek, kommunikációs problémák, csak erről nem illett beszélni, pláne nem elválni. Örülj, hogy te már a saját belátásod szerint cselekedhetsz ilyen téren.
2011. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
*26
2011. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hát, ha ő már 10 éve ezt tervezgette, amikor gondolom még nem is ismerte a pasit, akkor tényleg mondhatják, hogy "elérte a célját". (Én is ismertem ilyen esküvőmániás nőt.) Más kérdés lenne, ha akkor mondanák, amikor egy nő nem különösebben házasságpárti, csak a pasi kedvéért belemegy...


"Azért 37 évesen kicsit túlzásnak érzem a 150 fos habos-babos eskuvot."


Miért, mikor nem túlzás? 20 évesen, anyuci-apuci pénzén? A saját pénzeden megrendezni ekkora felhajtást szerintem sokkal menőbb.

2011. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hát de ez az, hogy nem sok pénzt adott bele ő sem...Durván 2 millió volt az esküvő, abból 900 ezret a férj adott bele, a többit meg a menyasszony szülei.

És igen, 2 éve van együtt a pasival, azelőtt volt neki egy 5 és egy 4 éves kapcsolata ami hosszúnak mondható, de a mostani volt az első aki el is jegyezte. És mikor eljegyezte szombaton, hétfőn már ment a menya.ruhát lefoglalni, 3 hónap múlva meg már megvolt az esküvő. Meg ő tényleg már kislányként is menyasszonyosat játszott a tesójával, meg annak öltözött be mindig. Szerintem amúgy ha bármelyik korábbi pasija megkérte volna, mindhez hozzáment volna. Na de mindegy, legalább boldog, már csak a gyerek a következő legfőbb vágya.

2011. okt. 30. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!