Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, hogy a férjem beleszól, hogy mennyit beszélhetek telefonon a nővéremmel?

Figyelt kérdés
Családi csomagunk van, ingyen beszélünk egymással, tehát nem pénzkérdés. Ő finoman szólva is nem állhatja a nővéremet, én viszont szeretem, és nem akarok " lazítani" a kapcsolatunkon. Sajnos személyesen ritkán találkozunk, 2-3 hetente egyszer, de az nekem nem elég. Elég sok dolgot megbeszélünk egymással, az édesanyánk már nem él, szóval neki is szüksége van rám, és fordítva. De már szinte csak akkor tudunk beszélni, ha a férjem nem hallja, mert akkor belebeszél, hogy tedd már le. 4-7-10 perceket szoktunk beszélni. Tegnap viszont már megnézte a híváslistámat, hogy hányszor beszéltem a nőveremmel, és összevesztünk ezen, este nem szóltunk egymáshoz. Normális dolog ez? Szomorú vagyok, és bánt ez az egész.
2011. jan. 27. 08:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Mondd meg neki, hogy nem a nővéred miatt vagytok együtt, hanem azért mert téged szeret. Ha nem szereti a nővéred, akkor legalább ne hánytorgassa fel mindig. Nem gondol bele, hogy ez neked milyen rossz érzés?! Az biztos, ha nekem egy hapi rossz szót is szólna a nővéremről, már hajítanám is ki!

N26

2011. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem normális.

A férjed alapból is egy uralkodó típus lehet, ha ilyet tesz.

Vagy valami miatt nem bírja a testvéredet, de akkor sem ez a helyes.

2011. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én azon akadtam ki nagyon, hogy leellenőrizte, hogy hányszor beszéltünk. Van egy férjnek joga erre?
2011. jan. 27. 08:43
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Az a fura leginkább, hogy megmondja mennyit telefonálgatsz. Mert hát nem szereti tesót, no fene, tartsa magába. De ne mondja már meg, hogy mennyit telefonász, bárkivel is!!!
2011. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Sem férjnek, sem barátnak, sem élettársnak nincs ehhez joga, főként, hogy nem az anyagiakról van szó.

Az én párom is picit féltékeny volt a kezdetekben, mikor msn-eztem a barátnőmmel, igaz, nem szólt érte, csak burkoltan hangot adott a nem tetszésének, de én akkor azért jópárszor leállítottam, így a mostani időkben már fel se tűnik neki az ilyesmi.

Az egy dolog, hogy ő ki nem állhatja a nővéredet, neked akkor sem szólhat bele abba, hogy kivel ápolod a kapcsolatot a szeretteid közül, úgyhogy állj ki magadért.

Bárcsak én lennék ilyen jó viszonyban az enyémmel, de sajna nem vagyunk, mert egy hazudozós, gerinctelen alak a húgom, de néha sokat adnék, ha normális lenne és én biztos, hogy kiállnék a kettőnk jó viszonya mellett...

2011. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Joga...?

A többségük szerint mindenhez van joguk:)Miért, ha lenne úgymond "joga", akkor beletörődnél?Na ne már!Csírájában kell az ilyet elfolytani, mert nagyon el tud a dolog harapózni, aztán már arra is "jogot" fog formálni, hogy minden téren ellenőrizzen.Még jó, hogy a táskádat nem kell neki megmutatni érkezéskor, meg távozáskor.

2011. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!

1. Nincs a férjednek testvére? Nekem van és neked is. A testvérünk a legfontosabb ember az életünkben, ő meg a szüleink azok, akik soha nem ártanának nekünk. Ők a legádázabb támogatóink. Ők csak úgy szeretnek minket, akármilyenek vagyunk, akármit teszünk.

2. A barátnőm 8 év házassága során beszélt velem napi átlag 1 órát telefonon. A férje sem örült ennek. Aztán amikor (nem miattam nyilván) válásra került a sor köztük, megfogalmazta a barátnőm, hogy ő beszélgetett volna a férjével is, de nem akarta zavarni játék, film,meccs közben. Eleinte megpróbálta.

3. Nézze meg a hiváslistádat, ha neki ez jó. Ebből ne legyen gond. Utána meg az információ birtokában lehet kussolni. Merthogy normáliséknál ez igy megy.

Ha meg nem tetszik, mehet isten hirével, mert másik férjet találunk, de tesót nem.

2011. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az indokait nem igazán tudjuk, és azt hiszem te sem.

Beszélj a testvéreddel akkor, amikor ő nincs otthon. akkor nem lesz vita. Egyébként egyáltalán nincs joga hozzá, de a helyzet az, hogy nem igazán tudod letörni a szarvát, csak veszekedni vele, annak meg nem sok értelme van. azt hiszem ez önmagában meg nem válóok...

Egyébként mit mond mi a baja a tesóddal? valamivel nyilván megindokolja a pampogását...

2011. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem,hogy miért kell bekorlátozni a másikat.Amíg az ember nem viszi túlzásba ezeket,hogy barátokkal beszél neten vagy telefonon,vagy talákoznak( túlzás nálam a mindennapos találkozás),addig senki egy szót sem szólhat.Mindenkinek van magánélete,mégha házasságban is él.Gondolom a férjed is szokott telefonon beszélgetni haverokkal,meg találkozni velük 1-2 sörre,vagy netán ő otthon ül,ahogy hazaért a munkából?Nem hinném.Párom nem igazán csípi az egyik barátnőmet,de tudomásul veszi,hogy nekem fontos,és nem zár korlátok közé.Én se szeretem az össze haverját,mégis tartja velük a kapcsolatot...
2011. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Van testvére, de nem tartják a kapcsolatot. Valójában ő azt a testvéri szeretetet, ami nekünk normális, hírből se ismeri. Ő, bár 15 km re lakunk a húgától, évente 5-6 szor látja Karácsonyt is beleértve. Telefonon szinte soha nem beszélnek egymással, a húga általában csak akkor hívja ha kell neki valami.
2011. jan. 27. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!